Mapa atrakcji w Łebie

Zaproponuj atrakcję w Łebie

Atrakcje Łeba

Łeba — atrakcje i noclegi w mieście

Atrakcje w Łebie niewątpliwie przyciągają turystów. Miasto jest jednym z najbardziej znanych wczasowiczom. Nie bez powodu. To tu znajduje się jedna z piękniejszych plaż w Polsce. Nie bez znaczenia jest także baza noclegowa w Łebie. Miasto żyje z turystyki, zwłaszcza w porze letniej. Nic dziwnego. Zarówno atrakcje w samej Łebie, jak i okolicach warte są odwiedzenia. Noclegi w Łebie zapewniają hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Na uwagę zasługuje też możliwość wyżywienia. Zarówno w miejscach noclegowych, jak i restauracjach w samym mieście. Nie jest zatem zaskoczeniem tak ogromna popularność lokalizacji wśród turystów i wczasowiczów. Warto wspomnieć o samych atrakcjach w Łebie. Tu naprawdę można świetnie spędzić czas. Zarówno na wypadzie we dwoje, jak i wczasach rodzin z dziećmi.

Łeba — atrakcje dla turystów i wczasowiczów

Atrakcje w Łebie pozwolą wypełnić czas każdemu. Zarówno turystom, jak i wczasowiczom. Tu można połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. Z pewnością jednak największym powodzeniem cieszy się plaża. Jest wyjątkowa, o czym przeczytacie więcej poniżej. Do popularnych atrakcji w Łebie zaliczyć należy:

  • Plaża z ruchomymi wydmami w Łebie;
  • Muzeum Wyrzutni Rakietowych.
  • Muzeum Bursztynu;
  • Port Morski w Łebie;
  • Latarnia Morska Stilo;
  • Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach.
Jezioro Łebsko

Jezioro Łebsko

Łeba

Atrakcje Łeba
Port rybacki w Łebie

Port rybacki w Łebie

Łeba

Atrakcje Łeba
FAQ Atrakcje Łeba
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w Łebie, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W Łebie sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W Łebie pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W Łebie koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W Łebie każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w Łebie dostępnej tutaj - Atrakcje Łeba
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w Łebie, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Łebie z pewnością znajdą się atrakcje w Łebie dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Łeba dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w Łebie, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Łebie z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Łeba na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w Łebie, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Łebie z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Łeba dla dzieci na urodzinyPlaża z ruchomymi wydmami w Łebie

Plaża w Łebie jest wyjątkowa. Rozciąga się na długości 10 km. Daje jej to miano jednej z dłuższych w Europie. Z pewnością nie braknie na niej miejsca dla wszystkich szukających odpoczynku. Nawet podczas pochmurnych dni warto się tam udać. Znajdziecie tam bowiem ruchome wydmy. Są częścią Słowińskiego Parku Narodowego. Stanowią wielką atrakcję turystyczną w Łebie. Wydmy znajdują się między jeziorem Łebsko a samym morzem. Powstały z naniesionego przez Bałtyk piasku. Osuszane na słońcu kształtowane są przez wiatr. Wydmy w Łebie określa się mianem polskiej Sahary. Tworzą niezwykły, pustynny krajobraz. Na potrzeby turystyki przeznaczono około 5 kilometrów odcinka Mierzei Łebskiej.

Muzeum Wyrzutni Rakietowych

Nie jest to typowe muzeum, jakie można spotkać w każdym większym mieście. Znajduje się bowiem w bunkrze i pod gołym niebem. To dawny teren niemieckiego poligonu doświadczalnego. Powstał on w 1940 roku. Lokalizacja w okolicach Łeby gwarantowała oddalenie od wojsk alianckich. Było to także wyludnione miejsce. Testowano tu nowe rodzaje broni, przede wszystkim rakiety V1 i V2. Większość poligonu została wysadzona przed wejściem wojsk wyzwoleńczych. Nie mniej w ocalałym bunkrze znajdziecie nieco historycznych pamiątek. Obrazu dopełniają pozostałości infrastruktury wojskowej.

Muzeum bursztynu

Na powierzchni 400 metrów kwadratowych znajduje się ponad 1500 bursztynowych eksponatów. W piękny sposób pokazano, jak powstał i kształtował się ten cenny surowiec. Na wystawie znajdują się przepiękne okazy bursztynu z zatopionymi wewnątrz owadami. Warto tu nadmienić, że okazy liczą sobie około 40 milionów lat. To jedna z atrakcji w Łebie, którą warto odwiedzić.

Port morski w Łebie

Port morski w Łebie to wbrew pozorom spokojne miejsce. To port rybacki połączony z przystaniami żeglarskimi. Dostosowany jest także do obsługi większych statków wycieczkowych. W sezonie wakacyjnym warto skusić się na krótki rejs. Port w Łebie spełnia także funkcję przejścia granicznego obsługującego ruch turystyczny. Z tego właśnie powodu znajduje się tam posterunek Straży Granicznej. Szczęśliwcy mogą natknąć się tam na ratowniczy statek służby SAR. Zajmuje się on przeprowadzaniem akcji ratunkowych na Bałtyku. Bierze też udział w podwodnych poszukiwaniach i badaniach.

