Mapa atrakcji w Zakopanem

Zaproponuj atrakcję w Zakopanem

Atrakcje Zakopane

Rusinowa Polana

Rusinowa Polana

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Pustelnia św. Brata Alberta

Pustelnia św. Brata Alberta

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Nosal

Nosal

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Czarny Staw Gąsienicowy

Czarny Staw Gąsienicowy

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Jaskinia Mroźna w Tatrach

Jaskinia Mroźna w Tatrach

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Dolina Pięciu Stawów Polskich

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Giewont

Giewont

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Wodospad Siklawa w Tatrach

Wodospad Siklawa w Tatrach

Zakopane

Atrakcje Zakopane
FAQ Atrakcje Zakopane
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w Zakopanem, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W Zakopanem sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W Zakopanem pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W Zakopanem koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W Zakopanem każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w Zakopanem dostępnej tutaj - Atrakcje Zakopane
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w Zakopanem, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Zakopanem z pewnością znajdą się atrakcje w Zakopanem dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Zakopane dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w Zakopanem, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Zakopanem z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Zakopane na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w Zakopanem, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Zakopanem z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Zakopane dla dzieci na urodzinyLista atrakcji — Zakopane

1. Park Miejski im. Marszałka J. Piłsudskiego – spacer w centrum

Niedaleko Krupówek, w centrum Zakopanego, natkniecie się na Park Miejski. To przepiękne miejsce idealnie nadaje się na rodzinny spacer z dziećmi. Można tu odpocząć od miejskiego zgiełku. Park Miejski w Zakopanem to wyjątkowo zaciszne miejsce. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry. Powstał w 1925 roku. W 2013 poddano go kompleksowej rewitalizacji. Przez park w Zakopanem przepływa Czarny Potok. To dodatkowa atrakcja tego miejsca. W sezonie wypoczynkowym odbywają się tu liczne imprezy i zabawy dla turystów.

2. Tatrzański Park Edukacyjny — rozrywka dla dzieci

Tatrzański Park Edukacyjny w Zakopanem to jedyna w Polsce hodowla świstaka alpejskiego. Prócz niego można tu bliżej poznać inne dzikie zwierzęta. Są tu jelenie, kozy, lisy i owce. Niezwykle atrakcyjna jest tu hodowla ptaków drapieżnych. W pokazach uczestniczą orły i sokoły. Z bliska obejrzeć można też puchacze. Całość okraszona jest sporą dawką wiedzy od opiekunów zwierząt. Tatrzański Park Edukacyjny to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Po zwiedzaniu warto zajrzeć na ciekawy plac zabaw. Pociechy znajdą tu mnóstwo frajdy!

3. Dom do góry nogami

Dom do góry nogami w Zakopanem to atrakcja, która przewraca w głowach. Całkowicie zmienia postrzeganie otaczającego nas świata. To świetna zabawa dla turystów w każdym wieku. Dom ustawiony jest nie tylko do góry nogami, ale też skośnie do podłoża. Jego wyposażenie trwale przymocowane jest do podłogi, czyli sufitu. To miejsce do szybkiego zwiedzania. Wycieczka po domu do góry nogami zajmie kwadrans. Mimo to warto tam wejść, by przekonać się, jak reaguje nasz błędnik. Atrakcja znajduje się niedaleko od Krupówek, w centrum Zakopanego.

4. Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN — atrakcja dla dzieci i dorosłych

Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Znajduje się tu największa makieta Tatr. Towarzyszą jej czasowe wystawy związane z regionem. Znajduje się tu sala odkryć dla dzieci. To interaktywne miejsce, które uczy przez zabawę. Tu dziecko dowie się, jak posługiwać się mapą. Można też wcielić się w rolę kozicy i poskakać po górskich zboczach. Fascynujące przeżycia zapewnia kino 4D. Gwałtowne ruchy fotela uzupełniają porywy wiatru. Dzięki specjalnym okularom widzowie oglądają projekcję w systemie 3D. Warto poświęcić godzinę na odwiedziny Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Gwarantuje świetną zabawę na najmłodszych i nieco starszych.

5. Podwodny Świat w Zakopanem

Podwodny Świat w Zakopanem to mini oceanarium. Tu dowiesz się wielu ciekawostek o życiu pod wodą. Lektor w przyjazny i ciekawy sposób opowiada o zwyczajach morskich zwierząt. Wszystko na przykładzie przywołanych przykładów. Dowiecie się tu o mieszkańcach Amazonii, jeziora Malawi, czy Żółwiej Wyspy. Ciekawostką jest wykład o truciznach pozyskiwanych z żab. Indianie zatruwają nim strzałki używane w polowaniach. Paraliżują one ofiarę. Przede wszystkim jednak Podwodny Świat w Zakopanem to ryby. Można zobaczyć je w środowisku naturalnym. Mnogość gatunków i liczba ryb robi wrażenie! Wielkie zbiorniki z rybami mieszczą ponad 180 tys. litrów wody.

