Atrakcje Toruń - Bella Skyway Festiwal

Atrakcje Toruń - Bella Skyway Festiwal

Atrakcje Toruń — Bella Skyway Festival

Bella Skyway Festival to wydarzenie na miarę jednego z najpiękniejszych miast Polski. A takim bez wątpienia jest Toruń. Bella Skyway Festival to doskonały powód, żeby zwiedzić miasto. Impreza powstała bowiem z myślą o turystach. Świetnie bawią się w niej także mieszkańcy miasta. Bella Sky Festival istnieje nieprzerwanie od 2009 roku. To największy festiwal światła w Polsce. Co roku miasto ozdobione jest świetlną inscenizacją, która zmienia jego oblicze. Imprezie towarzyszą akcje specjalne i happeningi, które zapewniają dodatkowe atrakcje. To jedna z największych akcji plenerowych w województwie.

Kilka słów o imprezie

Założeniem Bella Skyway Festival jest połączenie nauki i sztuki i udostępnienie kultury ludziom. W myśl zasady „kultura dla wszystkich”. Dużym atutem imprezy jest jej bezpłatny charakter. Każdy może obejrzeć projekcje świetlne rozsiane po zakątkach Torunia całkowicie za darmo. Festiwal jest doskonałą okazją, by zwiedzić miasto. Poznaje się je od nietypowej strony. W odświętnej iluminacji często nadającej okolicy innego wyrazu. To jedna z większych atrakcji w Toruniu.

Duże znaczenie ma termin imprezy. Odbywa się ona w drugiej połowie wakacji. Podczas letniego wieczoru nieba nad Toruniem rozbłyska mnóstwem świateł. Przygotowania do imprezy trwają kilkanaście dni. Jednak efekt za każdym razem jest oszałamiający. Szczegółowe informacje na temat festiwalu świateł warto czerpać z www.bellaskyway.pl. To oficjalny portal imprezy. Znajdują się tam galerie zdjęć i filmy video dokumentujące poprzednie edycje. Warto tam zaglądać, by poznać datę kolejnego Bella Skyway Festival 2022 w Toruniu.

Co zobaczysz na festiwalu światła w Toruniu?

Główne imprezy Festiwalu Skyway odbywają się w porze wieczornej. Pozwala to uchwycić miasto w wyjątkowej scenerii. W Toruniu tworzy się wtedy niesamowity klimat. Szczególnie piękne są instalacje zdobiące ulicę Szeroką. Budynki Starówki zdobione są ciekawymi animacjami. Uwagę zwraca Parku na Placu Rapackiego. Świetlne ekspozycje wpleciono tam w korony drzew. Na jednej z edycji festiwalu można było zobaczyć ekspozycję pt. „Dom”. Za pomocą światła tworzyła kształty drzwi i okien w przestrzeni parku. Można było przy tym odnieść wrażenie, że okna unoszą się w powietrzu. Drzwi wyglądały jak wrota do tajemniczego portalu. W trakcie innej edycji zaprezentowano publiczności pokaz lotniczy. Akrobatyka skomponowana była z pokazami pirotechnicznymi i oświetleniem LED. Atrakcja stała się jedną z najlepiej wspominanych przez odwiedzających. Tematyka malowanych światłem motywów jest różna. Często dotyka ona nauk ścisłych. Artyści poprzez zabawę światłem sprawiają, że nauka jest prosta. Bella Skyway Festival to świetna okazja do spotkania ze znajomymi. Także spoza Torunia. Miasto kusi restauracjami, kawiarniami i klimatycznymi knajpkami. W Toruniu nietrudno też o tani i dobry nocleg. Impreza z pewnością spodoba się zaproszonym do miasta gościom.

Noclegi w Toruniu

Toruń jest miastem, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Przyciąga zabytkowa architektura i klimat śródmiejskich uliczek. Wybierając się do Torunia, warto wcześniej zapoznać się z możliwościami noclegu. W mieście możemy liczyć na bardziej i mniej znane hotele. Uwagę przyciągają też oferty osób prywatnych. Nie jest to miasto typowo turystyczne, jednak baza noclegowa jest tu dobrze rozbudowana. Wybierz najlepszy nocleg w Toruniu na stronie noclegopol.pl. Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki. Wpisz najważniejsze informacje i otrzymuj najlepiej dopasowane oferty. Nie przepłacaj! Z noclegopolem nocleg w Toruniu jest naprawdę tani! Wybierz kwatery na Starówce lub nieco dalej od centrum. Ciesz się przy tym corocznymi atrakcjami Bella Skyway Festival!

 

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

2017-01-25 15:20 Warto zobaczyć 2188 Atrakcje w Toruniu,hotele Toruń, hotele w Toruniu

Komentarze

Artykuł Atrakcje Toruń - Bella Skyway Festiwal nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.