Wyrzutnia Rakiet Rąbka koło Łeby

Rąbka, 84-360 Rąbka 54.7505009 17.4677891 Atrakcje Łeba


Opinie

Atrakcja Wyrzutnia Rakiet Rąbka koło Łeby Łeba nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 23 Luty Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Wyrzutnia Rakiet Rąbka koło Łeby. Muzeum Wyrzutni Rakiet położone jest w okolicy miejscowości Rąbka w samym środku lasu koło Łeby. Miejscowość otoczona jest z jednej strony przez jezioro Łebsko, a z drugiej strony graniczy z Morzem Bałtyckim. Trasa ta również wiedzie na ruchome wydmy w Łebie. Dla osób które już znalazły noclegi w Łebie jest to przysłowiowy rzut kamieniem.
Planując wycieczkę do Muzeum, należy pamiętać o dodatkowych kosztach, będziemy musieli kupić bilet wstępu do Słowińskiego Parku Narodowego oraz zapłacić za parking. Z dzisiejszym terenem muzeum wyrzutni rakiet w Łebie związanych jest wiele legend i niewyjaśnionych okoliczności. Są zwolennicy teori mówiącej o tym, iż w latach międzywojennych prowadzone tu były przez hitlerowców eksperymenty nad bronią, jednak osoby zajmujące się muzeum zaprzeczają tym doniesieniom. Potwierdzone są natomiast informacje że w latach 40-tych dwudziestego wieku mieścił się tutaj niemiecki poligon doświadczalny, gdzie prowadzono tajne prace nad rakietami „Córka Renu” i „Posłaniec Renu” – V4.
Do dzisiejszych czasów z dawnej bazy przertwało niewiele. Wycofujące się wojska niemieckie wysadziły wiekszość konstrukcji rakietowych i zabrały gruz. Jedną z ciekawszych,  nie potwierdzonych hipotez jest ta która mówi, iż w momencie gdy niemcy zaczeli się wycofywać była już gotowa rakieta podobna wielkościowo do rakiety V2. Jednak rakieta nigdy nie wystartowała, gdyż została zniszczona w obawie że dostanie się w ręce przeciwnika wraz z całością kompleksu rakietowego. 


Żródło zdjęć: lebskiserwisturystyczny.pl , www.fotoleba.pl


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Łeba

Adres

Rąbka
84-360 Rąbka
woj. Pomorskie ( powiat lęborski )

Współrzędne GPS

Lat: 54.7505009 Lng: 17.4677891


Brak opinii