Kotelnica Białczańska - Atrakcje Zakopane

Kotelnica Białczańska - Atrakcje Zakopane

Atrakcje Zakopane - Kotelnica Białczańska

Narty to najpopularniejszy zimowy sport, dający wiele frajdy. Wybierając się do Zakopanego warto przy okazji odwiedzić ośrodek narciarski Kotelnicę Białczańską. To jedna z najważniejszych atrakcji Podhala. To również dobra okazja do zobaczenia atrakcje Zakopane.

Kompleks narciarski

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska znajduje się w Białce Tatrzańskiej. Ten nowoczesny kompleks wyposażony jest w kolejkę górską, którą tak chętnie podróżują turyści wybierający się na przejażdżkę na nartach. Jeden z wyciągów na szczyt znajduje się w pobliżu Karczmy Bania. Możecie zjeść coś ciepłego przed lub po narciarskich szaleństwach. Pod karczmą znajdują się miejsca parkingowe, bez trudu możecie zostawić swój samochód w drodze na wyciąg. Do Białki możecie dojechać od Zakopanego trasą przez Poronin, skręcić na Bukowinę Tatrzańską i na rondzie w Bukowinie skręcić na drogę wojewódzką 960. Na kolejnym rondzie skręcamy w lewo w kierunku Białki Tatrzańskiej na drogę krajową 49. Jadąc z Krakowa, obieramy trasę na Nowy Targ. Tam zjeżdżamy z Zakopianki na wspomnianą już drogę krajową 49 kierując się na Nowy Sącz Na rondzie skręcamy w prawo podążając 49-ką. Od ośrodka dzieli nas już tylko 11 kilometrów. Możecie też wyruszyć z Krakowa komunikacją miejską trasą autobusową Kraków – Bukowina Tatrzańska- Kraków, bez problemu dojedziecie do Białki Tatrzańskiej.

Trasy

Trasy w Białce Tatrzańskiej różnią się stopniem trudności. Znajdziemy więc trasy zarówno trudne jak i łatwe. Na stronie internetowej ośrodka znajdują się dane na temat długości tras, ich dostępności oraz grubości pokrywy śnieżnej. Trasy trudno oznaczone są kolorem czerwonym, niebieskim łatwe, zielonym bardzo łatwe. Najdłuższa, trudna trasa FIS 2 ma 900 m długości z pokrywą śnieżną o grubości do 120 cm. Znacznie dłuższe są trasy łatwe, przykładowo trasa 3 jest długa na 1480 m. Na szczyt Kotelnicy wiodą wyciągi orczykowe i taśmowe oraz koleje krzesełkowe.

Ceny

Obecnie obowiązują ceny w sezonie wysokim. Karnety różnią się ceną pod względem okresu ważności, uwzględnieniem dodatkowych atrakcji oraz dla kogo ma być – dla dorosłego, seniora czy dziecka. Karnet jednodniowy z dostępem na lodowisko dla osoby dorosłej (16-60 lat) wynosi 99 zł, dla juniora/seniora (10-15/od 60 lat) 95 zł oraz 90 zł dla dzieci (do 9 lat). Cena przejazdu turystycznego wynosi 10 zł za jeden przejazd. Bilet uprawnia do przejazdu koleją góra-dół Kotelnicą I. Bilet kupimy w ośrodku narciarskim.W Białce Tatrzańskiej znajdują się wypożyczalnie nart. Wypożyczenie kompletu narciarskiego „u Maćka” kosztuje 25 zł za dwie godziny, ale można pożyczyć na dłużej (przykładowo, wypożyczenie na dzień kosztuje 30 zł, na dwa dni 56 zł). Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość rezerwacji nart online przez stronę internetową wypożyczalni. Pozostałe wypożyczalnie oferują sprzęt wysokiej jakości z możliwością serwisowania. Jedną z wypożyczalni – rhSPORT, znajdziemy bez problemu, gdyż znajduje się w pobliżu stacji kolei nr I w budynku karczmy. W pobliżu znajduje się jeszcze wypożyczalnia Waluś Ski

W pobliżu Zakopanego

Białka Tatrzańska znajduje się niedaleko Zakopanego. Możemy urozmaicić sobie ferie i wyskoczyć do Zakopanego by doznać atrakcje Zakopane. Atrakcji Zakopanego jest mnóstwo bo to w końcu najpopularniejsze zimowe miasto Polski. Jeżeli zamierzacie rozłożyć sobie zwiedzanie tego miasta na kilka dni, dobrze by było gdzieś wypocząć. Hotele Zakopane oferują komfortowy nocleg w przystępnych cenach.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

Źródło: noclegopol.pl
2017-01-26 10:45 Warto zobaczyć 1620 Atrakcje Zakopane, Kotelnica Białczańska, Hotele Zakopane

Komentarze

~Marcin

Bardzo dobry kompleks, na prawdę nie odbiega od tras w Austrii czy Włoszech. Zachęcam do jazdy w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.