Noclegi w Polsce 70

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch

Kuźnice 14, 34-500 Zakopane 49.2676259 19.979135 Atrakcje Zakopane

Dodaj do ulubionych

Opinie

Atrakcja Kolejka linowa na Kasprowy Wierch Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Środa, 12 Sierpień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Będąc w Zakopanym polecamy wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch jest to szczyt w Tatrach o wysokości 1.897 m npm. Dla turystów którzy zdecydują się wjechać na szczyt góry kolejką linową czeka wspaniały widok na Tatry, Zakopane i całe Podhale. Na samym szczycie Kasprowego Wierch będziemy mogli zobaczyć obserwatorium meteorologiczne, rok budowy obserwatoriuim to 1938 r. i jest to najwyżej położonym obiektem w Polsce. Dla miłośników histori kilka przydatnych informacji, a mianowicie kolej linowa na Kasprowy Wierch wybudowana została w 1936 roku, należy zaznaczyć iż budowa infrastruktury zajeła bardzo krótko tylko 227 dni.
Planując wycieckę na Kasprowy Wierch należy wiedzieć, wjazd na szczyt Kasprowego Wierchu trwa około 30 minut i podzielony jest na dwa oddzielne wjazdy, z przesiadką na Myślenickich Turniach na wysokości 1.325 m npm. Jeśli zdecydujemy się na zakup bilety na wjazd i zjazd z Kasprowego Wierchu będziemy mieli do swojej dyspozycji ok 2 godziny na delektowanie się widokami na Tatry. Tutaj należy zwrócić uwagę kupując bilet w obie strony mamy wyznaczoną godzinę powrotu naszego wagonika. W przypadku gdy zdecydujemy sie na zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu o innej godzinie musimy przepuścić wszystkie osoby posiadające bilety na wagonik na daną godzinę. Pragniemy uczulić Państwa w sezonie wakacyjno letnim, a także zimowym do kas w Kuźnicach ustawiają się długie kolejki, dla tego warto kupić bilet wcześniej w przedsprzedaży.
Jak już wjedziemy kolejką na Kasprowy Wierch i jest ładna pogoda zachęcamy do krótkiego spaceru na sam szczyt Kasprowego Wierchu który jest na wysokości 1.987 m npm pod Obserwatorium Meteorologiczne. Będziemy mogli podziwiać stamtąd piękny widok na Czerwone Wierchy, Giewont, Gubałówkę i Tatry Słowackie. Na spacer pod obserwatorium i z powrotem należy przewidzieć ok 30 minut. Kolejny wspaniały widok będziemy mogli podziwiać decydując się na spacer w stronę szczytu Beskid, z którego wspaniale widać szczyt Kasprowego Wierchu, Dolinę Cichą. Na podejście spod kolejki na Beskid na wysokość 2.012 m npm i z powrotem trzeba liczyć ok. 60 minut.
Ważna uwaga dla osób decydujących się na wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch odradzmy obuwie japonki, sandały i szpilki. Jednocześnie dla osób które chcą dłużej pozostać w Zakopanym, i muszą znaleźć dla siebie noclegi w Zakopanym o zapoznanie się z naszą ofertą noclegową.

Cena biletów na kolej na Kasprowy Wierch - kasa w Kuźnicach w sezonie zima 2014
bilety na wjazd / zjazd: 58 zł normalny, 48 zł ulgowy/ dzieci i młodzież ucząca się
przejazd w jedną stronę wjazd lub zjazd 43 zł normalny, 38 zł ulgowy


Adres

Kuźnice 14
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2676259 Lng: 19.979135


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000
Atrakcje Zakopane i w pobliżu

Pustelnia św. Brata Alberta

Pustelnia św. Brata Alberta

Zakopane

Odległość 510 m
Nosal

Nosal

Zakopane

Odległość 1.26 km

Noclegi w pobliżu

Willa Marta

Willa Marta

Zakopane

Odległość 2.74 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 4.16 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 4.16 km