Żywe Muzeum Piernika w Toruniu

Rabiańska 9, 87-100 Toruń 53.0086919 18.60485 Atrakcje Toruń


Opinie

Atrakcja Żywe Muzeum Piernika w Toruniu Toruń nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 18 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Pamiętasz wizyty w muzeum za czasów szkolnych? Znudzony życiem przewodnik, eksponaty, które nikogo nie interesowały, biegający uczniowie, którzy robili wszystko, aby nie słuchać mało atrakcyjnych opowieści o przeszłości. I jeszcze te ogromne, materiałowe kapcie, które idealnie nadawały się do ślizgania po posadzce. Tak, to chyba była jedyna atrakcja każdego wyjścia w takie miejsca. A co byś powiedział, gdybyśmy namówili Cię do odwiedzenia muzeum i powiedzieli, że doświadczysz tam czegoś niezwykłego? Skusisz się? Posłuchaj...

Interaktywne Muzeum Piernika w Toruniu to twór nietypowy. Nie znajdziesz tu znienawidzonych kapci, nikt nie będzie Cię uciszał i mówił, abyś nie dotykał eksponatów. Wręcz przeciwnie!

Na pierwszym piętrze przeniesiesz się do średniowiecza, gdzie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej nauczysz się piec wyśmienite pierniki. Własnoręcznie przygotujesz ciasto i następnie, przy użyciu drewnianych form, wypieczesz je w piecu.

Drugie piętro to historia z przełomu XIX/XX wieku. Tutejszą manufakturą zarządza rodzina Rabiańskich. Zobaczysz tutaj oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a także będziesz mógł ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.

Muzeum Piernika w Toruniu dokłada też wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich – jesteśmy przygotowani na przyjęcie osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pokazie z audiodeskrypcją, znajdzie się też tutaj schodołaz dla osób poruszających się na wózkach i przystosowane toalety.Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Toruń

Adres

Rabiańska 9
87-100 Toruń
woj. Kujawsko-pomorskie ( Toruń )

Współrzędne GPS

Lat: 53.0086919 Lng: 18.60485


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Pensjonat Cichy w Cichem

Pensjonat Cichy w Cichem

Brodnica

Odległość 66.19 km
Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pokoje Gościnne Pojezierze Brodnickie Lasy Jeziora

Pojezierze Brodnickie

Odległość 126.52 km
Apartamenty Joasia 10 m od plaży Sopot

Apartamenty Joasia 10 m od plaży Sopot

Sopot

Odległość 159.38 km
Pokoje u Agnieszki

Pokoje u Agnieszki

Krynica Morska

Odległość 162.17 km
Pokoje Gościnne Halina

Pokoje Gościnne Halina

Władysławowo

Odległość 198.89 km
Kwatery Trzy Dęby

Kwatery Trzy Dęby

Jastrzębia Góra

Odległość 202.36 km
Willa Ultima w Łebie

Willa Ultima w Łebie

Łeba , Opinie 1

Odległość 205.59 km