Gdzie pojechać na Mazury we dwoje
Gdzie pojechać na Mazury we dwoje?

Wyjazd we dwoje na Mazury? Dlaczego nie? To świetny kierunek dla par, które chcą spędzić romantyczny czas w pięknych okolicznościach przyrody. Zarówno tych, które chcą zaszyć się w hotelu, jak i aktywnie wypoczywających. Mazury są bowiem stworzone do tego, by cieszyć się wyjazdem we dwoje. Prócz potężnej bazy noclegowej oferują wiele oryginalnych atrakcji. Zarówno tych związanych z przyrodą, jak i zabytkami. Tu każda z par znajdzie swoje miejsce. I sposób na wyjątkowy odpoczynek. To idealne miejsce na wspaniałą randkę. Doskonałe, by oderwać się od problemów życia codziennego. Nie ma się co zastanawiać! Kolejny wypad we dwoje warto zorganizować na Mazurach. Jest bowiem wiele argumentów, które przemawiają za kilkudniowym nawet tam pobytem. Przede wszystkim to obecność w samym środku krainy pięknych jezior. Ponadto wyjątkowe atrakcje i zabytki w regionie. Całości dopełniają oferty hoteli, kwater prywatnych i karczm na Mazurach. Nie brakuje też wyjątkowych miejsc na spacery. Wszystko to sprawia, że pobyt tam będzie wyjątkowym wypoczynkiem. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdej z par. Gdzie warto się zatrzymać i co zobaczyć na Mazurach? Dopasujcie cel Waszego wyjazdu do upodobań. Na pewno nie pożałujecie. Poniżej kilka propozycji, które możecie wykorzystać podczas wyjazdu we dwoje na Mazury.

Piramida w Rapie na Mazurach — wycieczka dla dwojga

Piramida w Rapie jest jedną z najbardziej tajemniczych budowli w Polsce. Z pewnością jest też świetnym miejscem na wyprawę dla dwojga na Mazurach. Jej historia sięga początków XIX wieku. Inicjatorem budowy był baron pruski Friedrich von Fahrenheid. Uchodził on za wykształconego i światłego człowieka. Był także podróżnikiem. Z jednej z wypraw przywiózł posążek egipskiego boga Anubisa. Legendy wspominają, że przynosił on pecha każdemu, kto go dotknął. Baron nie wierzył jednak w zabobony. Do czasu, kiedy jego 3-letnia córka nie zapadła na dziwną chorobę. Jej konsekwencją była śmierć dziecka. To wtedy Friedrich von Fahrenheid postanowił wybudować piramidę. Służyła ona jako grobowiec dla jego córki. Docelowo spoczęło ta więcej osób z rodziny barona. To przedziwne miejsce, które wydaje się idealne na romantyczną wycieczkę dla dwojga. Do piramidy nie zbliżają się owady. W jej okolicy zachodzą silne zakłócenia pola energetycznego. Radiesteci twierdzą, że występuje tam bardzo silne promieniowanie nieznanych energii. Ciekawostką jest, że miniatura zachowuje wszelkie proporcje pierwowzorów z Egiptu. To świetne miejsce na tajemniczą i romantyczną zarazem mazurską wyprawę dla par. Z pewnością będziecie mieli po niej co wspominać.

