Zakopane - najbardziej znane punkty orientacyjne

Noclegi w Polsce 54
Zakopane - najbardziej znane punkty orientacyjne

Polska jest krajem, który ma idealne położenie geograficzne. Do własnej dyspozycji mamy zarówno morze i krainę jezior, jak i niziny oraz góry. Ze względu na to istnieje wiele możliwości, jeśli chodzi o spędzanie urlopu czy też wakacji. Pomimo że niektóre miejsca w Polsce kojarzą się tylko z danymi porami roku, to niektóre z nich oferują świetne atrakcje turystyczne przez cały rok, wyglądając tak samo zdumiewająco i niezwykle niezależnie od tego, czy pada śnieg, czy świeci słońce. Jednym z takich miejsc są góry, a konkretnie Zakopane, w którym można zobaczyć wiele interesujących miejsc. Idealny sposób na wyjazd całą rodziną, ponieważ miejscowość oferuje liczne noclegi dla rodzin z dziećmi, których wysokie standardy z pewnością zaskoczą niejednego turystę.

Piękno i bliskość natury

Zakopane to jedno z najbardziej znanych i lubianych polskich miast górskich. Nic w tym dziwnego – jest to świetne miejsce wypadowe, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wycieczki po górach, a także miasto, w którym można zobaczyć wiele ciekawych budynków i zabytków.

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najciekawszych atrakcji Zakopanego jest Morskie Oko. Położone niedaleko od najbardziej znanego miasta Tatr jezioro jest największym w tych okolicach. Miejsce to dało się poznać głównie ze względu na swoje niesamowite widoki, ponieważ panorama Tatr Wysokich i szczytu Rys robi ogromne wrażenia na turystach. Tutaj również znajduje się schronisko górskie, które każdy może odwiedzić. O inne atrakcje można też dopytać mieszkańców miejscowości, zwłaszcza jeśli wybraliśmy opcję typu noclegi w kwaterach prywatnych.

Spacer po Krupówkach

Kolejną znaną atrakcją Zakopanego są Krupówki – tutaj też znajdziemy noclegi blisko centrum miasta. Główny deptak w centrum miasta co roku przyciąga setki turystów, którzy chcą przespacerować się ulicą długą na ponad tysiąc metrów. To tutaj znajdują się popularne restauracje, na które jednak nie musimy wydawać pieniędzy, jeśli interesują nas noclegi z wyżywieniem, a także inne ciekawe atrakcje Zakopanego. Można zaliczyć do nich między innymi Kościół Św. Rodziny i Muzeum Tatrzańskie. Pierwsze z miejsc, czyli kościół, jest punktem orientacyjnym miasta. Zielony dach widoczny jest z innych miejsc Zakopanego i łatwo rozpoznawalny. Z kolei Muzeum Tatrzańskie to charakterystyczny budynek, w którym można poznać historię Podhala oraz dowiedzieć się trochę o przyrodzie Tatr. Wymienione miejsca sąpunktami w Zakopanem, które pomimo swojej popularności często są niedoceniane, a warte obejrzenia.

O czym powinniśmy pamiętać?

Przed wyjazdem do Zakopanego warto jednak pamiętać, że noclegi potrafią być bardzo drogie, dlatego wybór hotelu powinien być przemyślany. Kwatery blisko głównych punktów turystycznych wiążą się z wyższymi kosztami, jednak dodatkowymi atrakcjami, podczas gdy pensjonaty na obrzeżach miasta oferują więcej ciszy i spokoju. Najbardziej komfortowy wypoczynek oferują noclegi z basenem, z którego można korzystać w każdym momencie dnia. Zakopane jest miastem cieszącym się dużą popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Właśnie dlatego można tu znaleźć wiele rodzin z dziećmi, jak i spędzające romantyczne chwile pary.

2019-06-28 22:53 Warto zobaczyć 390 noclegi,noclegi blisko centrum,noclegi z wyżywieniem,noclegi w kwaterach prywatnych,noclegi z basenem,noclegi dla rodzin z dziećmi,noclegi dla rodzin z dziećmi

Inne artykuły

Jak przygotować się do górskiej wycieczki ?
Porady

Jak przygotować się do górskiej wycieczki ?

Jak przygotować się do górskiej wycieczki ? Wskazane jest, żeby upewnić się z wyprzedzeniem co do takich kwestii jak noclegi w górach i dostępność szlaków. Trzeba również pamiętać o doborze odpowiedniego obuwia, którymi wygodnie dojdziemy na szczyt góry. Trzeba też pamiętać o drobiazgach, jak ładowarka do telefonu.

Jak przygotować się do górskiej wycieczki ? Wskazane jest, żeby upewnić się z wyprzedzeniem co do takich kwestii jak noclegi w górach i dostępność szlaków. Trzeba również pamiętać o doborze odpowiedniego obuwia, którymi wygodnie dojdziemy na szczyt góry. Trzeba też pamiętać o drobiazgach, jak ładowarka do telefonu.