Dolina Chochołowska - Zakopane

, 34-500 Zakopane 49.2508115 19.8646067 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Dolina Chochołowska - Zakopane Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 15 Lipiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Dolina Chochołowska składa się przeważnie ze skał osadowych, takich jak łupki, wapienie kredowe i dolomitów. Na górną część doliny chochołowskiej składają się malownicze trzy doliny: Starorobociańska, Chochołowska Wyżnia i Jarząbcza. Na skutek działań kresowych powstały liczne jaskinie.
Będać w Zakopanym, dolina Chochołowska jest bardzo popularny miejścem odwiedzanym przez tutystów którzy posiadają noclegi w zakopanem. Dolina chochołowska cieszy się zainteresowaniem szczególnie w okresie letnim.
W celu zwiedzenia i podziwiania widoków, a także odpoczynku na łonie natury w dolinie Chochołowskiej możemy wybrać spacer. Sam spacer nie jest męczący, większość drogi idziemy po niewielkim nachyleniu, przed samym schroniskiem musimy się przygotować na nie wielkie wzniesienie do pokonania. W drogę powrotną możemy iśc przez dolinę Kościeliską, obie doliny łączą sie poprzez Przełęcz Iwaniacką. Z przełęczy Iwaniackiej, dotrzemy do schroniska w Dolinie Kościeliskiej, na polanie Ornak, jest to doskonałe miejsce na odpoczynek. Na tak zaplanowaną wycieczkę musimy zaplanować cały dzień.

Dla osób lubiących aktywną formę wypoczynku polecamy zwiedzanie doliny Chochołowskiej na rowerze. Będąc na szlaku, mamy trzy miejsca gdzie możemy wypożyczyć rowery i także w tych samych miejscach je oddać. Punkty wypożyczalni rowerów mieszczą się na początkowym, środkowym i końcowym odcinku szlaku do schroniska.

Dla osób lubiących wygodę i podziwianie tatrzańskiej przyrody na siedziąco polecamy wycieczkę bryczką. Bryczki kursują od wylotu doliny do schroniska. Dużą atrakcją dla dzieci jest podróż koleją Rakoń która kursuje latem i dociera do Polany Huciska. Jest to mniej wiecej w połowie drogi na schronosko.

Schronisko PTTK jest to ważny punkt dla osób wybierających się w dalsze wycieczki w Tatry Zachodnie, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Do ciekawych tras, dla których punktem wypadowym jest schronisko należy zaliczyć: Rakoń, Wołowiec, Starorobociański Wierch, Ornak. Osoby chcące przenocować w schronisku muszą pamiętać, iż nie jest łatwo w schronisku o nocleg i trzeba go sporo wcześniej rezerwować.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres


34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.2508115 Lng: 19.8646067


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 4.75 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 7.35 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 7.81 km
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 8.38 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 8.65 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 9.32 km
Danielówka - komfortowe pokoje

Danielówka - komfortowe pokoje

Zakopane , Opinie 4

Odległość 9.34 km