Mikołajki — turystyczna atrakcja Mazur

Mikołajki są znanym na Mazurach kurortem wypoczynkowym. To doskonałe miejsce na romantyczny wyjazd we dwoje. Samo miasto oferuje wiele atrakcji. Skupimy się jednak na tych, które można z powodzeniem wykorzystać na wycieczkę. To przede wszystkim Rezerwat Przyrody Jezioro Łukajno. Słynie na Mazurach, jako największe naturalne siedlisko wodnych ptaków. Doliczono się ponad 170 gatunków. To świetne miejsce na romantyczny spacer dla dwojga. Zwłaszcza jeśli chcemy odpocząć od miejskiego gwaru i zgiełku. Tu cisza i spokój są gwarantowane. Ceniący przyrodę z pewnością się tu odnajdą. Warto też wybrać się na wieżę widokową w Folwarku Łukajno. Widać stąd panoramę i potęgę jeziora Śniardwy. Przy okazji można tu dobrze zjeść. Regionalna restauracja w Folwarku to miejsce stworzone dla par z małym i dużym stażem. Po satysfakcjonujących wycieczkach można się wybrać w rejs statkiem pasażerskim. To wielka atrakcja Mazur doceniana przez zakochanych. Romantyczna wycieczka poprowadzi Was po wodach jeziora Śniardwy. Można tym sposobem dostać się do Rynu, Giżycka i Rucianego-Nida. Świetnym miejscem na spacer dla dwojga na Mazurach jest promenada w Mikołajkach. Znajdziecie tu mnóstwo restauracji, kawiarni, tawern oraz sklepów. To wspaniałe miejsce na przechadzkę. Istotna jest także szeroka oferta noclegów w Mikołajkach. Wypoczynek i wygodną noc zapewnią hotele ze SPA oraz prywatne kwatery. Jest tu w czym wybierać, także poza sezonem.

Giżycko — atrakcja dla dwojga na Mazurach

Giżycko jest wymarzonym miastem na wypad dla dwojga. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Mazurach. Pięknie położone, zlokalizowane jest na przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno. W sezonie turystycznym jest chętnie odwiedzane przez żeglarzy. Dla turystów udostępnione są też rejsy statkiem pasażerskim. Wypływa on z giżyckiej mariny. To jednak nie wszystkie ciekawostki, jakie czekają na nas w Giżycku. Znajduje się tu wiele innych atrakcji, które docenią pary spędzające czas na Mazurach. Do jednej z najbardziej rozpoznawalnych należy most obrotowy. Znajduje się on nad kanałem Łuczańskim. Co jakiś czas jest podnoszony, by umożliwić transport między jeziorami. Co jest takiego fascynującego w giżyckim moście? Jest on jednym z nielicznych działających w Europie. Wybudowano go w 1860 roku. Mimo ciężaru rzędu 100 ton obsługuje go jeden człowiek. Możliwe jest to za sprawą wielu przekładni mechanicznych. To jedna z najlepszych atrakcji w Giżycku. I obowiązkowy punkt dla dwojga spędzających czas na Mazurach. Na uwagę zasługuje też giżycka zabudowa. Wśród niej znajdziecie sporo budynków powstałych jeszcze w XIX wieku. Budowane z czerwonej cegły do dziś wyglądają wyjątkowo pięknie. Docenią to z pewnością pary, które lubią spacery po mazurskich szlakach. Dla pragnących leniwego wypoczynku polecamy plażę miejską nad jeziorem Niegocin. W sezonie turystycznym jest wręcz oblegana. To za sprawą kąpieliska, zjeżdżalni i torów dla rolkarzy. Do dyspozycji są też boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Tu bez problemu zakochane pary mogą wejść na 450-metrowe molo. Piękne widoki są gwarantowane! W pobliżu znajduje się też port żeglugi mazurskiej. Można wybrać się nimi w rejs po kilku jeziorach. Kilkugodzinny, romantyczny rejs będzie z pewnością wielką atrakcją dla par wypoczywających na Mazurach. W noc przesilenia wiosenno-letniego nie możecie zapomnieć o Nocy Świętojańskiej w Giżycku. Nawiązuje ona do pogańskich obrzędów Słowian, Celtów i Germanów. Wśród pokazów znajdują się pradawne obrzędy. Nie przegapcie puszczania wianków! To wyjątkowa noc na Mazurach, która z pewnością będzie atrakcją dla dwojga.

Polecamy:

Mazury — co warto zwiedzić i zobaczyć?

2022-07-12 10:48 Warto zobaczyć 4601