Mapa atrakcji w Toruniu

Zaproponuj atrakcję w Toruniu

Atrakcje Toruń

Atrakcje w Toruniu

Ruiny zamku krzyżackiego

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu są jedną z ciekawszych atrakcji Torunia. To obowiązkowy punkt wycieczki nie tylko dla osób interesujących się historią. Zamek krzyżacki w Toruniu powstawał od połowy XIII wieku. Postawiono go na ruinach zniszczonego grodu. Stąd nietypowy kształt podkowy toruńskiej budowli. Pierwotnie budowany był z drewna. Z czasem materiał ten zastąpiono kamieniami i cegłą. Rozbudowa zamku trwała aż do XV wieku. W jego podziemiach składowano żywność konieczną w razie oblężenia. Centralną część dziedzińca zajmowała wieża obserwacyjna. Miała też funkcję miejsca ostatecznej obrony przed najeźdźcami. W 1454 roku zamek został podbity przez mieszkańców Torunia. Od razu przystąpiono do jego rozbiórki. To niezwykle ciekawe miejsce z bogatą historią, którą warto poznać.

Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich znajduje się w nietypowym miejscu. Zajmuje jedną z piwnic w gotyckich podziemiach miasta. To interaktywne muzeum połączone z teatrem. Usłyszycie tu wiele ciekawych opowieści o historii miasta. Opowieści są niezwykle realistyczne. Niemal przenoszą odwiedzających w czasie. Opiekę nad turystami w Domu Legend Toruńskich sprawuje, przebrany w strój z epoki, przewodnik. Usłyszycie tu legendy związane z Toruniem. Dowiecie się o flisaku ratującym miasto przed plagą żab. Dowiecie się także, co jest powodem pochylenia się krzywej wieży w Toruniu. To kolejny obowiązkowy punkt podczas zwiedzania miasta.

Zamek w Świeciu

Zamek w Świeciu

Świecie

Atrakcje Toruń
Spichlerz Szwedzki

Spichlerz Szwedzki

Toruń

Atrakcje Toruń
Toruński Rynek Nowomiejski

Toruński Rynek Nowomiejski

Toruń

Atrakcje Toruń
Siedziba loży masońskiej

Siedziba loży masońskiej

Toruń

Atrakcje Toruń
Pomnik Filusia w Toruniu

Pomnik Filusia w Toruniu

Toruń

Atrakcje Toruń
Staromiejski osioł w Toruniu

Staromiejski osioł w Toruniu

Toruń

Atrakcje Toruń
Rynek Staromiejski w Toruniu

Rynek Staromiejski w Toruniu

Toruń

Atrakcje Toruń
Ruiny Zamek Dybów

Ruiny Zamek Dybów

Toruń

Atrakcje Toruń
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Toruń

Atrakcje Toruń
Open The Door Escape Room

Open The Door Escape Room

Toruń

Atrakcje Toruń
Pomnik Mikołaja Kopernika

Pomnik Mikołaja Kopernika

Toruń

Atrakcje Toruń
Cosmopolis Fountain w Toruniu

Cosmopolis Fountain w Toruniu

Toruń

Atrakcje Toruń
FAQ Atrakcje Toruń
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w Toruniu, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W Toruniu sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W Toruniu pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W Toruniu koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W Toruniu każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w Toruniu dostępnej tutaj - Atrakcje Toruń
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w Toruniu, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Toruniu z pewnością znajdą się atrakcje w Toruniu dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Toruń dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w Toruniu, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Toruniu z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Toruń na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w Toruniu, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Toruniu z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Toruń dla dzieci na urodziny



Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika

Muzeum Podróżników imienia Tony`ego Halika udostępniono turystom w 2003 roku. Znajduje się w kamienicy przy ulicy Franciszkańskiej 9/11. Jego założenie podyktowane było niezwykłym prezentem od Elżbiety Dzikowskiej dla mieszkańców miasta. Podróżniczka i dziennikarka była żoną Tony`ego. Odbyła z nim wiele wypraw do najbardziej oddalonych zakątków świata. Stamtąd pochodzi ponad 800 eksponatów wystawionych w Muzeum. Do dziś Elżbieta Dzikowska wspiera wystawę, ofiarując kolejne pamiątki z wypraw. To niezwykła wystawa. Eksponaty pochodzą z najdalszych zakątków świata. Halik otrzymywał je także od mało znanych plemion z Amazonii, czy Oceanii. Muzeum Podróżników w Toruniu do doskonałe miejsce na wycieczkę dla każdego.

