Gubałówka rozkoszny widok na Zakopane

, 34-500 Zakopane 49.3061073 19.9309292 Atrakcje Zakopane


Opinie

Atrakcja Gubałówka rozkoszny widok na Zakopane Zakopane nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 23 Luty Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Gubałówka wysokość 1.117 m npm jest to szczyt ograniczający kotlinę zakopiańską od północnej strony. Dla osób ceniących wygodę i dodatkową atrakcje w dotarciu na szczy Gubałówki będzie przejażdżka nowoczesną kolejką torową, dolna stacja kolejki na Gubałówkę znajduję się w samym centrum Zakopanego, krótki spacerek Krupówkami do samego końca, następnie zejść przejście podziemnym na drugą stronę ulicy. W tym miejscu znajdują się stragany oferujące znane w całej Polsce, pochodzące z Zakopanego oscypki, znajdziemy tu również pamiątki, wyroby wełniane i skórzane, po minięciu straganów dotrzemy do dolnej stacji kolejki na Gubałówke. Będąc na górze Gubałówki będziemy mogli podzwiać wspaniały widok na całą panoramę Zakopanego i Tatr, przy dobrej pogodzie ukaże się nam w całej swej okazałości skocznia narciarska w Zakopanem Wielka Krokiew. Gubałówka jest chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów którzy mają noclegi w Zakopanym.
Będąc już na Gubałówce polecamy taras widokowy, usiąść wygodnie w leżakach przygotowanych dla turystów i podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Osobom ceniącym piesze wycieczki polecamy spacer grzbietem Gubałówki w kierunku zachodnim. Idąc w tym kierunku dojdziemy do Butorowego Wierchu do pokonania mymy ok. 2km, a następnie zjechać w dół wyciągiem krzesełkowym. Z dolnej stacji wyciągu powrót do centrum Zakopanego spacerkiem zajmuje ok. 30 minut. Jeśli chcemy spacerować nie co krócej polecamy spacer również w kierunku zachodnim, a następnie zjechać nowoczesnym i bardzo wygodnym wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej, jest to bardzo dobra trasa dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Natomiast dla osób lubiących dłuższe spacery proponujemy pięciokilometrową trasę na zachód, która przez Furmanową i Rafaczówki prowadzi do górnej stacji wyciągu krzesełkowego na Harendzie, skąd możemy wrócić do Zakopanego widokową trasą prowadzącą przez Wierch Bachledzki. Po drodze na pewno rzuci się nam w oczy widok malowniczych uliczek w Zakopanym, będziemy również mogli podziwiać Muzeum Jana Kasprowicza i zabytkowy drewniany kościółek.
Dla osób chcących spróbować swoich umiejętności na torze, polecamy wypożyczalnie quadów w Zakopanem z własnym torem na Gubałówce. Wypożyczalnie zlokalizowana jest jedynie ok 300 m od górnej stacji kolejki na Gubałówkę.

noclegi na Gubałówce


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Zakopane

Adres


34-500 Zakopane
woj. Małopolskie ( powiat tatrzański )

Współrzędne GPS

Lat: 49.3061073 Lng: 19.9309292


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 260 m
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 560 m
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 870 m
Domek Rosa

Domek Rosa

Zakopane

Odległość 1.36 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 2.03 km
Pokoje u Bodzia

Pokoje u Bodzia

Zakopane , Opinie 1

Odległość 2.42 km