Noclegi w Polsce 70

Sanktuarium Maria Śnieżna

Sanktuarium Maria Śnieżna, 57-500 Góra Igliczna 50.2409818 16.7483999 Atrakcje Bystrzyca Kłodzka

Dodaj do ulubionych

Opinie

Atrakcja Sanktuarium Maria Śnieżna Bystrzyca Kłodzka nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 20 Lipiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Sanktuarium Maria Śnieżna

Atrakcje Sudety to niewątpliwie jest Sanktuarium Maria Śnieżna, pełna nazwa – Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna”, które znajduje się na Górze Igliczna, niedaleko od Międzygórza. Zwiedzać je można ( oczywiście gdy nie ma Mszy Świętych czy Nabożeństw) od maja do września w godzinach 10:00-18:00, a w okresie od października do kwietnia nieco krócej, bo w godzinach 10:00-16:00. Maria Śnieżna to sanktuarium maryjne wybudowane w stylu późnobarokowym. Jest to niewielki górski kościółek, który pochodzi z XVIII wieku. Atrakcje w Sudetach, takie jak Sanktuarium Maria Śnieżna, odwiedzane są przez szerokie grono turystów. Atrakcje Sudety, które przyciągają tak wiele osób właśnie w to miejsce, to także malownicze widoki, które się tutaj rozciągają. Z terenu przy sanktuarium możemy podziwiać Czarną Górę, Śnieżnik czy Kotlinę Kłodzką.

Jak dojechać?

W odległości 400 m od Sanktuarium Maria Śnieżna znajduje się parking „przy krzyżu”, który dostępny jest również dla autokarów. Żeby do niego dojechać należy minąć miejscowość Marianówka i Szklary. Na skrzyżowaniu dróg 33 ( Kłodzko-Międzylesie) oraz drogi 392 ( Bystrzyca Kłodzka-Stronie Śląskie) natrafimy na drogowskaz kierujący do Sanktuarium. Ostatnie 2,5 km drogi prowadzi przez las. Należy pamiętać, że na tym leśnym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy z określonymi godzinami przejazdu. Wjazd możliwy jest przez 15 minut od wpół do za 15 minut każdej godziny ( np. od 8:30 do 8:45 ). Natomiast wyjechać można w ciągu 15 min od pełnej godziny.

Trochę o historii Sanktuarium Maria Śnieżna

W roku 1750 na teren Sanktuarium została przywieziona figurka Matki Bożej Śnieżnej z Austrii. Przywiózł ją nie kto inny jak wójt Wilkanowa - Krzysztof Veit. Figura Matki Boskiej została umieszczona na drzewie tuż pod szczytem Iglicznej. 15 lat po jej sprowadzeniu nad terenem Sanktuarium przeszła okropna w skutkach burza. Zniszczyła ona drzewo, na którym umieszczono figurę (jej samej w ogóle nie naruszając!). Figura Matki Bożej Śnieżnej szybko zyskała sławę i stała się ważną z atrakcje w Sudetach. Do dziś przypisuje się jej liczne cudowne uzdrowienia i łaski. Jak podają źródła już w 1777 roku miało miejsce pierwsze z cudownych uzdrowień. Figurę przeniesiono nieco niżej i wybudowano tam małą kapliczkę. W roku 1781 rozpoczęto już budowę sanktuarium maryjnego, ponieważ kapliczka nie była w stanie pomieścić wszystkich pielgrzymów, których przyciągała sława otaczająca figurkę. Ostateczne prace budowlane zakończono w 1882 roku. A w 1983 roku, podczas swojej drugiej pielgrzymki do Polski, papież Jan Paweł II osobiście ukoronował figurkę Matki Bożej Śnieżnej.

Msze święte

W Sanktuarium Maria Śnieżna msze święte odbywają się codziennie o godzinie 12:00, ponadto w soboty i niedziele, a także w dni uroczystości – sprawowana jest dodatkowa msza święta o godzinie 16:00. W okresie Bożego Narodzenia o godzinie 24:00 odbywa się Pasterka. W okresie Wielkanocy: Wielki Piątek – Droga Krzyżowa, której stacje prowadzą na szczyt góry Igliczna, rozpoczyna się o godzinie 20:00; Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów odbywa się o pełnych godzinach, a Uroczystości Wielkiej Soboty rozpoczynają się o godzinie 20:00. W Sanktuarium Maria Śnieżna można również wziąć udział w sakramencie pokuty (codziennie przed i po Mszy Świętej, a także po wcześniejszym uzgodnieniu w innym terminie). A oprócz tego można tutaj zawrzeć sakrament chrztu i małżeństwa.Adres

Sanktuarium Maria Śnieżna
57-500 Góra Igliczna
woj. Dolnośląskie ( powiat kłodzki )

Współrzędne GPS

Lat: 50.2409818 Lng: 16.7483999


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000
Atrakcje Bystrzyca Kłodzka i w pobliżu

Zapora w Międzygórzu

Zapora w Międzygórzu

Międzygórze

Odległość 1.09 km
Wodospad Wilczki

Wodospad Wilczki

Miedzygórze

Odległość 1.58 km
Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra - szczyt i wieża widokowa

Czarna Góra

Odległość 3.96 km
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Kletno

Odległość 6.75 km

Noclegi w pobliżu

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój

Odległość 72.33 km
Willa Natalia Karpacz - Centrum

Willa Natalia Karpacz - Centrum

Karpacz

Odległość 92.22 km
Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pojezierze Brodnickie

Odległość 250.69 km