Skocznia narciarska Orlinek

Olimpijska, 58-540 Karpacz 50.7685878 15.7408848 Atrakcje Karpacz


Opinie

Atrakcja Skocznia narciarska Orlinek Karpacz nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 23 Luty Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Skocznia narciarska Orlinek

Kto z was nigdy nie oglądał skoków narciarskich? Albo nie kojarzy Adama Małysza? Mało który Polak nie dał się ponieść manii na skoki narciarskie oraz nie kibicował polskiemu skoczkowi. Ale tym razem nie o skoczkach mowa, ale o skoczni. Skocznia narciarska Orlinek to miejsce, które warto zobaczyć.

Skoki w Karpaczu

Mniej popularna niż Wielka Krokiew, Skocznia Narciarska Orlinek jest miejscem z którym związana jest historia tego sportu. Zbudowana po II wojnie światowej skocznia narciarska w Karpaczu, dotrwała do 1962 r kiedy została zniszczona przez wichurę. Budową tej skoczni kierował Stanisław Marusarz – wybitny polski skoczek narciarski. Jego imię nosi Wielka Krokiew w Zakopanem. Skocznia została odbudowana w latach siedemdziesiątych XX wieku.. W roku 2000 została zmodernizowana, aktualnie rozmiar Orlinka wynosi 94 metry. Jest to największa skocznia narciarska w Sudetach.

Skocznia Narciarska Orlinek była miejscem konkursów i mistrzostw Polski w skokach narciarskich. W roku 2001 odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym, zaś w 2004 r. mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. To właśnie podczas tych mistrzostw i na tej skoczni Adam Małysz ustanowił rekord 94,5 metra. Niestety na Orlinku nie odbywają się już zawody skoków narciarskich, skocznia stanowi świetny punkt widokowy. Stamdąt będziecie mieli okazję podziwiać panoramę miasta.Możecie tam też zakosztować trochę adrenaliny skacząc na bungee. Jeśli pragniecie takich ekstremalnych atrakcji, śmiało odwiedzcie Szkołę Górską „Quasar”, która działa również na tej urokliwej skoczni narciarskiej

Jak znaleźć Orlinka?

Skocznia Narciarska Orlinek znajduje się w Górnym Karpaczu. Łatwo jest dostać się tam samochodem, w pobliżu skoczni znajduje się parking.

Zobacz nasze propozycjeŹródło zdjęć: pl.wikipedia.orgZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Karpacz

Adres

Olimpijska
58-540 Karpacz
woj. Dolnośląskie ( powiat jeleniogórski )

Współrzędne GPS

Lat: 50.7685878 Lng: 15.7408848


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój pensjonat Mickiewicza

Szczawno-Zdrój

Odległość 36.26 km
Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pojezierze Brodnickie

Odległość 268.81 km
Apartamenty Janówka Zakopane

Apartamenty Janówka Zakopane

Kościelisko

Odległość 339.64 km
Willa Na Szczycie

Willa Na Szczycie

Zakopane

Odległość 340.13 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 340.23 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 340.77 km