Mapa atrakcji w Międzyzdrojach

Zaproponuj atrakcję w Międzyzdrojach

Atrakcje Międzyzdroje

Międzyzdroje — atrakcje na urlopie

Międzyzdroje to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Ośrodek turystyczny zlokalizowany jest na wyspie Wolin. Sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego sprzyja ruchowi turystycznemu. Międzyzdroje leżą w przepięknej okolicy pełnej urlopowych atrakcji. To miejsce dla każdego. Doskonale wypoczną tu pary, rodzice z dziećmi i seniorzy. Uroki kurortu doceniają też turyści zagraniczni. Z pewnością sprzyja temu Europejski Festiwal Gwiazd organizowany w Międzyzdrojach. Urokiem miasta jest też plaża. Znajdziecie na niej kolka strzeżonych kąpielisk. Amatorzy słońca mogą tu liczyć na przepiękny krajobraz. W chłodniejsze dni można zaś liczyć na atrakcje dostępne w Międzyzdrojach i okolicy. Wśród nich na uwagę zasługują:

  • Promenada Gwiazd;
  • Molo w Międzyzdrojach;
  • Gabinet figur woskowych;
  • Oceanarium;
  • Woliński Park Narodowy.
To jedynie część urlopowych atrakcji w Międzyzdrojach. Miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym. Z uwagi na lokalizację zapewnia ciszę i piękne krajobrazy. Noclegi w Międzyzdrojach warto rezerwować wcześniej. Zwłaszcza w okresie urlopowym. Miasto ma ograniczoną ilość miejsc dla turystów. Miejsca noclegowe w Międzyzdrojach zapewniają hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe i kwatery prywatne. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca na urlop. W czasie słońca największą atrakcją Międzyzdrojów jest plaża i molo. W czasie niepogody polecamy spacer po mieście. Oto najlepsze według nas atrakcje w Międzyzdrojach.
Najdłuższe molo w Międzyzdrojach

Najdłuższe molo w Międzyzdrojach

Międzyzdroje

Atrakcje Międzyzdroje
Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie

Skansen Słowian i Wikingów w Wolinie

Wolin

Atrakcje Międzyzdroje
Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin

Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin

Wolin

Atrakcje Międzyzdroje
FAQ Atrakcje Międzyzdroje
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w Międzyzdrojach, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W Międzyzdrojach sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W Międzyzdrojach pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W Międzyzdrojach koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W Międzyzdrojach każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w Międzyzdrojach dostępnej tutaj - Atrakcje Międzyzdroje
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w Międzyzdrojach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Międzyzdrojach z pewnością znajdą się atrakcje w Międzyzdrojach dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Międzyzdroje dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w Międzyzdrojach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Międzyzdrojach z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Międzyzdroje na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w Międzyzdrojach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Międzyzdrojach z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Międzyzdroje dla dzieci na urodzinyPromenada Gwiazd w Międzyzdrojach

Promenada gwiazd to jedna z największych atrakcji w Międzyzdrojach. Miejsce jest znane wśród turystów z całego świata. Zrobiona jest na wzór hollywoodzkiej alei gwiazd. Odciski swoich dłoni zostawiają tu znane postacie polskiej sceny filmowej i muzycznej. Wszystko odbywa się w oprawie Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Organizowane są wystawy i spotkania z powszechnie znanymi z TV osobami. Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach to doskonała okazja na spacer, także po zakończeniu festiwalu. W trakcie jego trwania do miasta przyjeżdża wielu turystów. Warto wcześniej dokonać rezerwacji noclegu w Międzyzdrojach.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach to prawdziwa turystyczna atrakcja. Wybudowane w 2004 roku ma 400 metrów długości. Służy zarazem jako przystań dla statków. Można stąd popłynąć w rejs wycieczkowy. Niekiedy do molo cumują łodzie prywatne. To świetne miejsce na spacer, nawet w pochmurny dzień. Tu zawsze coś się dzieje. Wejście na 400 metrów w morze też robi wrażenie. Widać stąd gazoport w Świnoujściu i część wybrzeża. To świetny punkt widokowy w Międzyzdrojach. W sezonie można też tu zjeść w jednym z licznych punktów usługowych.

Gabinet figur woskowych

Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach to propozycja atrakcji dla każdego. Pary, rodzice z dziećmi i seniorzy świetnie będą się tu bawić. To jedna z większych tego rodzaju wystaw. Można w niej podziwiać ponad 100 znanych osób. Wszystkie figury woskowe wykonane zostały z wielką starannością. Wśród nich znajdziecie wielkich aktorów, sportowców i wielu innych. Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach to doskonałe miejsce na spędzenie deszczowego dnia.

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach zajmuje powierzchnię 3000 metrów kwadratowych. W zbiorniku pływają najbardziej egzotyczne okazy ryb z całego świata. Okazy robią wrażenie. W Oceanarium w Międzyzdrojach znajdziecie też okazy pięknych koralowców. To idealne miejsce dla każdego dziecka. Przejście podwodnym tunelem jest wielką atrakcją. Dla najmłodszych przygotowano ponadto salę zabaw i multimedialną salę edukacyjną. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć przy filiżance kawy.

Woliński Park Narodowy — atrakcje w okolicy Międzyzdrojów

Z Międzyzdrojów warto wybrać się do Wolińskiego Parku Narodowego. Powstał w 1960 roku. Obejmuje powierzchnię niemal 11 tys. metrów kwadratowych. Charakteryzuje go zamieszkujący tu orzeł bielik. Na terenie zamieszkują także puchacze, sarny, czy myszołowy. Warto zwiedzić przy okazji pokazową zagrodę żubrów. Dla ceniących aktywność proponujemy piesze szlaki turystyczne. Liczą 50 km długości. Część z nich prowadzi do atrakcji wolińskiego parku w punkcie widokowym na Kawczej Górze. Ciekawym miejscem są stanowiska wyrzutni rakiet V3. Zlokalizowane na byłym poligonie doświadczalnym robią niesamowite wrażenie. Dookoła wciąż jest pozostałości bunkrów i stanowisk ogniowych. Spacer po tym Parku Narodowym w okolicy Międzyzdrojów z pewnością przypadnie Wam do gustu.