Klif Orłowski - Redłowski

Gdynia Redłowo, 81-578 Gdynia 54.4853086 18.569102 Atrakcje Gdynia


Opinie

Atrakcja Klif Orłowski - Redłowski Gdynia nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Piątek, 19 Kwiecień Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Klif Orłowski — Redłowski

Klif Orłowski (zwany też Redłowskim) jest najbardziej wysuniętym na północ punktem w Gdyni. Jest wyjątkowo charakterystyczny. Stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście. Jest on częścią rezerwatu przyrody Kępa Redłowska. Długość Klifu Orłowskiego szacuje się na 650 m. Atrakcji ubywa jednak z prędkością około 1 metra na rok. W większości zbudowana jest ona z morenowej gliny pochodzenia polodowcowego. Okoliczna plaża pełna jest skał magmowych. Charakterystyczny dla niej jest ciemny, pełen minerałów piasek. Klif Orłowski podatny jest na fale Bałtyku. Ich szkodliwe działanie doprowadza do częstych osuwisk. Najczęściej dochodzi do nich jesienią, podczas sztormów. Najlepiej widać to ze szlaku turystycznego przebiegającego po klifie. Z góry rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Gdańską. W pogodny dzień dostrzec można Zatokę Pucką i Półwysep Helski. Klif Orłowski mierzy niemal 40 metrów. Trasa turystyczna przebiegająca po nim jest niekiedy wymagająca. Gwarantuje jednak niezapomniane widoki. Warto uwiecznić je na zdjęciach.

Klif Orłowski widziany z plaży

Klif Orłowski najbardziej okazale wygląda z poziomu plaży. Zachwyca jego majestatyczna wielkość. Okoliczny piasek przybiera ciemny, brunatny kolor. W jego składzie znaleźć można cyrkon, mangan, tytan i magnetyt. Nieopodal z wody wystają resztki bunkra. W 2012 roku w sposób kontrolowany zepchnięto go z osuwiska do morza. Zagrażał bowiem bezpieczeństwu turystów i mieszkańców Gdyni. Na plaży przy klifie jest bardzo wąsko. Wędrówkę dodatkowo utrudniają polodowcowe kamienie. Dla takiej atrakcji turystycznej w Gdyni warto jednak zaryzykować przeprawę. Należy wybrać do tego jeden z pogodnych dni. Przy silnym wietrze przejście pod klifem jest niebezpieczne.

Roślinność na Klifie Orłowskim

Na Klifie Orłowskim spotkać można ciekawą roślinność. Swoje miejsce znalazło tu wiele gatunków nadmorskich. Stromizny porasta podbiał pospolity. Niewielkie żółte kwiaty wyglądają wspaniale w okresie rozkwitu. U podnóża znaleźć można duże kolonie chronionego rokitnika. Turyści największą uwagę kierują jednak na drzewa, zwłaszcza te przy szlaku turystycznym. Są one bowiem często na ostatnim etapie przed spadnięciem na plażę. Wyglądają zjawiskowo. Patrząc na nie łatwo wyobrazić sobie jak wielką moc ma sztorm prowadzący do osuwisk.

Jak dojść na Klif Orłowski?

Na Klif Orłowski można dojść od strony Gdyni i Sopotu. W przypadku pierwszego miasta jest to dość krótka wycieczka. Nie oznacza to jednak, że łatwa. Najprościej jest udać się jednym z tras turystycznych w kierunku Sopotu. Na górę zaprowadzi Was szlak żółty i czerwony. Najłatwiej wystartować będzie w gdyńskiej dzielnicy — Orłowo. Cieszy się ona dużym powodzeniem wśród turystów. Z niej bowiem jest najlepszy widok na atrakcję. Ponadto jest tu sporo kwater do wynajęcia na noclegi dla turystów w Gdyni. Szlak prowadzi na szczyt klifu. Z pewnością traficie na miejsca niebezpieczne. Ścieżka często przebiega tuż przy samym zboczu. O niebezpieczeństwie przypominają specjalne tabliczki. Tymi samymi szlakami można na klif dotrzeć od strony Sopotu. To trasa na dłuższy spacer. I tu można skorzystać z drogi po zboczu. Alternatywnie z obu tym miast da się dojść do klifu plażą. Ci, którzy wybrali noclegi w Gdyni dotrą do atrakcji w kilkanaście minut.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Gdynia

Adres

Gdynia Redłowo
81-578 Gdynia
woj. Pomorskie ( Gdynia )

Współrzędne GPS

Lat: 54.4853086 Lng: 18.569102


Brak opinii




Atrakcje Gdynia i w pobliżu

Dar Pomorza – atrakcje Trójmiasta

Dar Pomorza – atrakcje Trójmiasta

Gdynia

Odległość 3.84 km
Rejs z Gdańska do Westerplatte

Rejs z Gdańska do Westerplatte

Gdański

Odległość 16.14 km
Piaszczysta plaża w Rewie

Piaszczysta plaża w Rewie

Rewa

Odległość 17.03 km
Port Rybacki na Helu

Port Rybacki na Helu

Hel

Odległość 19.98 km
Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Hel

Odległość 20.14 km
Latarnia Morska na Helu

Latarnia Morska na Helu

Hel

Odległość 20.24 km
Muzeum motyli

Muzeum motyli

Władysławowo

Odległość 35.86 km

Noclegi w pobliżu

Pokoje Gościnne Halina

Pokoje Gościnne Halina

Władysławowo

Odległość 36.04 km
Kwatery Trzy Dęby

Kwatery Trzy Dęby

Jastrzębia Góra

Odległość 40.73 km
Pokoje u Agnieszki

Pokoje u Agnieszki

Krynica Morska

Odległość 57.79 km
Kwatery prywatne Homar

Kwatery prywatne Homar

Łeba

Odległość 71.16 km
Willa Ultima w Łebie

Willa Ultima w Łebie

Łeba , Opinie 1

Odległość 71.37 km
Villa Pod Dębem

Villa Pod Dębem

Łeba

Odległość 71.39 km
Willa ALBA Łeba

Willa ALBA Łeba

Łeba

Odległość 71.64 km