Mapa atrakcji w Nowym Sączu

Zaproponuj atrakcję w Nowym Sączu

Atrakcje Nowy Sącz

Nowy Sącz miasto atrakcji

Nowy Sącz to miejsce pełne tajemnic, pięknych miejsc i zakamarków. Atrakcje, jakie proponuje Nowy Sącz zadowolą i zaspokoją najbardziej wymagających turystów. Zabytki, muzea, kościoły czy malownicze parki, od dawna ściągają masę przyjezdnych. Sam środek Kotliny Sądeckiej to Nowy Sącz, otoczony wzniesieniami przyciąga jak magnes, nie można się tu nie zatrzymać w drodze w Beskidy. Góry widać tu niemal z każdego miejsca, oddalone prawie 100 km wyglądają, jakby były tuz za wzniesieniem. Na północ od Nowego Sącza możemy podziwiać piękne Jezioro Rożnowskie i choć w dużej części tereny wokół niego są prywatne, to są miejsca gdzie można napawać się pięknem przyrody. Przy południowej granicy miasta powstała Enklawa Przyrodnicza Bobrowisko, to tu również krzyżują się dwie rzeki Poprad i Dunajec.

Atrakcje Nowy Sącz

Nowy Sącz to atrakcje nie tylko te przyrodnicze, ale również mnóstwo pięknych zabytków. Piękny ratusz, kościoły, w tym bazylika kolegiacka Świętej Małgorzaty, kościół i klasztor jezuitów, kościół Świętego Rocha, jak i zamek wraz z murami obronnymi. Zamek królewski, z którego tak naprawdę mało zostało ,wart jest zobaczenia ze względu na swoją historię i widok, który rozpościera się na dolinę Dunajca i pobliskie wzgórza. Niewątpliwą atrakcją Nowego Sącza jest również Park Etnograficzny. Położony na wzgórzu skansen jest największym muzeum skansenowskim w Małopolsce. W wyśmienity sposób prezentuje kulturę materialną zamieszkującej w tamtych czasach ludności. Spacerując po skansenie możemy podziwiać budownictwo Lachów Sądeckich, Łemków, Górali Sądeckich, Pogórzan, oraz niemieckich kolonistów z okresu józefińskiego. Świadczy to o tym jak wielokulturowym regionem była Sądecczyzna do czasów II wojny światowej.

Atrakcje dla dzieci w Nowym Sączu

Nowy Sącz jest miastem, które pamięta również o najmłodszych, dlatego atrakcji dla dzieci nie brakuje. W miejscach, które proponujemy nie tylko pociechy będą czerpały całymi garściami. Atrakcje kulturalno – edukacyjne zadowolą tych młodszych, jak i tych starszych turystów, a Nowy Sącz pokaże się z trochę innej strony. Place zabaw, baseny i sale do zabaw będą idealne w razie pogody „ w kratkę” , najmłodsi będą mogli bardzo aktywnie wykorzystać czas wolny. Trochę starsze pociechy mogą spróbować swoich sił na torze wrotkarskim lub na ściance wspinaczkowej, a atrakcja w postaci parku trampolin dostarczy mocnych wrażeń każdemu, kto odważy się na piruety. Po szalonych zabawach, można udać się do Gadziarni, gdzie zobaczymy wystawę egzotycznych gadów i płazów lub do Papugarni, aby zobaczyć kilkanaście gatunków papug. Prawdziwą atrakcją Nowego Sącza jest miasteczko Galicyjskie. Jest rekonstrukcją fragmentu zabudowy małomiasteczkowej. Można tam zobaczyć bardzo dużo eksponatów i wyposażenia dawnych sklepów, salonu fryzjerskiego czy remizy strażackiej. Jest to unikatowe miejsce, w którym odwzorowane obiekty dają namiastkę XIX miasteczka galicyjskiego.

Skamieniałe Miasto

Skamieniałe Miasto

Ciężkowice

Atrakcje Nowy SączDopełnieniem galicyjskiego rynku jest karczma, w której możemy skosztować regionalnych potraw. Warto wcześniej zaplanować wycieczkę, bo dodatkową atrakcją mogą okazać się dość często organizowane imprezy plenerowe, koncerty czy kiermasze. Atrakcje dla ducha i ciała już były, czas na trochę rozkoszy dla podniebienia. Szlak lodowy – to atrakcja obok której nie da się przejść obojętnie. Dorośli może tak, ale nie dzieci  Szlak powstał z myślą o smakoszach lodów i w skład niego wchodzi sześć lodziarni, każda z pysznymi i niepowtarzanymi lodami z własnych receptur.

Ciężko wymienić wszystkie atrakcje Nowy Sącz, bo całe miasto można uznać za wielką atrakcję. Jego położenie to doskonała baza wypadowa w okolice. A okolice Nowego Sącza to doskonałe szlaki turystyczne nie tylko lądowe, ale również wodne (spływ Dunajcem). Warto zatem poszukać noclegu w Nowym Sączu na dłużej niż jeden dzień, aby móc na spokojnie zagłębić się w to malownicze i piękne miasto.