Sky Tower we Wrocławiu – najwyższy budynek w Polsce

Sky Tower we Wrocławiu – najwyższy budynek w Polsce

Powstańców Śląskich 95, 53-332 Wrocław 51.0939798 17.0198484 Atrakcje Wrocław


Opinie

Atrakcja Sky Tower we Wrocławiu – najwyższy budynek w Polsce Wrocław nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Sobota, 18 Maj Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję
Sky Tower we Wrocławiu. Jednym z wielu ciekawych miast w Polsce, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu jest Wrocław. Już same jego położenie nad Odrą oraz jej dopływami stanowi ogromny atut. Jest to czwarte co do wielkości miasto pod względem ilości mieszkańców. Według brytyjskiego The Gardian Wrocław znajduje się w pierwszej dziesiątce miejsc wartych zobaczenia. To właśnie w tym mieście znajduje się najwyższy w Polsce budynek – Sky Tower we Wrocławiu.
Godziny otwarcia
Punkt widokowy mieszczący się na ostatnim Pietrze Sky Tower we Wroclawiu. Można się tam dostać w godzinach od 8:00 do 16:00 w dni powszednie oraz od 9:00 do 16:00 w sobotę i od 10: do 16:00 w niedzielę. Bilety są dostępne na pierwszym piętrze budynku, na terenie centrum handlowego. Bilety w cenie od 6 do 15 złotych.

Co warto zobaczyć będąc we Wrocławiu? Przede wszystkim stare miasto oraz liczne zabytki ocalałe po II wojnie światowej, mieszczące się w jego granicach. Na Rynku możemy zobaczyć dwa ratusze – Stary Ratusz wybudowany w stylu gotyckim oraz Nowy Ratusz w stylu historyzmu. Kolejnymi przepięknymi budowlami są: archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, katedra greckokatolicka pod wezwaniem św. Wincentego i św. Jakuba, katedra św. Marii Magdaleny, bazylika św. Elżbiety oraz wiele innych budynków sakralnych w różnych stylach architektonicznych. Nie możemy również pominąć barokowych murów Uniwersytetu Wrocławskiego, neogotyckiego Dworca Głównego oraz opery Wrocławskiej i hotelu Monopol. Do obejrzenia jest o wiele więcej, jednak należy zaznaczyć, że Wrocław to nie tylko miasto z wieloletnią tradycją i historią, ale również prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy i handlowy. Najświetniejszym tego przykładem jest najwyższy budynek w Polsce czyli Sky Tower we Wrocławiu, gdzie mieszczą się apartamenty mieszkalne, biura, centrum handlowe oraz wisienka na torcie – punkt widokowy, z którego możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolic.

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Wrocław

Adres

Powstańców Śląskich 95
53-332 Wrocław
woj. Dolnośląskie ( Wrocław )

Współrzędne GPS

Lat: 51.0939798 Lng: 17.0198484


Brak opinii