Zamek w Kwidzynie

Katedralna 1, 82-500 Kwidzyń 53.7358583 18.921243 Atrakcje Niziny


Opinie

Atrakcja Zamek w Kwidzynie Niziny nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Czwartek, 13 Czerwiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Zamek w Kwidzynie

Polska jest krajem, którego początki tkwią w średniowieczu. Ta kraina obfituje w piękne zamki, tak chętnie zwiedzane przez turystów. Jednym z naciekawszych budowli tego typu jest zamek w Kwidzynie.

Historia Zamku

Zamek w Kwidzynie stanowił w średniowieczu siedzibę kapituły pomezańskiej. Został on zbudowany na wzór zamków krzyżackich. Jest to potężny murowany budynek otoczony terenem zielonym, co dodaje zamkowi uroku.

Zamek w Kwidzynie nie jest jednym tego typu budynkiem w północnej Polsce, oprócz niego znajdują się również zamek w Sztumie, zamek w Gniewie oraz oczywiście wielki zamek krzyżacki w Malborku.

Wewnątrz kwidzyńskiego zamku znajduje się muzeum będące oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku. Kwidzyńskie muzuem przybliża turystom historię regionu. Czynne jest ono z reguły od godziny 9 do godziny 17. Wstęp do muzeum jest płatny, bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy 5 zł. Dzieci do lat 7 zwolnione są z opłaty biletowej, bilet ulgowy przysługuje m.in młodzieży uczącęj się, nauczycielom, wychowawcom placówek oświatowych oraz innych, emerytom i rencistom. Tyle samo co bilet ulgowy kosztuje lekcja muzealna, jeżeli ktoś jest zainteresowany historią regionu, będzie mógł się dowiedzieć wielu rzeczy na temat historii Kwidzyna. Przewidziana jest możliwość wynajęcia przewodnika, koszt opłaty dla wycieczki do 40 osób to wydatek 50 zł.

Jak dojechać?

Zamek w Kwidzynie znajduje się na ulicy Katedralnej w tym mieście. Pod zamkiem jest parking, tak więc śmiało możemy wybrać się w podróż autem, motocyklem lub autokarem. Za zaparkowanie pojazdu nie ponosi się żadnych opłat. Jako, zamek w Kwidzynie jest sporych rozmiarów, łatwo będzie go wypatrzyć w trakcie drogi.


Źródło zdjęć: pl.wikipedia.orgZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Niziny

Adres

Katedralna 1
82-500 Kwidzyń
woj. Pomorskie ( powiat kwidzyński )

Współrzędne GPS

Lat: 53.7358583 Lng: 18.921243


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Pensjonat Cichy w Cichem

Pensjonat Cichy w Cichem

Brodnica

Odległość 48.7 km
Pokoje u Agnieszki

Pokoje u Agnieszki

Krynica Morska

Odległość 79.34 km
Pokoje Gościnne Halina

Pokoje Gościnne Halina

Władysławowo

Odległość 122.44 km
Kwatery Trzy Dęby

Kwatery Trzy Dęby

Jastrzębia Góra

Odległość 126.89 km
Kwatery prywatne Homar

Kwatery prywatne Homar

Łeba

Odległość 143.43 km
Willa Ultima w Łebie

Willa Ultima w Łebie

Łeba , Opinie 1

Odległość 143.47 km