Kotelnica Białczańska - Atrakcje Zakopane

Kotelnica Białczańska - Atrakcje Zakopane

Atrakcje blisko Zakopanego — Kotelnica Białczańska

Jazda na nartach to ulubiony sport zimowy Polaków. Wykorzystują okres ferii, by oddać się przyjemności białego szaleństwa. To wielka frajda, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego, że większość Polaków na zimę wyjeżdża w góry. Tam zawsze można liczyć na moc atrakcji. Miejscowości rekreacyjne oblegane są przez narciarzy i snowboardzistów. Wiele osób odwiedza sprawdzone miejsca. Jednym z nich jest Podhale. Spędzając urlop w okolicach Zakopanego warto odwiedzić ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska. To jedna z najlepszych atrakcji narciarskich w okolicy. Położona nieopodal Białki Tatrzańskiej jest chętnie odwiedzana przez amatorów zimowych sportów. Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska to jedna z większych atrakcji Podhala. Od atrakcji Zakopanego to ledwie 30 minut jazdy.

Kompleks narciarski — Białka Tatrzańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska znajduje się w Białce Tatrzańskiej. To największy ośrodek dla narciarzy na Podhalu. Stworzony z myślą o turystach z całej Europy zapewnia różne stopnie trudności tras. Stacja narciarska oferuje rozbudowane zaplecze i nowoczesne wyposażenie. Można tu dobrze zjeść oraz wypożyczyć sprzęt. Transport w górę stoku zapewni wjazd kolejką linową. Jeden z wyciągów na szczyt znajduje się w pobliżu Karczmy Bania. Możecie zjeść coś ciepłego przed lub po narciarskich szaleństwach. W Kotelnicy Białczańskiej odnajdzie się zarówno amator, jak i zaawansowany pasjonata nart. To miejsce przyjazne młodym i rodzinom z dziećmi. Na terenie ośrodka skorzystać można ze szkółek narciarskich. Maluchy korzystają z bezpiecznej, wydzielonej części stoku. Przed Kotelnicą Białczańską można wygodnie zaparkować. Także dojazd jest prosty.

Kotelnica Białczańska - trasy

Trasy zjazdowe w ośrodku narciarskim w Kotelnicy Białczańskiej przygotowano z myślą o wszystkich. Różnią się długością i stopniem trudności. W sumie to 14 km kilometrów stoków do dyspozycji narciarzy. Niektóre trasy zjazdowe posiadają homologację FIS, co czyni je wyjątkowo atrakcyjnymi. Sprawdzą się tu zaawansowani fani zjazdów. Początkujący mają do dyspozycji trasy o mniejszym nachyleniu. Także tu znajdują się zjazdy dla dzieci. Stoki narciarskie obsługiwane są przez wyciągi taśmowe i orczykowe. Na górę można też wjechać kolejką krzesełkową.

Białka Tatrzańska — atrakcje blisko Zakopanego

Planując nocleg w Zakopanem, warto wziąć pod uwagę wypad do Białki Tatrzańskiej. Miasta doskonale skomunikowane są dzięki PKS i transportowi prywatnemu. Z Zakopanego można też dojechać do Kotelnicy Białczańskiej własnym samochodem. To ledwie 30 km. Najwygodniej jechać przez malowniczy Poronin. Jadąc od strony Krakowa, należy kierować się na Nowy Targ. Po zjeździe z Zakopianki do Białki Tatrzańskiej poprowadzi droga 49. Z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej też problemu dojedzie się także transportem autobusowym. Linie obsługuje PKS i prywatni przewoźnicy.

Białka Tatrzańska na ferie

Białka Tatrzańska słynie z ośrodka narciarskiego. Należy jednak pamiętać, że to miejsce przeznaczone na ferie lub urlop. Do dyspozycji turystów są liczne restauracje, karczmy oraz kawiarnie. Pamiątki oraz zakupy spożywcze zrobić można w licznych sklepach. Także baza noclegów w białce tatrzańskiej jest atrakcyjna. Na ofertę składają się pokoje i kwatery do wynajęcia w hotelach oraz pensjonatach. Wiele ogłoszeń pochodzi od prywatnych właścicieli. Ofert noclegu w Białce Tatrzańskiej często obejmują śniadanie i wyżywienie. To świetne miejsce na wypoczynek z rodziną i dzieckiem. Doskonale czuć się tu będą amatorzy sportów zimowych. Do dyspozycji mają bowiem największą tego typu atrakcję na Podhalu.

 

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

Źródło: noclegopol.pl
2017-01-26 10:45 Warto zobaczyć 2675 Atrakcje Zakopane, Kotelnica Białczańska, Hotele Zakopane

Komentarze

~Marcin

Bardzo dobry kompleks, na prawdę nie odbiega od tras w Austrii czy Włoszech. Zachęcam do jazdy w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.