Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna, 34-500 Zakopane 49.2394396 19.860371 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Jaskinia Mylna Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 19 Kwiecień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Jaskinia Mylna

Jaskinia Mylna jest znaną i popularną atrakcją Tatr. Jej długość szacuje się na około 1600 metrów. Jedynie 300 m udostępnione jest turystom. Warto jednak wybrać się na tę fascynującą wycieczkę. Dużym atutem jest lokalizacja. Jaskinia Mylna leży tuż obok Zakopanego, gdzie wiele osób rezerwuje nocleg. To obowiązkowa pozycja dla turystów spędzających czas aktywnie. Atrakcja czynna jest cały rok. Latem panuje w niej temperatura około 5 stopni Celsjusza. Podczas mrozów spada poniżej zera. W Jaskini Mylnej nie ma przewodnika ani udogodnień dla turystów. Korytarze są wąskie. Miejscami panuje wręcz ciasnota. Do eksploracji warto włożyć porządne buty. W środku można napotkać kałuże i błoto. Przyda się latarka, a nawet kask. Ciepłe ubranie jest tu koniecznością. W Jaskini Mylnej można zasmakować prawdziwej, górskiej przygody. To gwarantowany przepis na podwyższoną adrenalinę. Pamiętajcie, by na eksplorację nie wybierać się samotnie! Na wycieczkę nie zabierajcie też dużych plecaków. Miejscami Jaskinia Mylna jest naprawdę ciasna.

Jaskinia Mylna — atrakcja w okolicach Zakopanego

Jaskinia Mylna jest plątaniną korytarzy. Zauważył to już w 1885 roku Jana Gwalbert Pawlikowski, który nadał jej tę nazwę. Prowadzi przez nią czerwony szlak turystyczny. Wytyczono go w 1949 roku. Miejscowe legendy głoszą, że Jaskinia Mylna była kryjówką Janosika. Jej budowa z pewnością temu sprzyjała. Korytarze są miejscami bardzo niskie. Skutecznie powstrzymałyby pościg żołnierzy. Świetnym miejscem jest Obłazowa Jama. To w niej znajdują się słynne Okna Pawlikowskiego. Otwory w ścianie jaskini dają piękny widok na słowacką stronę Tatr. Widać też górną część Doliny Kościeliskiej i Bystrą (2248 m n.p.m.).

Jak dotrzeć do Jaskini Mylnej?

Do Jaskini Mylnej prowadzi czerwony szlak. Zaczyna się on na dnie Doliny Kościeliskiej. Początek trasy to zabezpieczony łańcuchami odcinek skalny. W górę, przez świerkowy las prowadzi kamienna droga. Szlak do Jaskini Mylnej prowadzi później skalną półką. Tu zatrzymać się można, by docenić piękno Tatr. Widać stąd dno Doliny Kościeliskiej. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się wejście do jaskini. Od tego miejsca szlak staje się jednokierunkowy. Docelowo zaprowadzi nas do punktu wyjścia, czyli Doliny Kościelskiej. Trasa tej wycieczki w Tatrach zajmie około 45 minut.

Jaskinia Mylna — atrakcja Tatr

Jaskinia Mylna to obowiązkowa pozycja dla turystów stacjonujących w stolicy Tatr. Nocleg w Zakopanem jest najlepszą bazą na tego rodzaju wyprawy. Tu bowiem jest centrum wydarzeń. Miasto zapewnia wiele atrakcji na długie godziny. Do Zakopanego przyciągają też hotele, pensjonaty i kwatery prywatne z pokojami do wynajęcia. Tu zdecydowanie najłatwiej wynająć miejsce noclegowe. Zmotoryzowani wyprawę mogą zacząć w Kirach. Można tam bez problemu zaparkować samochód (odpłatnie). Jaskinia Mylna leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Trzeba być zatem przygotowanym na opłatę za wejście. Sama eksploracja jest darmowa. Warto przy okazji zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny. Piękne widoki są tu bowiem gwarantowane.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.orgZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Jaskinia Mylna
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2394396 Lng: 19.860371


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 5.99 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 8.57 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 9.03 km
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 9.5 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 9.84 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 10.39 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 10.4 km