Muzeum Tatrzańskie – jedno z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce

Muzeum Tatrzańskie – jedno z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce

Krupówki 10, 34-500 Zakopane 49.2949549 19.949901 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Muzeum Tatrzańskie – jedno z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 18 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Muzeum Tatrzańskie – jedno z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce. Muzeum Tatrzańskie to niewątpliwie jedno z najważniejszych lokalizacji turystycznych i od niego warto zacząć zwiedzanie. Należy ono do najstarszych muzeów regionalnych w Polsce i powstało w 1888 roku na cześć Tytusa Chałubińskiego, wybitnego lekarza i uczonego. Główna siedziba była kilkakrotnie zmieniana, a od 1922 znajduje się w obecnym miejscu – przy ul. Krupówki 10. Ponadto, do muzeum należy jeszcze wiele innych placówek.  Kolekcje, jakie można tam obejrzeć ,obejmują różnorodne okazy skał i minerałów, bogatą, tatrzańską faunę i florę, zbiory etnograficzne – charakterystyczne dla Podhala, Spiszu i Orawy – oraz dzieła sztuki, w tym literaturę tatroznawczą. Najstarsze zbiory pochodzą aż z XVIII wieku. Krótko mówiąc, to właśnie w Muzeum Tatrzańskim można poznać bogatą kulturę, historię oraz przyrodę regionu.

Zakopane to z całą pewnością jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów z Polski i Europy miast na podhalu. Doskonała lokalizacja – położenie wśród najwyższych z polskich gór – jest jednym z wielu atutów Zakopane. Warto przyjechać tam również dla innych, ciekawych atrakcji, których już w samym mieście jest wiele. Można nie tylko zwiedzać przepiękne zabytki zbudowane w tradycyjnym podhalańskim stylu – odwiedzić Muzeum Tatrzańskie i Muzeum Stylu Zakopiańskiego, ale również poszaleć w Aqua Park w Zakopanem, parku linowym, wjechać kolejką na Giewont, kupić tradycyjne góralskie wyroby na Krupówkach czy wybrać się na pieszą wyciecze malowniczymi górskimi szlakami. 

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem to tylko jedno z wielu atrakcji do zwiedzania. Zarówno w lato jak i w zimę, miasto tętni życiem. Odwiedzający z całą pewnością nie zaznają nudy, a nawet najzimniejsze dni oraz deszcz nie popsują dobrej zabawy.Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Krupówki 10
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2949549 Lng: 19.949901


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 830 m
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 1.43 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 1.44 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 1.88 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 2.11 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 2.18 km