Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna, 57-500 Góra Igliczna 50.2409818 16.7483999 Atrakcje Bystrzyca Kłodzka


Opinie

Atrakcja Sanktuarium Maria Śnieżna Bystrzyca Kłodzka nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 15 Kwiecień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Sanktuarium Maria Śnieżna

Atrakcje Sudety to niewątpliwie jest Sanktuarium Maria Śnieżna, pełna nazwa – Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna”, które znajduje się na Górze Igliczna, niedaleko od Międzygórza. Zwiedzać je można ( oczywiście gdy nie ma Mszy Świętych czy Nabożeństw) od maja do września w godzinach 10:00-18:00, a w okresie od października do kwietnia nieco krócej, bo w godzinach 10:00-16:00. Maria Śnieżna to sanktuarium maryjne wybudowane w stylu późnobarokowym. Jest to niewielki górski kościółek, który pochodzi z XVIII wieku. Atrakcje w Sudetach, takie jak Sanktuarium Maria Śnieżna, odwiedzane są przez szerokie grono turystów. Atrakcje Sudety, które przyciągają tak wiele osób właśnie w to miejsce, to także malownicze widoki, które się tutaj rozciągają. Z terenu przy sanktuarium możemy podziwiać Czarną Górę, Śnieżnik czy Kotlinę Kłodzką.

Jak dojechać?

W odległości 400 m od Sanktuarium Maria Śnieżna znajduje się parking „przy krzyżu”, który dostępny jest również dla autokarów. Żeby do niego dojechać należy minąć miejscowość Marianówka i Szklary. Na skrzyżowaniu dróg 33 ( Kłodzko-Międzylesie) oraz drogi 392 ( Bystrzyca Kłodzka-Stronie Śląskie) natrafimy na drogowskaz kierujący do Sanktuarium. Ostatnie 2,5 km drogi prowadzi przez las. Należy pamiętać, że na tym leśnym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy z określonymi godzinami przejazdu. Wjazd możliwy jest przez 15 minut od wpół do za 15 minut każdej godziny ( np. od 8:30 do 8:45 ). Natomiast wyjechać można w ciągu 15 min od pełnej godziny.

Trochę o historii Sanktuarium Maria Śnieżna

W roku 1750 na teren Sanktuarium została przywieziona figurka Matki Bożej Śnieżnej z Austrii. Przywiózł ją nie kto inny jak wójt Wilkanowa - Krzysztof Veit. Figura Matki Boskiej została umieszczona na drzewie tuż pod szczytem Iglicznej. 15 lat po jej sprowadzeniu nad terenem Sanktuarium przeszła okropna w skutkach burza. Zniszczyła ona drzewo, na którym umieszczono figurę (jej samej w ogóle nie naruszając!). Figura Matki Bożej Śnieżnej szybko zyskała sławę i stała się ważną z atrakcje w Sudetach. Do dziś przypisuje się jej liczne cudowne uzdrowienia i łaski. Jak podają źródła już w 1777 roku miało miejsce pierwsze z cudownych uzdrowień. Figurę przeniesiono nieco niżej i wybudowano tam małą kapliczkę. W roku 1781 rozpoczęto już budowę sanktuarium maryjnego, ponieważ kapliczka nie była w stanie pomieścić wszystkich pielgrzymów, których przyciągała sława otaczająca figurkę. Ostateczne prace budowlane zakończono w 1882 roku. A w 1983 roku, podczas swojej drugiej pielgrzymki do Polski, papież Jan Paweł II osobiście ukoronował figurkę Matki Bożej Śnieżnej.

Msze święte

W Sanktuarium Maria Śnieżna msze święte odbywają się codziennie o godzinie 12:00, ponadto w soboty i niedziele, a także w dni uroczystości – sprawowana jest dodatkowa msza święta o godzinie 16:00. W okresie Bożego Narodzenia o godzinie 24:00 odbywa się Pasterka. W okresie Wielkanocy: Wielki Piątek – Droga Krzyżowa, której stacje prowadzą na szczyt góry Igliczna, rozpoczyna się o godzinie 20:00; Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów odbywa się o pełnych godzinach, a Uroczystości Wielkiej Soboty rozpoczynają się o godzinie 20:00. W Sanktuarium Maria Śnieżna można również wziąć udział w sakramencie pokuty (codziennie przed i po Mszy Świętej, a także po wcześniejszym uzgodnieniu w innym terminie). A oprócz tego można tutaj zawrzeć sakrament chrztu i małżeństwa.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Bystrzyca Kłodzka

Adres

Sanktuarium Maria Śnieżna
57-500 Góra Igliczna
woj. Dolnośląskie ( powiat kłodzki )

Współrzędne GPS

Lat: 50.2409818 Lng: 16.7483999


Brak opinii
Atrakcje Bystrzyca Kłodzka i w pobliżu

Zapora w Międzygórzu

Zapora w Międzygórzu

Międzygórze

Odległość 1.09 km
Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki

Miedzygórze

Odległość 1.58 km
Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra

Odległość 3.96 km
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Kletno

Odległość 6.75 km
Śnieżnik wspaniały widok na Sudety

Śnieżnik wspaniały widok na Sudety

Sudety

Odległość 7.88 km
Zalew  Stara Morawa

Zalew Stara Morawa

Stara Morawa

Odległość 10.09 km
Jaskinia Radochowska

Jaskinia Radochowska

Radochów

Odległość 13.98 km

Noclegi w pobliżu

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój

Odległość 72.33 km
Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pojezierze Brodnickie

Odległość 250.69 km
Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 249.95 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 250.63 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 250.78 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 251.44 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 251.47 km