Latarnia morska Stilo

Latarnia morska Stilo znajduje się około 10 km od Łeby. Nie mniej jest to miejsce, które warto odwiedzić. Wybudowana została przez Niemców w latach 1904-1906. Na jej szczycie turyści mogą skorzystać z dwóch tarasów widokowych. Rozpościera się z nich niesamowity widok. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się domek latarników. Warto dodać, że obsługa latarni przez pokolenia była tradycją rodzinną. W latarni morskiej Stilo znajdziecie też wystawę obrazów. To obowiązkowa atrakcja w okolicach Łeby dla każdego turysty.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach to przepiękny skansen. Składa się z trzech oryginalnych zagród. Znajdująca się między nimi przestrzeń zajmują budynki przeniesione z innych części wsi. Odtwarzając zabudowę, podkreślono typowo rybacki charakter tej osady. Kluki uznawane są za perłę kultury słowińskiej. W domostwach znajdziecie oryginalne przedmioty, jakimi posługiwali się osadnicy. W sezonie letnim atrakcję uzupełniają występy folklorystyczne i ludowe.

Łeba — atrakcje dla rodzin z dziećmi

Atrakcje w Łebie pozwalają ciekawie spędzić czas także rodzinom z dziećmi. Dla najmłodszych przygotowano tu mnóstwo ciekawych propozycji. W sezonie urlopowym z pewnością nie zabraknie Wam pomysłów na zapewnienie rozrywki całej rodzinie. Do najpopularniejszych atrakcji w Łebie dla rodzin z dziećmi należy zaliczyć:

Park rozrywki Funlandia

Park rozrywki Funlandia to ponad 600 metrów kwadratowych dmuchanych atrakcji dla najmłodszych. Prawdziwym wyzwaniem jest 40-metrowy tor przeszkód. Należy pokonać go w jak najkrótszym czasie. Dla najmłodszych przewidziano baseny z piłeczkami w wydzielonej strefie malucha. Wyłącznie do ich dyspozycji jest także oryginalny skakaniec z dmuchanego materaca.

Muzeum motyli w Łebie

To prywatne muzeum, w którym znajdziecie przepiękne okazy motyli. Prócz nich znajdują się także ciekawe owady z całego świata. Zarezerwujcie sobie dużo czasu. Przejrzenie ponad 3500 okazów z pewnością pochłonie zarówno rodziców, jak i dzieci. Dla nich będzie to niesamowitą atrakcją na chłodniejszy dzień w Łebie.

Park dinozaurów

Park dinozaurów to atrakcja w Łebie dla dzieci i dorosłych. Przeniesiesz się tu w odległe czasy prehistoryczne. Zobaczysz świat, w którym żyły mniejsze i większe dinozaury. Repliki tych niesamowitych zwierząt wykonano w skali 1:1. Pokazuje to ich ogrom. Obejrzenie wystawy z pewnością będzie atrakcyjne dla dzieci w różnym wieku. Ponadto dowiedzieć się tu można o czasach, w których dinozaury żyły. Do dyspozycji odważnych zwiedzających jest także zamek strachów. Dzieci z pewnością zachwycone będą możliwością obejrzenia bajek w 3D.

Labirynt w Łebie

Labirynt w Łebie jest całkowicie naturalny. To największa tego typu atrakcja turystyczna w Polsce. Zlokalizowany jest na powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Zapewnia świetną rozrywkę zarówno rodzicom, jak i ich pociechom. Tu także znajduje się Magiczny Ogród Gier. To wyjątkowe miejsce, w którym znajdziecie wielkopowierzchniowe łamigłówki i gry logiczne. Ta atrakcja w Łebie z pewnością przypadnie Wam i dzieciom do gustu.

Noclegi w Łebie

Noclegi w Łebie warto rezerwować wcześniej. Zwłaszcza jeśli zależy nam na jak najlepszej lokalizacji. To miasto corocznie przeżywa oblężenie turystów i wczasowiczów. Na pewno Łeba w kontekście noclegów jest na to przygotowana. Jednak chcąc zamieszkać blisko plaży, nie warto czekać do ostatniej chwili. Do dyspozycji wczasowiczów i turystów w Łebiehotele, kwatery prywatne oraz pensjonaty. W wielu z nich można liczyć na kompleksowe wyżywienie. To ważne, jeśli podróżujemy z dziećmi. Ponadto szkoda tracić czas na gotowanie. Można tu też skorzystać z rozbudowanej sieci restauracji i barów. Do dyspozycji turystów są też liczne budki z goframi i fast-foodem. Łeba to świetne miejsce na urlop, zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi.