Mapa atrakcji na nizinach

Zaproponuj atrakcję na nizinach

Atrakcje Niziny

Niziny polskie — atrakcyjne miejsca na urlop

Niziny w Polsce to pas równin zlokalizowanych w środkowej i północnej części Polski. To najczęściej równinne tereny z rolniczym krajobrazem. Nie brakuje tu jednak dużych miast i ośrodków przemysłowych. To atrakcyjne miejsce na urlop dla osób szukających ciszy i spokoju. Poza miejskimi zabudowaniami, z daleka od hałaśliwych dróg. Na nizinach można liczyć na wypoczynek nad czystym jeziorem, czy rzeką. Sporą ich część porastają lasy. To dobry wybór dla aktywnych i stacjonarnych turystów. Każdy z nich z pewnością trafi na nizinach niejedną atrakcję. Jedni docenią pomnik przyrody lub średniowieczny zamek. Inni zachwycają się ofertą muzeów i szlakami turystycznymi. Polskie niziny to atrakcyjne miejsce na urlop z dziećmi. Jednak i seniorzy mogą liczyć tu na świetny odpoczynek. Wybór lokalizacji nie jest prosty. Niziny zajmują 5 dużych regionów. Są to:

  • Nizina Wielkopolska;
  • Nizina Mazowiecka;
  • Nizina Śląska;
  • Nizina Podlaska;
  • Polesie Lubelskie.
Każdy z tych regionów charakteryzuje się nieco innym ukształtowaniem terenu. Wszystkie skrywają ciekawe miejsca i miejscowe legendy. Urlop spędzony na nizinach to moc atrakcji i niezapomniane przeżycia. Wystarczy wybrać region i poczytać o ciekawych miejscach w okolicy.
Zamek w Kwidzynie

Zamek w Kwidzynie

Kwidzyń

Atrakcje Niziny
Archidiecezjalna Katedra w Gnieźnie

Archidiecezjalna Katedra w Gnieźnie

Gniezno

Atrakcje Wielkopolska
Zabytkowa kolej Żnińska

Zabytkowa kolej Żnińska

Żnin

Atrakcje Kujawy
Osada w Biskupinie

Osada w Biskupinie

Biskupin

Atrakcje Kujawy
Zamek w Gołuchowie

Zamek w Gołuchowie

Gołuchów

Atrakcje Wielkopolska
Ostrów Lednicki prawdopodobne miejsce Chrztu Polski

Ostrów Lednicki prawdopodobne miejsce Chrztu Polski

Ostrów Lednicki

Atrakcje Wielkopolska
Zamek w Tykocinie

Zamek w Tykocinie

Tykocin

Atrakcje Podlasie
Muzeum ikon w Supraślu

Muzeum ikon w Supraślu

Supraśl

Atrakcje Supraśl
Wypożyczalnia rowerów w Supraślu

Wypożyczalnia rowerów w Supraślu

Supraśl

Atrakcje Supraśl
Nierozpoznani

Nierozpoznani

52.421111 16.935278

Atrakcje Wielkopolska
FAQ Atrakcje Niziny
W czasach wszechobecnej elektroniki zabezpieczmy się będąc na nizinach, zabierając zawsze ze sobą papierową mapę. Pamiętajmy aby mieć zawsze mapę przy sobie, w formie papierowej lub elektronicznej na wypadek gdyby trzeba było zmienić przebieg wycieczki. Na nizinach sprawdźmy warunki pogodowe, zabezpieczmy się również w zapas wody. Na nizinach pamiętajmy o długości dnia, jest znaczna różnica po między latem a zimą. Na nizinach koniecznie musimy mieć wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz latem krem przeciwsłoneczny. Dobrze mieć przy sobie również gotówkę.
Na nizinach każda osoba z pewnością znajdzie atrakcję dla siebie. Prosimy o skorzystanie z naszej wyszukiwarki atrakcji na nizinach dostępnej tutaj - Atrakcje Niziny
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na nizinach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji na nizinach z pewnością znajdą się atrakcje na nizinach dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Niziny dla dzieci
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje na wieczór panieński na nizinach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji na nizinach z pewnością znajdą się atrakcje idealnie pasujące na wieczór panieński. Wyszukiwarka atrakcji na wieczór panieński znajduję się tutaj - Atrakcje Niziny na wieczór panieński
Po wpisaniu w wyszukiwarkę atrakcji — atrakcje dla dzieci na nizinach, wśród przedstawionych Państwu ofert atrakcji na nizinach z pewnością znajdą się atrakcje dla dzieci. Wyszukiwarka atrakcji dla dzieci znajduję się tutaj - Atrakcje Niziny dla dzieci na urodzinyNizina Wielkopolska — atrakcje dla turystów

