Mapa atrakcji w górach

Zaproponuj atrakcję w górach

Atrakcje w górach

Leśna Huta Szkła w Szklarskiej Porębie

Leśna Huta Szkła w Szklarskiej Porębie jest niewątpliwie wizytówką miasta. To jeden z licznych w tym rejonie tego rodzaju zakładów rzemieślniczych. Pierwsze huty, w których wytapiano szkło powstały tu już w XIV wieku. Tereny te uchodzą za niezwykle bogate w złoża kwarcu. Nie brakuje tam także drewna, którym opalano piece. Dziś zasilane są one gazem. Nie przeszkadza to jednak szklarzom na wykonywanie prawdziwych dzieł sztuki. Warto dodać, że w Leśnej Hucie szkła wciąż stosuje się ręczne metody produkcji. Wytapianie szklanych ozdób można zobaczyć tu na własne oczy. Huta przygotowana jest bowiem na licznych zwiedzających. Rzemieślnicy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Pozwalają nawet uczestniczyć w toku produkcji. Z barwionego szkła powstają tu figurki zwierząt, kwiaty, czy wazoniki. Każdy produkt jest niepowtarzalny. Zachowanie tego samego wzoru na innych wyrobach jest niemożliwe. Do produkcji używa się tradycyjnych narzędzi i form kuglerskich. Wyjątek stanowi piec, który dostosowano do obecnych wymogów. To fantastyczna przygoda dla dużych i małych. Warto odwiedzić to miejsce, zwłaszcza w pochmurny lub deszczowy dzień. Z pewnością wycieczka taka na długo zapadnie w pamięci. Na terenie huty znajduje się sklep. Można w nim kupić ręcznie wykonane przedmioty z tejże huty szkła.

Kompleks Riese

Kompleks Riese jest jedną z największych budowli wybudowanych przez Niemców. Powstał pod koniec II wojny światowej. To część wielkiej siatki korytarzy i tuneli, jakie istnieją na Dolnym Śląsku. Do dziś wiele z nich nie zostało odkrytych. Inne eksplorowane są z myślą o poznaniu ich przeznaczenia. Kompleks został częściowo wysadzony w powietrze przez uciekające wojska niemieckie. Nie doczekał się końca budowy. Przygotowywany był z myślą o przeniesieniu dowództwa wojsk hitlerowskich. Połączony jest tunelami z zamkiem Książ, gdzie miał mieszkać sam Adolf Hitler. W innej części kompleksu mieli zamieszkać ministrowie i dowódcy wojsk lądowych oraz sił powietrznych. Z podziemnymi korytarzami kompleksu Riese związanych jest wiele legend. To w jego części miał zostać ukryty złoty pociąg. Mówi się także, że do dziś znajduje się tam nieodkryta jeszcze Bursztynowa Komnata. Jedna z teorii mówi, że miały tam odbywać się prace nad bombą atomową. Hipotezie tej służy bliskość kopalni uranu, który Niemcy wydobywali na dużą skalę.
Rusinowa Polana

Rusinowa Polana

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Malownicze ścieżki spacerowe - Biały Dunajec

Malownicze ścieżki spacerowe - Biały Dunajec

Biały Dunajec

Atrakcje Biały Dunajec
Góralski kulig saniami z pochodniami

Góralski kulig saniami z pochodniami

Biały Dunajec

Atrakcje Biały Dunajec
Trasa rowerowa Biały Dunajec

Trasa rowerowa Biały Dunajec

Biały Dunajec

Atrakcje Biały Dunajec
Trasa biegowa w Białym Dunajcu

Trasa biegowa w Białym Dunajcu

Biały Dunajec

Atrakcje Biały Dunajec
Skamieniałe Miasto

Skamieniałe Miasto

Ciężkowice

Atrakcje Nowy Sącz
Pustelnia św. Brata Alberta

Pustelnia św. Brata Alberta

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Nosal

Nosal

Zakopane

Atrakcje Zakopane
Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna

Góra Igliczna

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
Szczeliniec Wielki - trasa turystyczna

Szczeliniec Wielki - trasa turystyczna

Szczeliniec Wielki

Atrakcje Kudowa-Zdrój
Zalew  Stara Morawa

Zalew Stara Morawa

Stara Morawa

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
Śnieżnik wspaniały widok na Sudety

Śnieżnik wspaniały widok na Sudety

Sudety

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Kletno

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
Zapora w Międzygórzu

Zapora w Międzygórzu

Międzygórze

Atrakcje Bystrzyca Kłodzka
FAQ Atrakcje Góry
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w górach, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W górach sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W górach pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W górach koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W górach każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w górach dostępnej tutaj - Atrakcje w górach
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w górach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w górach z pewnością znajdą się atrakcje w górach dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje w górach dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w górach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w górach z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje w górach na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w górach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w górach z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje w górach dla dzieci na urodzinyKolorowe jeziorka

Kolorowe jeziorka na Dolnym Śląsku powstały w miejscu starych kopalni. Od połowy XVIII wieku wydobywano złoża pirytu. Ten zaś służył do produkcji kwasu siarkowego. Koleją wąskotorową transportowano urobek do nieodległego Płoszowa. Dziś jest on częścią Ciechanowic. W miejscu wydobycia pirytu znajdują się obecnie dwa jeziorka. Jedno w kolorze czerwonym, drugie zaś intensywnie żółtym. W bliskiej okolicy znajdują się także jeziora zielone i lazurowe. Wszystko to zdziałała natura. Nietypowe zbiorniki wodne powstały na skutek spływającej ze zboczy wody. Nim zasiliły jeziorka nabierały kolorów od wypłukiwanych z ziemi minerałów.

