Mapa atrakcji w Jastrzębiej Górze

Zaproponuj atrakcję w Jastrzębiej Górze

Atrakcje Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to bardzo popularne miasteczko wypoczynkowe. Swoją nazwę zawdzięcza wzgórzu (ma ono ponad 67 m n.p.m.), nad którym latały i osiedlały się jastrzębie. Miejscowość ta przyciąga co roku bardzo dużo turystów, nie tylko ze względu na wyjątkowe położenie, ale również na atrakcje jakie oferuje Jastrzębia Góra.

Jastrzębia Góra – atrakcje

Niewątpliwie największą atrakcją Jastrzębiej Góry jest plaża, której położenie jest niezwykle malownicze. Położona jest bowiem na urwistym wybrzeżu i aby na nią dotrzeć trzeba pokonać około 300 schodów. Dla osób, które nie przepadają za wspinaczką i schodzeniem po schodach, zachodni kraniec plaży będzie idealny. Różnorodność linii brzegowej sprawia, że plaża jest tak wyjątkowym miejsce i ogromną atrakcją Jastrzębiej Góry. Plaża to również miejsce wieczornych spotkań przy zachodach słońca. Klify to kolejne miejsce, dzięki któremu to miejsce jest wyjątkowe. Niewątpliwą atrakcją jest Jastrzębski klif, który ma wysokość 33,2m. jest fantastycznym miejscem widokowym na malownicze zachody słońca. To co jeszcze może zachwycić w Jastrzębiej Górze to wąwóz Lisi Jar, który mierzy 350m długości. Kiedyś liczył około 10 km, ale jego znaczna część została zabrana przez morze. Zbocze porośnięte stu letnimi bukami, robi ogromne wrażenie, podobnie jak Białe Noce, które możemy właśnie tu podziwiać. Białe noce są dużą atrakcja turystyczna Jastrzębiej Góry, szczególnie dla tych, którzy nigdy podobnego zjawiska nie widzieli na żywo. Czerwiec jest miesiącem, kiedy słońce chowa się za horyzontem, ale na tyle płytko, że noc staje się jasna. Jastrzębia Góra to również atrakcja w postaci „Gwiazdy Północy”, czyli najbardziej wysuniętego na północ punktu naszego kraju. Obelisku należy szukać na końcu ulicy Norwida.

Jastrzębia Góra - atrakcje dla aktywnych

Pas wybrzeża Jastrzębiej Góry znajduje się w obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i tam również znajduje się wiele ścieżek edukacyjnych, szklaków rowerowych i pieszych jak również konnych. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek Jastrzębia Góra będzie idealną atrakcją. Nordic Walking czy bieganie w takich okolicznościach przyrody stanie się prawdziwą przyjemnością. Ponad 30 kilometrów tras o różnym stopniu trudności, przeznaczonych jest do uprawiania czynnego wypoczynku. Każda trasa oznaczona jest odpowiednimi tablicami informacyjnymi, co jest dodatkowym ułatwieniem i wskazówką dla turystów.

Gwiazda Północy

Gwiazda Północy

Jastrzębia góra

Atrakcje Jastrzębia Góra
FAQ Atrakcje Jastrzębia-Góra
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc w Jastrzębiej Górze, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. W Jastrzębiej Górze sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. W Jastrzębiej Górze pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. W Jastrzębiej Górze koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
W Jastrzębiej Górze każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji w Jastrzębiej Górze dostępnej tutaj - Atrakcje Jastrzębia Góra
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje w Jastrzębiej Górze, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Jastrzębiej Górze z pewnością znajdą się atrakcje w Jastrzębiej Górze dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Jastrzębia Góra dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński w Jastrzębiej Górze, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Jastrzębiej Górze z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Jastrzębia Góra na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci w Jastrzębiej Górze, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji w Jastrzębiej Górze z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Jastrzębia Góra dla dzieci na urodzinyJastrzębia Góra – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Jastrzębia Góra to również atrakcje dla całych rodzin. Promenada Światowida to najbardziej rozrywkowa część tego miasta. To tu można posłuchać muzyki, dobrze zjeść, potańczyć i miło spędzić czas z dziećmi. Można również kupić pamiątki, które będą przypominała nam o tym miejscu przez długi czas. Przy Promenadzie znajduje się również dom do góry nogami, w którym naprawdę może zakręcić się w głowie. Skwer z fontanną jest idealnym miejsce na odpoczynek, a koniec promenady to taras widokowy z zejściem na plażę. Duża atrakcja dla dzieci w Jastrzębiej Górze to wystawa Prehistorycznych Bestii czyli wiernie zrekonstruowane modele zwierząt. Możemy zobaczyć tam praskorpiony, kraby, rekiny, liopleurodony czy gigantycznego praczłowieka o 3 m wysokości.

Atrakcje Jastrzębia Góra – zabytki

Jako że Jastrzębia Góra ma krótką historię, nie posiada zabytków, które zostały wpisane do rejestru zabytków województwa pomorskiego, jednak są miejsca i obiekty wpisane do gminnej ewidencji zabytków, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest willa „Kaszubka”, która została wybudowana w latach 1921/22 i do dnia dzisiejszego możemy podziwiać jej piękno w niezmienionej formie. Jest jednym z trzech najstarszych budynków w Jastrzębiej Górze, nadal zamieszkany. Innymi obiektami uznanymi za zabytki są:
• Domy wczasowe i pensjonaty przy ulicy Bałtyckiej czy ulicy Słowackiego • Dom wczasowy Politechniki z 1929 roku • Kaplica rzymskokatolicka pw św. Andrzeja Boboli • Gospoda z 1932 roku „lisi Jar”
To oczywiście nie wszystkie atrakcje Jastrzębiej Góry, jak widać w tym wyjątkowym miejscu możemy spędzić godziny na zagłębianiu piękna okolicy. Spacerując możemy odkryć miejsca zupełnie nowe nie zaznaczone w żadnym przewodniku. Taka właśnie jest Jastrzębia Góra.