Muzeum Witraży w Toruniu

Muzeum witraży w Toruniu to niezwykle magiczne miejsce. Można dowiedzieć się i zobaczyć na własne oczy, jak powstają te piękne zdobienia. Wystawa powstała w Toruńskiej Pracowni Witraży. Do dziś wykorzystuje się w niej tajniki rzemiosła, które swój początek miało w średniowieczu. Toruń słynął wówczas z produkcji tych oryginalnych zdobień. Rzemiosło to było w mieście popularne już w XIV wieku. Do dziś wykorzystywane są w nim metody pochodzące z tego okresu. To świetne, kameralne miejsce, które z pewnością zachwyci dużą część turystów zwiedzających Toruń. Tu bowiem znajduje się największa ich wystawa w kraju.

Niewidzialny Dom w Toruniu

Niewidzialny Dom w Toruniu to niezwykłe miejsce. Zwiedzanie odbywa się bowiem... w zupełnej ciemności. Jedynym zmysłem, na którym mogą polegać turyści, jest dotyk. Przejście wystawy zajmuje około godziny. Wystawa udostępniona jest dla osób powyżej 9 roku życia. Wynika to z bezpieczeństwa i emocji towarzyszących zwiedzającym. To miejsce, w którym każdy może poczuć się jak osoba niewidoma. Wskazuje na trudności, z jakimi muszą się mierzyć niedowidzący w codziennym życiu. Niewidzialny Dom w Toruniu łatwo rozpoznać. Na jego froncie znajdują się napisy utworzone dzięki alfabetowi Braille`a. To świetne miejsce, dzięki któremu przekonamy się jak działają zmysły.

Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu

Dom Mikołaja Kopernika to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Torunia. Znajduje się przy ulicy poświęconej wielkiemu astronomowi. Istnieje od 1973 roku. Wystawę oglądać można w dwóch sąsiadujących ze sobą kamienicach. Tu dowiemy się nie tylko o wielkich osiągnięciach naszego odkrywcy. Ekspozycja jest prawdziwą wycieczką przez osiągnięcia w astronomii na przestrzeni historii. Smaku historii dodaje fakt, że Muzeum znajduje się w rodzinnej kamienicy odkrywcy. Skrupulatnie odtworzono w jej wnętrzach wystrój i atmosferę średniowiecza. Zwiedzanie Muzeum Kopernika to prawdziwa podróż w czasie. I obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Torunia.

Bulwar Filadelfijski nad Wisłą

Bulwar Filadelfijski w Toruniu to doskonałe miejsce do odpoczynku i spacerów nad Wisłą. Znajduje się przy nabrzeżu polskiej królowej rzek. Roztacza się stąd imponujący widok na całe miasto. Doskonale widać stąd mury obronne Torunia oraz mosty łączące oba brzegi rzeki. To miejsce stworzone jest dla odpoczynku i relaksu. Na barkach rzecznych zlokalizowane są przytulne kawiarenki. Ciekawostką jest, że tutaj kręcono kilka scen do kultowego już filmu Marka Piwowskiego — Rejs. Uwieczniają to obrazy grafitti zawierające znane cytaty z tej produkcji.

Pomnik Flisaka w Toruniu

Pomnik Flisaka w Toruniu związany jest z miejską legendą. To symboliczne powiązanie miasta z Wisłą. Legendarny flisak przybył do miasta podczas inwazji żab. Chcąc zarobić na swoje utrzymanie, bohater historii grywał na skrzypcach. Okazało się, że dźwięk instrumentu przyciąga płazy. Miejski bohater zauważył, że żaby są zahipnotyzowane melodią. Nie przestając grać na skrzypcach, flisak wyprowadził zasłuchane żaby za mury miasta. Tam wrzucił skrzypce do najbliższego stawu. Zwierzęta skoczyły za instrumentem i nigdy więcej nie pojawiły się w mieście. Pomnik Flisaka w Toruniu ufundowali wdzięczni mieszkańcy miasta. Ponoć ma on magiczną moc spełniania życzeń. O tym jednak trzeba przekonać się osobiście.

Kot na dachu

Bohaterem kolejnej miejskiej legendy Torunia jest kot na dachu. Obserwuje on przechodniów z kamienicy przy Rynku Staromiejskim. Opowieść wskazuje, że właścicielem zwierzęcia był niejaki Józef. Był bardzo przywiązany do swojego pupila. Spędzał z nim wiele czasu, uwielbiał się z nim bawić. Podczas wybuchu wojny Józef wcielony został do wojska. Jego stęskniony kot codziennie wypatrywał z dachu kamienicy swojego właściciela. Niestety, nie doczekał się. Któregoś letniego dnia kocie łapki przykleiły się do dachu pokrytego smołą. Kot pozostał tam do dziś. Wypatruje wciąż Józka i obserwuje turystów w Toruniu.