Noclegi w Polsce 70

Zamek w Świeciu

Zamek w Świeciu, 86-105 Świecie 53.4044314 18.4577373 Atrakcje Toruń


Opinie

Atrakcja Zamek w Świeciu Toruń nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 23 Listopad Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Bez wątpienia jedną z najbardziej znanych atrakcje Świecie jest Zamek Krzyżacki. Został on wybudowany przez Zakon Krzyżacki w latach 1335-1350 i był jedynym zamkiem wodnym w ich dorobku. Pełnił ważną, strategiczną funkcję – umożliwiał kontrolę ruchu na Wiśle. Ponadto Zamek w Świeciu był jednym z pierwszych zamków, który został wyposażony w broń palną. Został wybudowany na planie kwadratu o boku 70 m. Niegdyś na każdym z narożników muru otaczającego zamek, wznosiła się baszta.  Jednak do dnia dzisiejszego zachowała się tylko jedna z nich. Ma ona 34,73 m wysokości. Co ciekawe, jest ona odchylona od pionu o 106 cm i stanowi najwyższą krzywą wieżę w Polsce udostępnioną dla ruchu turystycznego. Mimo długiej wspinaczki, warto się na nią wdrapać. Z wieży rozpościera się widok na tereny obszarów chronionych NATURA 2000 i Dolinę Dolnej Wisły. Ze szczytu wieży możemy również podziwiać Świecie oraz Chełmno. A jeśli pogoda nam dopisze to może i  uda nam się wypatrzeć także Grudziądz. :)

Zamek w Świeciu

We wnętrzu zamku na turystów czekają ekspozycje historyczno-edukacyjne. Możemy zobaczyć m.in. repliki zbroi rycerskich, broni białej czy broni palnej. Ale wnętrze zamku jest atrakcyjne nie tylko dla turystów...W warowni zimują bowiem nietoperze. Te skrywające się w świeckim zamku ssaki należą do chronionego gatunku – mopków. Z tego powodu zamek objęty jest ochroną w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000.

Wydarzenia kulturalne

Obecnie Zamek Krzyżacki przyciąga turystów nie tylko z powodu swojego uroku. Na zamku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wystawy, turnieje rycerski, koncerty czy festyny to tylko niektóre z nich. Organizowane są tutaj również imprezy cykliczne. W lipcu fanów ciężkiej muzyki metalowej przyciąga Festiwal Mocnych Brzmień. Natomiast we wrześniu na zamku odbywa się Maraton Piosenki Osobistej – jeden z najstarszych polskich festiwali muzycznych. A miłośnikom filmów mrożących krew w żyłach polecamy Noc Grozy. Znajdzie się tutaj również coś dla fanów sztuki kulinarnej. Odbywają się tutaj bowiem imprezy gastronomiczne. Koło Gospodyń Wiejskich prezentuje podczas takich wydarzeń przysmaki kuchni regionalnej i historycznej.

Zwiedzanie

Zamek w Świeciu został udostępniony dla turystów w 2002 roku. Turyści mogą go zwiedzić w okresie od 1 maja do 30 września, codziennie (również w święta) w godzinach 10:00-17:00. Poza sezonem zwiedzanie możliwe jest tylko dla większych grup, które wcześniej ustalą termin telefonicznie.

Ceny biletów

Dorośli – 5 zł
Dzieci, młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści – 3 zł
Pakiet rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci) – 12 zł
Dla dzieci do 7 roku życia wstęp darmowy

Noclegi Świecie

Świecie posiada bogatą i profesjonalną bazę noclegową. Przede wszystkim w czasie wydarzeń kulturalnych, pensjonaty czy hotele stają na wysokości zadania, by jak najlepiej przyjąć turystów. Ciekawą propozycją na noclegi Świecie jest znajdujący się w niedalekiej odległości od zamku camping.Adres

Zamek w Świeciu
86-105 Świecie
woj. Kujawsko-pomorskie ( powiat świecki )

Współrzędne GPS

Lat: 53.4044314 Lng: 18.4577373


Brak opinii

Dodaj opinię

Jesteś nie zalogowany aby dodać opinię podaj adres mailowy. Prześlemy na niego potwierdzenie.
Pozostało znaków: 1000
Atrakcje Toruń i w pobliżu

Spływ kajakiem - Stara Rzeka

Spływ kajakiem - Stara Rzeka

Tleń

Odległość 26.72 km
MotoArena Toruń imienia Mariana Rosego

MotoArena Toruń imienia Mariana Rosego

Toruń

Odległość 43.31 km
Park na Bydgoskim Przedmieściu

Park na Bydgoskim Przedmieściu

Toruń

Odległość 44.53 km

Noclegi w pobliżu

Apartament Centrum Old Town View

Apartament Centrum Old Town View

Toruń

Odległość 44.3 km
Pensjonat Cichy w Cichem

Pensjonat Cichy w Cichem

Brodnica

Odległość 60.52 km
Apartamenty Joasia 10 m od plaży Sopot

Apartamenty Joasia 10 m od plaży Sopot

Sopot

Odległość 115.62 km