Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa

Kościeliska 2, 34-500 Zakopane 49.2964484 19.9474935 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 19 Kwiecień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa

Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa to cenny obiekt sakralny i jeden z najpiękniejszych zabytków Zakopanego. Dlatego odwiedzając miasto musicie tam zajrzeć, choćby dla wrażeń estetycznych.

Wyraz ludowej pobożności

Stojący na Krupówkach Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa jest dobitnym świadectwem góralskiej pobożności. Święty Klemens to patron słowian oraz górników, czczony zarówno przez katolików jak i prawosławnych.

Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa został wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku, w drugiej połowie został rozbudowany. Do budowy użyto modrzewiowego drewna, podkreśla to piękno kościoła, jego urzekającą prostotę i doskonale wpisuje się w architekturę miasta.

Kiedy wejdziecie do kościoła, ujrzycie stojący na wprost główny ołtarz z obrazem Matki Boskiej wiszącym nad tabernakulum. Po jego obu stronach znajdują się dwa pozostałe ołtarze. Udekorowane są tradycyjnymi góralskimi wzorami. Zauważycie, że prawie wszystkie elementy wnętrza, również zrobione są z drewna, szczególnie urzekająca jest mała drewniana ambona, z której ksiądz wygłaszał kazanie do wiernych. Na ścianach kościoła wiszą uwiecznione w postaci malunków na szkle poszczególne stacje drogi krzyżowej.

Siadając w ławie możecie w spokoju podziwiać ascetyczne piękno kościoła. Jego moc tkwi w maksymalnej prostocie. Jako, że kościół nie jest zbyt duży, pozwala to na swoistą bliskość między wiernymi. Myślę, że bożonarodzeniowa pasterka w tym kościółku pozostawi niezapomniane wrażenia. Zimą pokryty śniegiem kościół będzie wyglądać jak z bajki.

Pozostaje tylko zwiedzić Kościół MB Częstochowskiej i Św. Klemensa, warto wybrać się na Mszę Świętą by posłuchać ciekawego kazania oraz przekazać mieszkańcom Zakopanego znak pokoju. Ponadto odbywają się tam również nabożeństwa prawosławne.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje w Zakopanem

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Kościeliska 2
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2964484 Lng: 19.9474935


Brak opinii