Nosal

Nosal, 34-500 Zakopane 49.2766983 19.9896026 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Nosal Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 15 Lipiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Nosal

Atrakcje Zakopane cieszą się ogromną popularnością wśród turystów odwiedzających tą część Tatr Zachodnich, jedną z nich jest Nosal. Nosal znajduje się nad Kuźnicami, pomiędzy dwiema dolinami – Doliną Olczyską i Dolininą Bystrej. Jest to niezbyt wysokie wzniesienie (1206 m n.p.m.), jednak wielu turystom naprawdę daje w kość. Swoją wdzięczną nazwę Nosal uzyskał dlatego, że skały od północno-zachodniej strony tego szczytu, przypominają nos.

Szlaki turystyczne

By dostać się na Nosal, mamy do wyboru dwa szlaki. Wybierając szlak łatwiejszy, na początku trzeba dostać się do Kuźnic. Istnieje możliwość podjechania tam busikiem (koszt ok. 3zł za osobę). Z Kuźnic kierujemy się do Nosalowej Przełęczy, a stamtąd już prosto na szczyt. Drugi wariant jest nieco bardziej męczący i rozpoczyna się w Murowanicy. Jednak od tej strony piękne widoki zaczynają pojawiać się szybciej, dlatego naprawę warto się trochę bardziej pomęczyć. :)

Popularność Nosala

Atrakcje Zakopane takie jak Nosal cieszą się popularnością nie tylko wśród turystów, ale także wśród narciarzy. Na północnym stoku Nosala znajduje się Centrum Narciarskie Nosal wraz z pięcioma wyciągami orczykowymi ( ich długość wynosi od 150 do 250 metrów) oraz nartostradą. Nosal polecany jest przede wszystkim dla początkujących narciarzy. Pod szczytem znajdziemy wypożyczalnie sprzętu, serwisy narciarskie oraz karczmy i restauracje. Atrakcje Zakopane przyciągają wielu małych narciarzy. Co roku odbywa się tutaj Puchar Misia Stramusia. Jest to konkurs przygotowywany z myślą o najmłodszych narciarzach i jest to zarazem jedna z największych imprez tego typu w całej Polsce. Ponadto z myślą o dzieciach (w wieku od 3 do 14 lat), w czasie ferii zimowych odbywają się kursy narciarskie i snowboardowe na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz samej nauki, organizowane są m.in. animacje na śniegu, czy teatrzyk. A na zakończenie kursu każdy uczestnik zdobywa Odznakę Misia Stamusia. Swego czasu Nosal przyciągał do siebie również taterników. Znajduje się tu bowiem 30 dróg wspinaczkowych. Jednak obecnie wspinaczki zostały zakazane przez Tatrzański Park Narodowy. A co Nosal gwarantuje turystom zdobywającym jego szczyt? Przede wszystkim przepiękne widoki. Gdy już się na niego wdrapiemy, zachwyci nas widokiem na Czerwone Wierchy czy Giewont.

Noclegi Zakopane

Noclegi Zakopane swą różnorodnością na pewno sprostają oczekiwaniom każdego turysty. Pokoje Zakopane w przepięknych, góralskich domkach z cudownymi widokami w tle, a może pokój w jednym z luksusowych hotele Zakopane? Wszystko jest kwestią gustu i oczywiście pojemności naszych portfeli. Jednak zdecydowanie każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Musimy pamiętać, że im szybciej zaczniemy szukać pokoje Zakopane, tym lepiej. Dlatego znając termin urlopu powinniśmy jak najszybciej zabrać się za szukanie noclegi Zakopane. Nie dość, że oszczędzimy sobie w ten sposób stresu związanego z gorączkowym szukaniem pokoju, to i ceny mogą okazać się korzystniejsze. :)
Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Nosal
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2766983 Lng: 19.9896026


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Willa Marta

Willa Marta

Zakopane

Odległość 1.48 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 3.52 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 3.53 km
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 4.12 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 5.19 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 5.63 km