Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch, 34-500 Zakopane 49.2321642 19.981798 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Kasprowy Wierch Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 15 Kwiecień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Kasprowy Wierch to zdecydowanie jedna z bardziej charakterystycznych atrakcje Zakopane. Jest to szczyt o wysokości 1987 m n.p.m. znajdujący się w Tatrach Zachodnich i leżący na granicy polsko-słowackiej. Swoją atrakcyjnością przyciąga nie tylko turystów, ale (od roku 1910) także wielu narciarzy. Na Kasprowy Wierch oprócz licznie uczęszczanych szlaków turystycznych, istnieje możliwość wjazdu koleją linową. Ciekawostką jest, że z takiej możliwości zdobycia szczytu skorzystało kilkoro prezydentów: Ignacy Mościcki, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski czy Bronisław Komorowski. Natomiast w 1997 r. kolejką linową na Kasprowy Wierch wjechał papież Jan Paweł II. Na pamiątkę jego wizyty powstała nawet tabliczka. Z Kasprowego Wierchu roztaczają się przepiękne widoki na Tatry Zachodnie.

Kasprowy Wierch i Kolejki linowe

Żeby wjechać na Kasprowy Wierch mamy trzy możliwości. Pierwszą z nich jest wspomniana wcześniej kolej linowa. Jest to kolej kabinowa, której początek znajduje się w Kuźnicach i jest ona czynna przez cały rok. Wielu z nas kojarzy się ona z bardzo długim staniem w kolejce do kasy. Jednakże ta atrakcje Zakopane jest warta wyczekiwania. A jednak nie wszyscy wiedzą, że można tego uniknąć. Pojawiła się możliwość wcześniejszego zakupu biletów np. przez internet, w biletomatach w Zakopanem czy chociażby w Biurze Obsługi Klienta na Krupówkach 48. Po co tracić niepotrzebnie czas na stanie w kolejce. :) Czas wjazdu na szczyt to ok. 20 minut. Ceny wahają się od 43 do 99 zł, w zależności od tego czy wybierzemy się kolejką w jedną czy dwie strony i czy zarezerwujemy wjazd o konkretnej godzinie. Zniżki przysługują dzieciom powyżej 4 lat, młodzieży szkolnej, studentom, a także osobom powyżej 65 roku życia. Drugą z możliwości dostania się na Kasprowy Wierch jest kolej krzesełkowa ( z krzesełkami dwuosobowymi) „Hala Goryczkowa”. Jak sama nazwa wskazuje dostaniemy się na nią z Doliny Goryczkowej. Kolej ta jest czynna w sezonie zimowym i poleca się ją głównie narciarzom. Podobnie jest z ostatnią z możliwości. Również przeznaczona jest główni dla narciarzy. A mowa o kolei krzesełkowej „Hala Gąsienicowa”. Swój początek ma w Dolinie Gąsienicowej. Jest ona bardziej nowoczesna od naszej drugiej możliwości, a krzesełka mogą pomieścić 4 osoby.

Trasy narciarskie

W gronie zapalonych narciarzy tej atrakcje Zakopane nie trzeba prezentować, ponieważ Kasprowy Wierch to najpopularniejszy szczyt wśród nich. Przyciąga wielu profesjonalnych narciarzy, a to za sprawą dwóch tras narciarskich. Pierwsza z nich prowadzi do Hali Gąsienicowej i osiąga długość ok. 1500 m. Ten wariant zadowoli narciarzy z największymi wymaganiami. A wszystko dzięki stromiźnie stoku, która tutaj jest naprawdę konkretna! Natomiast druga trasa narciarska (już nie tak stroma) prowadzi do Hali Gorczykowej i wynosi aż ok. 2000 m! Ta trasa narciarska swoją atrakcyjność zawdzięcza przede wszystkim jej zróżnicowaniu. A żeby skorzystać z obydwu tras, mamy do dyspozycji wspomniane wcześniej kolejki krzesełkowe.

Noclegi Zakopane

Jak wiadomo, im wcześniej zatroszczymy się o znalezienie pokoje Zakopane, hotele Zakopane, tym lepiej. A w bliskim otoczeniu Kasprowego Wierchu ich nie brakuje. Ciekawą opcją jest zarezerwowanie noclegi Zakopane w Schronisku PTTK „Murowaniec”, które znajduje się na Hali Gąsienicowej na wysokości 1500 m n.p.m. Jest to idealne miejsce dla narciarzy, którym zależy na bliskiej odległości od trasy narciarskiej.

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć propozycję naszych noclegów w ZakopanemZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Kasprowy Wierch
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2321642 Lng: 19.981798


Brak opinii
Atrakcje Zakopane i w pobliżu

Czarny Staw Gąsienicowy

Czarny Staw Gąsienicowy

Zakopane

Odległość 2.66 km
Pustelnia św. Brata Alberta

Pustelnia św. Brata Alberta

Zakopane

Odległość 3.73 km
Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Zakopane

Odległość 3.95 km
Giewont

Giewont

Zakopane

Odległość 4.13 km
Tatrzański Park Narodowy park w Tatrach

Tatrzański Park Narodowy park w Tatrach

Zakopane

Odległość 4.31 km
Wodospad Siklawa w Tatrach

Wodospad Siklawa w Tatrach

Zakopane

Odległość 4.93 km
Nosal

Nosal

Zakopane

Odległość 4.98 km

Noclegi w pobliżu

Willa Marta

Willa Marta

Zakopane

Odległość 6.25 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 8.06 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 8.06 km
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 8.17 km
Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 8.49 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 9.08 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 9.24 km