Teatr im. St. I. Witkiewicza – kultura i sztuka w Zakopanem

Teatr im. St. I. Witkiewicza – kultura i sztuka w Zakopanem

Chramcówki 15, 34-500 Zakopane 49.305616 19.962096 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Teatr im. St. I. Witkiewicza – kultura i sztuka w Zakopanem Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 18 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Teatr im. St. I. Witkiewicza założony został przez absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego z Krakowa oraz przyszli aktorzy. Pierwszą sztuką wystawioną w teatrze w 9 sierpnia 1985 roku była jedna bazująca na zakopiańskich tekstach Witkacego w reżyserii Andrzeja Dziuka pod tytułem „Autoparodia”. Na przedstawienie teatralne można udać się podczas letniego lub zimowego sezonu turystycznego, gdzie przyjezdni mogą wziąć również udział w koncertach, festiwalach czy wystawach plastycznych.

Co przede wszystkim warto zobaczyć w Zakopanem? Swój niepowtarzalny urok, miasto zawdzięcza tradycyjnej podhalańskiej architekturze budynków. Możemy je podziwiać z zewnątrz, a także wejść do środka. W wielu z nich mieszą się ciekawe muzea, na przykład Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Tatrzańskie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Godnym uwagi budynkiem jest również Teatr im. St. I. Witkiewicza.
Kiedy szukamy miejsca na urlopowy wypoczynek, chcemy wybrać takie, które będzie różniło się od naszego najbliższego otoczenia i w którym nie zabraknie rozrywek i interesujących miejsc do odwiedzenia. Miastem, do którego przybywa niezliczona liczba turystów z Polski i zza granicy jest Zakopane. Właśnie tam, niezależnie od pory roku możemy nacieszyć się przepięknymi widokami i spędzić niezapomniane chwile w otoczeniu najwyższych i najpiękniejszych polskich gór – Tatr. Zakopane to miasto, które nie tylko jest zlokalizowane w dogodnym miejscu dla miłośników pieszych wycieczek w góry. To również ważny ośrodek kultury i sztuki zakopiańskiej, gdzie możemy poznać życie codzienne i twórczość wybitnych, polskich pisarzy, życie i kulturę tamtejszego społeczeństwa oraz wybrać się na jedną z wystawianych sztuk, jakie w swoim repertuarze posiada Teatr im. St. I. Witkiewicza.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Chramcówki 15
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.305616 Lng: 19.962096


Brak opinii