Tniemy koszty podróżowania czyli Karta Turystyczna

Tniemy koszty podróżowania czyli Karta Turystyczna

Tanie podróżowania czyli Karta Turystyczna

Polska to piękny kraj pełen wielu ciekawych miejsc do zwiedzenia. Atrakcje w Polsce mieszczą się w różnych zakątkach kraju. Niestety nie zawsze zwiedzanie naszej ojczyzny będzie tanie. Warto więc zainwestować w Kartę Turystyczną, by podróżować oszczędnie. Upewnijcie się jednak, czy oferuje ona tańsze noclegi w Polsce.

Czym jest Karta Turystyczna?

Jest ona pakietem zniżek i bezpłantych wejść do ośrodków kulturalnych miasta, najczęściej muzeów, zniżek do restauracji, na basen, do klubów fitness oraz na inne atrakcje oferowane przez miasto. Przykładowo, miasto Gdańsk przewiduje kilka pakietów zniżek i wejściówek w ramach karty turystycznej: pakiet rodzinny, pakiet zwiedzanie, pakiet dla aktywnych. Każdy z nich dotyczy atrakcji zróżnicowanych pod względem potrzeb zainteresowanych taką kartą. Trójmiejska karta turysty obejmuje korzystanie z atrakcji w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

Miasta województwa kujawsko-pomorskiego oferują kartę rabatową BIT – od nazw miast objętych promocją Bydgoszczy, Inowrocławia i Torunia.

Jak zdobyć Kartę Turystyczną?

Trójmiejską Kartę Turysty możecie kupić online na stronach internetowych dotyczących miast, na stronach w całości poświęconych karcie turystycznej ( istnieje strona internetowa karty BIT)

Zalety Karty turystycznej

 Główną zaletą posiadania Karty Turystycznej jest przede wszystkim wygoda podróżowania. Dzięki posiadanym zniżkom i bezpłatnym wejściówkom wiemy, które atrakcje chcemy odwiedzić. Nie musimy się martwić wyłuskiwaniem za każdym razem drobnych na bilet do muzeum. Dzięki takim zniżkowym kartom atrakcje w Polsce są jeszcze chętniej odwiedzane przez turystów.

 Kolejną zaletą karty jest to, że wyszczególnione są w niej najważniejsze atrakcje miast. Zaoszczędzimy w ten sposób na biletach wstępu do miejsc, które są wręcz reprezentatywne. Przykładowo wspomniana już karta turystyczna dla Trójmiasta oferuje pakiet zwiedzanie, który zawiera możliwość bezpłatnego wstępu do m.in. Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, na statki Sołdek i Dar Pomorza ( czynne do 1 listopada każdego roku), jak również słynny gdański Żuraw. Ponadto otrzymujecie 20 % zniżki na wybrane dania a niekiedy całe menu w restauracjach partnerskich. Cena takiego pakietu jest zróżnicowana pod względem czasu, można kupić kartę 24h w cenie 40 zł za ulgowy i 60 zł za normalny, 72h w cenie ulgowy za 60 zł i 90 zł za normalny i 120h w cenie 80 zł za bilet ulgowy oraz 120 zł za bilet normalny .

Noclegi w Polsce również mogą być tańsze dzięki karcie turystycznej. Trójmiejska karta turystyczna pozwala na tani wypoczynek w m.in: Hotel Gdańsk, Dwór Oliwski, Wolne Miasto. Dzięki karcie BIT zapewnimy sobie nocleg w bydgoskich hotelach: Hotel Ikar oraz Hotel Ratuszowy, w ośrodku wypoczynkowym Wiktorowo w Gąsawie i w Euro Hotelu w Białych Błotach. Jeśli chcemy wybrać się w Tatry, zaopatrzmy się w kartę Tatrzańską, która oferuje zniżki na noclegi w hotelach Zakopanego: Aparthotel DELTA, Willa Maura, oraz u Migla.

Oprócz pięknych gór Tatr, warto odwiedzić Sudety i Karpacz. Tam możecie się zaopatrzyć w Karkonoską Kartę Rabatową, jeżeli przebywacie w Karpaczu co najmniej 2 doby oraz jeśli uiścicie opłatę klimatyczną. Kartę możecie otrzymać bezpłatnie w partnerskich obiektach noclegowych oraz punkcie informacji turystycznej. Jeśli chodzi o noclegi, zniżkę otrzymujecie od 3 noclegu w ośrodku wypoczynkowym, który bierze udział w programie, najlepiej wcześniej sprawdzić, czy nasze miejsce noclegu akceptuje Karkonoską Kartę Rabatową.

Zobacz nasze propozycje

2016-12-09 15:15 Porady 1217

Komentarze

Artykuł Tniemy koszty podróżowania czyli Karta Turystyczna nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.