Tężnia Solankowa w Wieliczce

Tężnia Solankowa w Wieliczce, 32-020 Wieliczka 49.984358 20.051515 Atrakcje Kraków


Opinie

Atrakcja Tężnia Solankowa w Wieliczce Kraków nie ma jeszcze opinii

Aktualna pogoda

Poniedziałek, 15 Lipiec Pogoda 5 dni
  • Temperatura
  • Zachmurzenie %
  • Wiatr z prędkością m / s
  • Ciśnienie hPa
Zaproponuje podobną atrakcję

Wieliczka to miasto znajdujące się w Województwie Małopolskim, które przyciąga do siebie wielu turystów. Wśród licznych atrakcji w Wieliczce możemy znaleźć tężnię solankową. Tężnia Solankowa Wieliczka, choć jeszcze młoda ( bo powstała w 2014 roku), może poszczycić się faktem, iż jest jedną z najczęściej odwiedzanych tężni solankowych w Polsce, a na południu naszego kraju zajmuje pierwsze miejsce pod względem wielkości.

Tężnia Solankowa w Wieliczce

Tężnia znajduje się w pobliżu Szybu Daniłowicza, którym schodzi się do wnętrza Kopalni Soli „Wieliczka”. Tężnia Solankowa w Wieliczce to aż 7500 m2 ogrodzonych ogrodem. Została wybudowana z drewna modrzewiowego, które jest niezwykle trwałym materiałem. Drewnianą konstrukcję wyłożono wiązkami tarniny.

Dlaczego warto wybrać się do tężni ?

Atrakcje w Wieliczce to niewątpliwie Tężnia solankowa która należy do ważnych ze względu na swój leczniczy charakter. By w pełni skorzystać z jej pozytywnego działania zaleca się inhalacje trwające 30 min. Mikroklimat, wytwarzany dzięki tężni, jest porównywalny do klimatu nadmorskiego. Co ciekawe, dawka jodu, którą pochłaniamy oddychając solankowym powietrzem, jest porównywalna do ilości, którą dostarczylibyśmy naszemu organizmowi w ciągu trzech dni spędzonych nad morzem.

Inhalacje zalecane są osobom, które cierpią na nawracające lub przewlekłe choroby dróg oddechowych. Pomagają również w pozbyciu się wydzieliny u osób chorych na zapalenie oskrzeli czy astmę oskrzelową. Spacery przy tężniach zaleca się także alergikom, osobom w czasie rekonwalescencji po ciężkiej chorobie, palaczom czy mieszkańcom dużych aglomeracji miejskich. Inhalacje przy tężniach nie są jednak przeznaczone tylko dla osób chorych. Wzmacniają bowiem odporność i pozwalają nam się po prostu zrelaksować.

Należy pamiętać, że istnieją jednak przypadki, w których nie powinno się korzystać z tężni. Tężnie solankowe nie są wskazane dla osób: po świeżo przebytym zawale, z chorobami nowotworowymi, z ostrymi chorobami przebiegającymi z wysoką temperaturą ciała czy dla osób z niskim ciśnieniem.

Bilety

Tężnia Solankowa w Wieliczce należy do płatnych atrakcje wieliczki. Cena biletu normalnego wynosi 9 zł, natomiast ulgowego 6 zł (ulga przysługuje dzieciom powyżej 4 roku życia, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom). Natomiast darmowy wstęp przysługuje dzieciom poniżej 4 lat.

Godziny otwarcia

Kasy czynne są w okresie od 1.04 do 30.04 w godzinach 9:00-19:00, od 01.05 do 31.10 w godzinach 8:00-21:00, natomiast od 02.11 do 31.03 w godzinach 9:00-17:00.

  • żeby wejść na teren Tężni Solankowej w Wieliczce nie trzeba dokonywać wcześniej rezerwacji, jednak trzeba liczyć się z limitem wejść, ponieważ jednocześnie z tężni może korzystać 100 osób
  • na terenie tężni obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt (za wyjątkiem psów przewodników osób niewidomych)
  • na terenie tężni obowiązuje zakaz palenia papierosów (także elektronicznych)
  • tężnia solankowa przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych (za wyjątkiem pomostu widokowego i wieży widokowej)

Noclegi Wieliczka

Wybierając się do Wieliczki warto rozważyć dłuższy pobyt. Noclegi wieliczka to nie tylko tradycyjne pensjonaty, hotele czy domy wypoczynkowe. Warto rozważyć ofertę noclegów „pod ziemią”. Sen pod ziemią wspaniale wpływa na układ oddechowy, a ponadto jest to zdecydowanie coś niepowtarzalnego. :)

Źródło zdjęć: www.kopalnia.plZapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów na - Noclegi Kraków

Adres

Tężnia Solankowa w Wieliczce
32-020 Wieliczka
woj. Małopolskie ( powiat krakowski )

Współrzędne GPS

Lat: 49.984358 Lng: 20.051515


Brak opinii
Noclegi w pobliżu

Hotel Pod Świerkiem

Hotel Pod Świerkiem

Busko-Zdrój

Odległość 70.79 km
Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Najlepsze naleśniki w Zakopanem

Zakopane

Odległość 74.19 km
Ośrodek Wczasowy Zbójnik

Ośrodek Wczasowy Zbójnik

Murzasichle

Odległość 74.34 km
Willa Cetynka na Gubałówce

Willa Cetynka na Gubałówce

Zakopane

Odległość 75.32 km
Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Noclegi na Gubałówce - pokoje u Basi

Zakopane , Opinie 1

Odległość 75.78 km