Nizina Wielkopolska leży w centrum naszego kraju. Przepływa przez nią rzeka Warta. Charakterystyczne dla niej są mniejsze miasta. Przeważają tu tereny rolnicze. Na Nizinie Wielkopolskiej uprawia się warzywa i zboża. W sadach znaleźć można wiele gatunków owoców. Tereny te słyną też z kopalni węgla brunatnego i kamiennego. Nizina Wielkopolska to także atrakcje dla turystów. Na pewno warto odwiedzić te miejsca:

Nizina Mazowiecka — atrakcje turystyczne na urlop

Nizina Mazowiecka zapewnia turystom wiele atrakcji. To jedna z największych polskich krain. Przez rozległe tereny przepływa rzeka Wisła. To centrum kraju, kultury, rozrywki i biznesu. Gwarantuje to bliskość Warszawy, stolicy kraju. To jedna z atrakcji polecanych turystom. Miasto wciąż się zmienia. Możliwości zorganizowania sobie czasu jest mnóstwo. Na wycieczkę warto wybrać się do pałacu królewskiego w Wilanowie. Atrakcją wciąż pozostaje Pałac Kultury i Nauki. Dla ceniących ciszę polecamy Puszczę Kampinoską. Napotkać tu można bagna i piaskowe wydmy. Na Nizinie Mazowieckiej warto poznać też inne atrakcje turystyczne. Wśród nich wymienić należy:

Nizina Śląska — atrakcje regionu

Nizina Śląska obejmuje terytorium południa Polski i północy Czech. W Polsce rozległa równina znajduje się w województwach dolnośląskim i opolskim. Stolicą regionu jest Wrocław. Miasto corocznie ściąga rzesze turystów. Bo i jest co tu zwiedzać. A to wielka atrakcja dla turystów na Nizinie Śląskiej. Koniecznie zajrzeć trzeba na Rynek we Wrocławiu. Wyjątkowa architektura budynków jest dla tego miasta niezwykle charakterystyczna. Można tu zwiedzać i napić się kawy. Na rynku we Wrocławiu odbywa się też dużo imprez artystycznych. Grzechem by było nie zwiedzić wrocławskiego ZOO. Jest największe w Polsce. Także najstarsze. Cały obiekt zajmuje powierzchnię 30 hektarów. Wrocławskie ZOO słynie z dużej ilości zwierząt. To atrakcja dla turystów w każdym wieku. Wieczorem warto pójść pod fontannę multimedialną. Pokaz robi niesamowite wrażenie. Zajrzyjcie koniecznie do Ogrodu Japońskiego. Architekturą nawiązuje do rozwiązań z dalekiego wschodu. W okolicach Niziny Śląskiej warto zwiedzić:

Nizina Podlaska — atrakcje dla turystów

Nizina Podlaska obejmuje tereny północno-wschodniej Polski. Przepływają przez nią rzeki Bug i Narew. Na wschodzie porośnięta jest Puszczą Białowieską. Napotkać tu można także na tereny bagienne. Stolicą regionu jest Białystok. To do największych atrakcji na Nizinie Podlaskiej zaliczyć trzeba Zespół Pałacowo-Parkowy Branickich. To przepiękny pałac w stylu barokowym. Przy okazji warto zwiedzić pobliskie Muzeum Historii Medycyny. Będąc w mieście, warto zajrzeć na Rynek Kościuszki. Zaprowadzi nas pod miejscowy Ratusz. Uwagę zwraca też fontanna miejska. W mieście napotkacie wiele wartych obejrzenia kościołów. Nie zapomnijcie o Soborze św. Mikołaja w Białymstoku! Na Nizinie Podlaskiej natkniecie się jeszcze na inne atrakcje. Wśród nich znajdziecie:

Polesie Lubelskie — turystyczne atrakcje na urlop

Polesie Lubelskie obejmuje tereny wschodniej Lubelszczyzny. W jej obszar wchodzą dwie krainy: Polesie Zachodnie i Wołyńskie. Przyjeżdżając na tę wyjątkową polską nizinę, na pewno odpoczniesz. Miejscami czas stanął tu w miejscu. Najlepsze miejsce na urlop, by wyciszyć się po całorocznej pracy w hałaśliwym mieście. Będąc tu, warto wybrać się do Poleskiego Parku Narodowego. Dziewicze tereny i bagna zamieszkują dzikie zwierzęta. Dla turystów wyjątkową atrakcją będą z pewnością widoki. Na wyprawę warto zabrać aparat. Co jeszcze warto zwiedzić na Polesiu Lubelskim? Oto nasze propozycje: