Piaszczysta plaża w Rewie

Rewa, 81-168 Rewa 54.635098 18.5140616 Atrakcje Rewa


Opinie

Atrakcja Piaszczysta plaża w Rewie Rewa nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 20 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Plaża w Rewie

Rewa to niewielka miejscowość turystyczna na Kaszubach. Położona na piaszczystym cyplu, co roku ściąga turystów z kraju i zagranicy. Dużym atutem Rewy jest jej lokalizacja. Znajduje się ona bowiem pomiędzy Gdynią a Puckiem. Mimo braku linii kolejowej jest dobre skomunikowana z resztą kraju. Z Trójmiasta można dojechać tu komunikacją miejska. Dojazd samochodem nie stanowi żadnego problemu. Rewa to typowa miejscowość turystyczna z piękną, długą plażą. Mało kto jednak wie, że w przeszłości była jedynie rybacką osadą. Pierwsze o niej wzmianki datuje się na 1589 rok. Ówczesna osada znana była pod nazwą Riffe. Była to tymczasowa baza dla rybaków dokonujących połowów w zatoce Puckiej. W 1772 roku nazwę przemianowano na Rewę. Rdzenni Kaszubi nazywają ją Szperk. Położenie miejscowości sprzyjało handlowi i żegludze towarowej. Naturalnym był zatem przyrost jej mieszkańców. Dziś osada stała się niezwykle atrakcyjnym miejscem wypoczynkowym. Prócz wielu atrakcji dostępnych w sezonie największą jest plaża w Rewie.

Plaża w Rewie — wakacyjne atrakcje

Plaża w Rewie uchodzi za jedną z atrakcyjniejszych. Ciekawostką jest, że nawet podczas silnych wiatrów wody zatoki pozostają spokojne. Tafla wody jest gładka i rzadko podnoszą się tu duże fale. Plaża w Rewie ma długość około 4 km. W najszerszym miejscu liczy sobie 50 metrów. Ciekawostką jest jej żwirowe podłoże. Piasek wydaje się grubszy i mniej miałki. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku nad wodami zatoki. Od centrum Redy do plaży jest około 200 metrów. Prowadzą do niej trzy łagodne zejścia. Tu znajdują się także różnorodne bary oraz stacjonarne toalety. Warte odnotowania są strzeżone kąpieliska. To wymarzone miejsce na wakacyjny wypoczynek z dziećmi. Zwłaszcza że plaża w Rewie corocznie zajmuje wysokie miejsce w rankingu turystów. Zwracają oni uwagę na atrakcyjność i lokalizację. Nie bez znaczenia są też atrakcje, których na pierwszy rzut oka nie widać. Są to wraki statków, które od lat eksplorują płetwonurkowie. To doskonałe miejsce dla poszukiwaczy skarbów i miłośników historii. Plaża w Rewie ma swoje niewielkie molo. Tu też znajduje się stara przystań dla jachtów. Kiedyś obsługiwano na niej statki handlowe i łodzie rybackie. Dziś spełnia głównie funkcję lokalnej atrakcji. Spokojne wody przy plaży w Rewie to znane miejsce dla amatorów windsurfingu i kitesurfingu. Tu bowiem nawet przy silnym wietrze woda jest spokojna. Zatoka jest ponadto w tym regionie dość płytka. Legendą owiane są informacje o mieszkańcach, którzy skracali sobie drogę do Gdyni. Na dowód tego corocznie odbywa się w okolicy "Marsz Śledzia". Polega on na przejściu przez Zatokę Pucką pomiędzy Kuźnicą na Mierzei Helskiej a Rewą. Tylko w nielicznych miejscach wymagana jest umiejętność pływania. Zazwyczaj woda sięga zaledwie do kolan. To wyjątkowa, 11-kilometrowa wycieczka. Plaża w Rewie nie jest jednak jedyną atrakcją tej miejscowości. Znajduje się w niej dużo miejsc godnych spacerów. Bez problemu też można się tam poruszać rowerem. Rewa jest bowiem dość spokojnym miejscem. Nawet w szczycie sezonu można liczyć tu na odrobinę wytchnienia i wspaniały wakacyjny wypoczynek.

Rewa — miejscowość na wakacje z rodziną

Z uwagi na położenie Rewa cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Mieszkańcy osady słyną z prawdziwej kaszubskiej gościnności. Miejscowość gwarantuje świetny wypoczynek, nie tylko w czasie wakacji. Sprzyja temu rozbudowana baza noclegowa w Redzie. Wiele kwater znajduje się blisko plaży, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność wypoczynku. Tu najczęściej zatrzymują się amatorzy wodnych sportów i rodziny z dziećmi. W Redzie dostępne są kwatery prywatne, pensjonaty i hotele. Lokale gastronomiczne zapewniają różnorodne wyżywienie. Dla szukających prawdziwego odpoczynku to naprawdę wyjątkowe miejsce. Także dzieci nie będą narzekać tu na nudę. Kusząca jest dla nich plaża w Redzie. Głównie za sprawą płytkiej i ciepłej wody. To prawdziwy raj dla maluchów. Nuda niestraszna będzie też starszym pociechom. Można tu bowiem skorzystać z szerokiej oferty wypożyczalni sprzętu sportowego. Jeśli zatem szukasz spokojnego miejsca na wypoczynek z dziećmi — warto udać się do Redy. Z pewnością będzie to jedna z lepszych opcji, które można wykorzystać w czasie urlopu.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Rewa

Adres

Rewa
81-168 Rewa
woj. Pomorskie ( powiat pucki )

Współrzędne GPS

Lat: 54.635098 Lng: 18.5140616


Brak opinii
Atrakcje Rewa i w pobliżu

Tor kartingowy w Gdyni - Pitstop Gdynia

Tor kartingowy w Gdyni - Pitstop Gdynia

Gdynia

Odległość 12.33 km
Dar Pomorza – atrakcje Trójmiasta

Dar Pomorza – atrakcje Trójmiasta

Gdynia

Odległość 13.19 km
Klif Orłowski - Redłowski

Klif Orłowski - Redłowski

Gdynia

Odległość 17.03 km
Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Hel

Odległość 18.73 km
Port Rybacki na Helu

Port Rybacki na Helu

Hel

Odległość 18.87 km
Muzeum motyli

Muzeum motyli

Władysławowo

Odległość 18.93 km
Port rybacki we Władysławowie

Port rybacki we Władysławowie

Władysławowo

Odległość 19.03 km
Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Władysławowo

Odległość 19.57 km

Noclegi w pobliżu

Pokoje Gościnne Halina

Pokoje Gościnne Halina

Władysławowo

Odległość 19.19 km
Kwatery Trzy Dęby

Kwatery Trzy Dęby

Jastrzębia Góra

Odległość 24.29 km
Kwatery prywatne Homar

Kwatery prywatne Homar

Łeba

Odległość 62.35 km
Villa Pod Dębem

Villa Pod Dębem

Łeba

Odległość 62.61 km
Willa Ultima w Łebie

Willa Ultima w Łebie

Łeba , Opinie 1

Odległość 62.61 km
Willa ALBA Łeba

Willa ALBA Łeba

Łeba

Odległość 62.78 km
DOMKI LETNISKOWE W ŁEBIE

DOMKI LETNISKOWE W ŁEBIE

Łeba

Odległość 62.85 km