Śnieżka najwyższy szczyt Karkonoszy

Karpacz - Śnieżka, Karpacz 50.7365866 15.7392161 Atrakcje Karpacz


Opinie

Atrakcja Śnieżka najwyższy szczyt Karkonoszy Karpacz nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Czwartek, 13 Czerwiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Śnieżka

Śnieżka to najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów, jak równiez najwyższa góra Czech. Zwiedzając Sudety trzeba uwzględnić jej zwiedzenie w planie wycieczki. Według polskich pomiarów wysokość szczytu wynosi 1602 m n.p.m., a wg najnowszych czeskich pomiarów wysoka na 1603m. Położona na granicy polsko-czeskiej i jednocześnie jest to najwyższy szczyt Czech. Śnieżka należy do Korony Europy, Korony Gór Polski i Korony Sudetów. Był to jeden z pierwszych szczytów europejskich licznie odwiedzanych przez turystów. Śnieżka góruje ponad Kotlinę Jeleniogórską wystając ponad 200m. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych widoczność ze szczytu Śnieżki sięga ponad 200km. Nazwa szczytu pochodzi z XIX w i wywodzi się od przymiotnika śnieżna, czyli pokryta śniegiem. W Polsce nazwa ta przyjęta została urzędowo w 1949r.

Na szczycie Śnieżki zostało wzniesionych i funkcjonowało wiele budynków, przeznaczonych do obsługi ruchu turystycznego, kultu religijnego oraz obserwacjom meteorologicznym. Na śnieżce jest m.in. Kaplica św. Wawrzyńca, polskie schronisko na Śnieżce, Stare obserwatorium meteorologiczne oraz Obserwatorium Wysokogórskie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z kolei po czeskiej stronie funkcjonują budynki czeskiego schroniska, wyciąg krzesełkowy, kiosk czeskiej poczty. Restauracja na szczycie Śnieżki otwarta jest codziennie w godzinach 9-16, bez względu na warunki atmosferyczne. Na szczycie nie ma możliwości noclegów, ponieważ w chwili obecnej nie funkcjonuje tam żadne schronisko oferujące nocleg.

Droga na Śnieżkę

Chcąc dostać sie na Śnieżkę po jej polskiej stronie, należy udać się do Karpacza, tam zaparkować samochodem lub autokarem pod Kopą. Na samą Kopę można dostać się kolejką górską i stamtąd dostać się pieszo na Śnieżkę. Podążamy wtedy czarnym szlakiem. Natomiast szlakiem czerwonym możemy dojść na górę od skoczni Orlinek przez Łomniczkę. Droga ta jest jednak dłuższa Podązając jednym lub drugim szlakiem po drodze miniemy schronisko „Dom Śląski”, gdzie też możemy wypocząć. Jeśli macie ze sobą śpiwory możecie skorzystać z noclegu za 20 zł, wynajęcie pokoju dwuosobowego jest trochę droższe i kosztuje 35 zł.

Na Śnieżce nie ma schroniska w związku z tym nie ma możliwości nocowania turystów.
Restauracja czynna w godzinach 9:00 - 16:00 codziennie, niezależnie od warunków atmosferycznych i zamykana jest po godzinach pracy. W okresie wzmożonego ruchu może być czynna dłużej.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.orgZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Karpacz

Adres

Karpacz - Śnieżka
Karpacz
woj. Dolnośląskie ( powiat jeleniogórski )

Współrzędne GPS

Lat: 50.7365866 Lng: 15.7392161


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój

Odległość 37 km
Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pojezierze Brodnickie

Odległość 270.69 km
Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 338.12 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 338.63 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 338.74 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 339.3 km