Kaplica na Jaszczurówce – zakopiański styl architektoniczny

Kaplica na Jaszczurówce – zakopiański styl architektoniczny

Oswalda Balzera 31, 34-500 Zakopane 49.2849357 20.0009573 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Kaplica na Jaszczurówce – zakopiański styl architektoniczny Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 18 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Kaplica na Jaszczurówce – zakopiański styl architektoniczny. Będąc w Zakopanem warto zapoznać się z typowym zakopiańskim stylem architektonicznym. Dobrym przykładem takiego stylu jest właśnie kaplica na Jaszczurówce. Znajduje się ona we wschodniej części miasta i została ufundowana przez rodzinę Uznańskich, zaprojektowana zaś przez Stanisława Witkiewicza. Zbudowana została z drewna w latach 1905 - 1907 na kamiennej podmurówce. Na dachu znajduje się niezbyt duża wieżyczka, w której mieści się dzwon. Wnętrze urzeka zaś przepięknym rzeźbionym w drewnie ołtarzem głównym przypominającym front chaty góralskiej oraz kolorowymi witrażami autorstwa Witkiewicza. Warto zwrócić uwagę także na oryginalny, dębowy żyrandol. Kaplica Najświętszego Serca Jezusa, bo tak brzmi jej pełna nazwa, znajduje się na małopolskim Szlaki Architekrury Drewnianej. Miejsce to zostało jednak opatrzone mianem „Jaszczurówki” ze względu na żyjące niegdyś w tej okolicy salamandry plamiste.
Kaplica na Jaszczurówce to tylko jedno z wielu interesujących miejsc, jakie możemy zobaczyć i podziwiać będąc i mając już noclegi w Zakopanem. Oprócz zwiedzania można również wybrać się na pieszą wycieczkę malowniczymi szlakami górskimi prowadzącymi do ciemnych i zimnych jaskiń, rozległych i urzekających dolin oraz na tatrzańskie, okazałe szczyty górskie. Również zimą czeka wiele atrakcji – jazda na nartach, snowboardzie, łyżwach czy nawet udział w kuligu.


Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynkowych na podhalu jest z całą pewnością Zakopane. Niewątpliwie taką popularność miasto zawdzięcza doskonałej lokalizacji. Otoczone jest bowiem łańcuchem najwyższych polskich gór – Tatr. Jednak nie tylko dlatego warto przyjechać do Zakopanego. W mieście i w niedalekim sąsiedztwie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji. Warte odwiedzenia są między innymi kaplica na Jaszczurówce, Muzeum Tatrzańskie, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy Teatr Witkacego.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres

Oswalda Balzera 31
34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2849357 Lng: 20.0009573


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Willa Marta

Willa Marta

Zakopane

Odległość 250 m
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 3.37 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 3.39 km
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 4.25 km
Ośrodek Wczasowy Zbójnik

Ośrodek Wczasowy Zbójnik

Murzasichle

Odległość 4.62 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 5.23 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 5.51 km