Żółte jezioro jest niewielkie. Położone jest na wysokości 560 m n.p.m. Swoje zabarwienie zawdzięcza związkom wapnia i siarki. Do dziś na okolicznych skałkach można zauważyć rdzawe i żółtawe przebarwienia. Tuż obok znajduje się zbiornik wodny w kolorze czerwonym. Zajmuje powierzchnię około 4 ha. Jego kolorystyka przechodzi od intensywnego pomarańczowego, przez czerwony, aż po ciemną, niemal czarną barwę. W składzie wody znajdują się związki miedzi, pirytu i żelaza. Nieco wyżej trafimy na jezioro niebieskie. Charakteryzuje się największą czystością wody. Jego barwa przybiera wspaniały, lazurowy kolor. To właśnie czysta woda jest sprawcą zabarwienia. W zbiorniku znajduje się mnóstwo glonów, które nadają tę wspaniałą barwę. W bliskiej okolicy zbiornika można napotkać traszki górskie, salamandry plamiste i pięknie ubarwione ważki. Zielone jeziorko jest najmniejsze. Ma ponadto skłonność do wysychania. Może się więc zdarzyć, że na miejscu zastaniecie jedynie sporych rozmiarów kałużę. Jest to jednak doskonałe miejsce na odpoczynek. Zacienione, ciche, o wyjątkowym uroku. W sam raz na odpoczynek po trudach wędrówki. Kolorowe jeziorka na Dolnym Śląsku to obowiązkowy punkt wyprawy w te rejony.

Zamek Czocha

Zamek Czocha jest jednym z lepiej zachowanych na Dolnym Śląsku. Znany jest z filmów, które kręcono w okolicy i jego wnętrzach. Zaskakuje swoim doskonałym stanem. Podczas wojny zamek wykorzystywany był przez wojska niemieckie. Jedna z teorii głosi, że miało być tu centrum kontrwywiadu. Zamek posiada niezbadane jeszcze podziemne tunele. Wiele z nich stanowi tajemnicze przejścia między komnatami. Legendy głoszą, że na zamku znajdują się kosztowności i skarby zrabowane na polskich ziemiach. Pod zamkiem Czocha istnieją prawdopodobnie ukryte kondygnacje. Obecnie niemożliwe jest jednak eksplorowanie podziemi twierdzy. Z zamkiem Czocha wiąże się jeszcze jedna ciekawostka. Tym razem współczesna. Raz do roku zamienia się on w Hogwart. Przyjeżdżają tu fani Harry`ego Pottera. Na kilkadziesiąt godzin twierdza staje się miejscem dla czarodziejów i magów. Przywdziewają oni stroje inspirowane powieścią i przejmują władzę na zamku Czocha. Możliwe jest zwiedzanie twierdzy z przewodnikiem. Tu także znajduje się Hotel, w którym można spędzić wyjątkowy czas. Do dyspozycji gości oddano nawet komnatę książęcą.

Kopalnia Pogórze w Kowarach

Kopalnia uranu w Kowarach ma wiekową już historię. Pierwsze sztolnie wykuwano tu w skale już w XII wieku. Radioaktywną rudę wydobywano tu jeszcze w czasach PRL. To między innymi stąd ZSRR pozyskiwało surowiec do produkcji broni jądrowej. Tu także działały tajne Zakłady Przemysłowe R-1. Więcej o nich dowiecie się na miejscu, od wykwalifikowanych przewodników. Dziś to miejsce całkowicie bezpieczne. Na terenie kopalni nie występuje już promieniowanie. Tajemnicza trasa zwiedzania obejmuje 1600 metrów korytarzy. Wielką atrakcją jest z pewnością zaopatrzenie zwiedzających w lampy górnicze. Trasa wycieczki jest bowiem nieoświetlona. Do obecnych czasów nie zbadano jeszcze wszystkich tajemnic kopalni. Wciąż są tu nieodkryte korytarze związane z wydobyciem uranu i tajemniczą produkcją. Trasą wycieczki oprowadzą Was przewodnicy. Doskonale znają oni historię okolicznych ziem. Ważne jest, by odpowiednio przygotować się do wyprawy. W sztolniach panuje bowiem niska temperatura. Przy wysokiej wilgotności powietrza jest tam po prostu zimno. To obowiązkowy punkt wycieczek i wypraw na Dolny Śląsk. Niewiele bowiem osób pochwalić się może obecnością w kowarskich kopalniach uranu.