Mapa atrakcji w Szczyrku

Zaproponuj atrakcję w Szczyrku

Atrakcje Szczyrk

Szczyrk to jedno z najciekawszych miast Beskidu Śląskiego. Klimat jaki tu panuje przyciąga turystów niezależnie od pory roku. Szczyrk i jego atrakcje to doskonałe miejsce na urlop czy wypad weekendowy z przyjaciółmi. Dobrze rozbudowana infrastruktura sportowa i turystyczna, jak i baza noclegowa, daje pewność udanego wypoczynku. Atrakcyjność Szczyrku to piękne położenie miasta, bliskość gór i szlaków, to czaruje każdego, kto jest tu choć przejazdem. Malownicze szlaki idealnie nadają się na piesze wycieczki. Doskonale oznaczone trasy gwarantują nam widoki, jakich nie zobaczymy w żadnym innym zakątku Polski. Te atrakcje Szczyrku przeznaczone są dla wszystkich, bez wyjątku. Osoby mniej przygotowane fizyczne czy rodziny z dziećmi, mogą równie aktywnie spędzać czas wędrując ścieżkami wśród beskidzkich gór, wybierając bardziej lub mniej wymagające trasy. Szlaki górskie ze Szczyrku prowadzą przede wszystkim na okoliczne szczyty, takie jak Klimczok czy Skrzyczne. Warto zwiedzić również Malinowską Skałę, Kotarz oraz Przełęcz Karkoszczonkę.

Szczyrk to ogrom atrakcji

Dla ludzi w różnym wieku i niezależnie od pory roku czy pogody, jaka panuje. Deptak w centrum miasta wraz ze ścieżką rowerową to jeden ze sposobów na zwiedzenie tego pięknego miejsca i jego okolic. Okres letni zapewnia całą masę rozrywek, zdrowego i aktywnego spędzenia czasu. Przejażdżki kolejkami linowymi, wjazd na skocznie Skalite, zwiedzanie zabytków sakralnych, w tym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, obok którego znajduje się Grota Matki Boskiej ze źródełkiem, to naprawdę jedne z licznych atrakcji, jakimi może poszczycić się Szczyrk.

Atrakcje w Szczyrku

To również jaskinie. Jaskinia Lodowa czy jaskinia Malinowska, to miejsca, które na mapie atrakcji muszą być koniecznie zaznaczone. Zwiedzanie jest bezpłatne, a wspomnienia jakie zostaną z nami na długo – bezcenne. Dla bardziej zaawansowanych osób, mających już pewne doświadczenie, jaskinia Malinowska będzie nie lada gratką. Dla turystów przeznaczone są bowiem korytarze i sale w głównym ciągu jaskini, głębsze tereny przeznaczone są dla doświadczonych grotołazów.

Atrakcja, którą może poszczycić się Szczyrk

Zimą, to oczywiście trasy zjazdowe. Pasjonaci białego szaleństwa będą w pełni usatysfakcjonowani. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddanych jest ponad 30 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy na stokach Skrzycznego, Malinowa, Pośredniego, Beskidu oraz innych gór otaczających miasteczko, zapewnią nie lada emocje. Łączna długość tych tras sięga około 40 km.

Jaskinia Malinowska

Jaskinia Malinowska

Szczyrk

Atrakcje Szczyrk
Sanktuarium na Górce w Szczyrku

Sanktuarium na Górce w Szczyrku

Szczyrk

Atrakcje Szczyrk
Jaskinia lodowa w Szczyrku

Jaskinia lodowa w Szczyrku

Szczyrk

Atrakcje Szczyrk
Trasy rowerowe w Szczyrku

Trasy rowerowe w Szczyrku

Szczyrk

Atrakcje Szczyrk