6. Iluzja park — Zakopane

Iluzja Park w Zakopanem to atrakcja, które skradnie Wasze serca. Znajdziecie się bowiem w miejscu, w którym nie obowiązują prawa fizyki. Rzeczywistość jest tu zmieszana z iluzją. To świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi i par. Iluzja Park gwarantuje 650 m² doskonałej zabawy. Niecodziennym widokiem bowiem jest lewitująca doniczka. Unosząca się nad ręką piłka stanowi dla dzieci prawdziwą ciekawostkę. Obrazu dopełnia deszcz padający... do góry. Jednak w zjawiskach pogodowych największą furorę robi generator piorunów. W Iluzja Park na własne oczy przekonać się można o potędze wyładowań atmosferycznych. Nie mogło braknąć tu wiatru. Turystów schłodzi symulacja halnego. Wieje z prędkością ponad 150 km/h!

7. Egzotyczne Zakopane — papugarnia

Papugarnia w Zakopanem to największa tego rodzaju hodowla w całym województwie. Miejsce zachwyci starszych i młodszych przyjaciół zwierząt. Tu można pobyć chwilę w towarzystwie kilku gatunków papug. Są wśród nich zarówno mniejsze, jak i te duże gatunki. Jest tu w sumie około 100 ptaków. Zwierzęta chętnie podlatują do ludzi. Są całkowicie oswojone. Przekrzykują się wzajemnie, czekając na ulubiony kąsek karmy. Tę można zakupić w recepcji. Papugarnia jest w Zakopanem bardzo znana. Ptaki latają swobodnie po pomieszczeniu. Chętnie pozują do wspólnych zdjęć. Chętnie też naśladują ludzi, zagadując do nich. Papugarnia Egzotyczne Zakopane sprawi dużo radości rodzinom z dziećmi i parom.

8. Zakopane – wycieczki na quadach

Widokowe wycieczki na quadach to atrakcja dla poszukiwaczy adrenaliny. Przewodnik prowadzi turystów po typowo górskich trasach. Są one jednak dostosowane do poziomu zaawansowania kierowcy. Zaawansowani mogą wybrać się tu w trasę po bezdrożach. Rodziny z dziećmi chętniej korzystają ze szlaków widokowych. Czas wycieczek jest zróżnicowany. Jednak nikomu nie będzie się tu nudzić. Imprezy kończą się ogniskiem na polanie z przepięknym widokiem. Wycieczki quadem po okolicach Zakopanego to niezapomniane przeżycie. Dostępne są też dla osób, które wcześniej nie jeździły na tego typu sprzęcie. Każda maszyna jest dwuosobowa. Wycieczka quadem to świetny sposób na randkę lub aktywny wypoczynek w Zakopanem.

9. Zjazd pontonem z Wielkiej Krokwi

Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej to z pewnością niezapomniane przeżycie. Atrakcja podzielona jest na 3 poziomy wiekowe. Skorzystać z niej mogą już dzieci w wieku 7 lat. Startują one z dość niskiego progu. Nie rozwijają zatem dużych prędkości. Etap dla dorosłych to już prawdziwa zabawa dla twardzieli. Tu ponton porusza się z prędkością 90 km/h. Ze zjazdu można zamówić też film z pomiarem prędkości. To wielka frajda dla dzieci i dorosłych. Skocznia narciarska w Zakopanem jest największą tego rodzaju zjeżdżalnią na świecie. Po krótkiej przygodzie można odebrać specjalny certyfikat. Potwierdza on zjazd ze skoczni narciarskiej na pontonie.

10. Termy w Zakopanem i okolicy

Termy w Zakopanem i okolicy miasta są stałą już atrakcją turystyczną. Kompleks Termy Bukowina tworzy dwadzieścia basenów. Można z nich korzystać bez względu na pogodę. Część z nich znajduje się pod dachem. Pozostałe są na powietrzu. Temperatura w basenach termalnych osiąga wartość 28-36 stopni. Drugim tego rodzaju miejscem są Termy w Bukowinie Tatrzańskiej. W okolicach Zakopanego są także Chochołowskie Termy. To największa taka atrakcja dla turystów na Podhalu. Na gości czeka 30 niecek z wodą o temperaturze ponad 30 stopni. To świetne miejsce na odpoczynek. Zwłaszcza po pieszych wycieczkach lub dniu na stoku narciarskim. Termy w okolicach Zakopanego nie tylko rozgrzeją, ale i ukoją zmęczone ciało.

Interesujesz się atrakcjami w Zakopanem lub planujesz odwiedzić to miejsce, możesz sprawdzić noclegi zakopane w naszej wyszukiwarce.