Szlakiem latarni morskich - noclegi z widokiem na morze

Noclegi w Polsce 54
Szlakiem latarni morskich - noclegi z widokiem na morze

W górach najlepszy widok roztacza się ze szczytu, a nad morzem – z wierzchołków latarni morskich. W Polsce znajduje się aż kilkanaście wysokich wież, rozlokowanych od Świnoujścia po Krynicę Morską. Przebycie szlaku latarni morskich to doskonały pomysł na wakacje z rodziną. Ucieszą się z niego przede wszystkim dzieci, które z radością wejdą po schodach, by zobaczyć morze oczami latarnika. W jakich nadmorskich miejscowościach warto nocować i jakie atrakcje czekają na miejscu?

Najwyższa latarnia morska w Polsce

W Świnoujściu znajduje się najwyższa latarnia morska w Polsce. Przy okazji warto dodać, że to najwyższy wykonany z cegły obiekt tego typu na świecie. Latarnia morska w Świnoujściu powstała w połowie XIX wieku, a na jej szczyt – z którego roztacza się widok między innymi na forty, port i marinę – prowadzi aż 308 schodów. Jako że w mieście są też inne atrakcje, warto znaleźć w nim nocleg, w czym pomocna będzie wyszukiwarka hoteli nad morzem. Po zwiedzeniu Świnoujścia ruszamy na wschód, aby zwiedzić latarnie w Kikucie i Niechorzu, odwiedzając po drodze Park Narodowy na wyspie Wolin.

Kołobrzeg – tanie noclegi blisko morza

Latarnia w Kołobrzegu wybudowana została dopiero po wojnie. Obiekt nie tylko wspomaga marynarzy w nawigacji, ale służy także jako pomnik upamiętniający zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. W mieście odwiedzić można liczne muzea, na przykład z militariami czy poświęcone historii miasta. Świetnym pomysłem jest też wybranie się na spacer po świeżo wyremontowanym molo.

Warto wiedzieć, jakie oferuje noclegi Kołobrzeg. Blisko morza, tanio znajdują się pensjonaty przy Parku imienia Aleksandra Fredry, za którym mieści się plaża wschodnia, która fantastycznie nadaje się na letni odpoczynek. Innym wyjściem będzie zachodnia strona miasta. Można ją polecić zwłaszcza osobom jadącym na wakacje z pupilem, dla których ważne są atrakcyjne cenowo noclegi. Kołobrzeg – tanio, blisko morza i w zachodniej części – to bowiem lokalizacja, z której łatwo dostać się na plażę dla psów stanowiącej wybieg dla czworonogów.

Tanie noclegi w Łebie

Szlak latarni morskich prowadzi dalej na wschód – na zwiedzających czekają Gąski, Darłówek, Jarosławiec, Ustka i Czołpino. Łeba, pomimo że sama pozbawiona jest latarni, stanowi wspaniałą bazą wypadową do obiektu w Stilo. Z trójkolorowej wieży, mieszczącej w środku galerię, roztacza się przepiękny widok na Mierzeję Sarbską. Najsłynniejszą atrakcją okolicy są jednak wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. W sezonie można dostać się do nich elektrycznym pociągiem kursującym z Łeby.

Ostatnie latarnie nad otwartym morzem mieszczą się w Rozewiu, Jastarni oraz otoczonym przez wodę Helu. Szlak prowadzi również przez położone nad Zatoką Gdańską Trójmiasto – po wypoczynku w mniejszych miejscowościach dobrze będzie odwiedzić Sopot i Gdańsk, aby zjeść pyszny posiłek w restauracjach czy zwiedzić lokalne galerie. Kończąc wycieczkę warto trafić do Krynicy Morskiej, gdzie znajduje się najbardziej wysunięta na wschód latarnia morska w Polsce. Z jej szczytu widać Mierzeję Wiślaną, pobliski zalew, a nawet część Obwodu Kaliningradzkiego. W wielu miejscowościach na nadbałtyckim szlaku dobrze zdecydować się na noclegi. Kołobrzeg z widokiem na morze czy Łeba z łatwym dojazdem na wydmy to doskonałe lokalizacje pensjonatów, apartamentów lub hoteli – blisko z nich do licznych atrakcji, które urozmaicą wyjazd.

2020-06-24 13:16 Warto zobaczyć 112

Inne artykuły

Noclegi Karpacz - noclegi całoroczne dla dwojga
Warto zobaczyć

Noclegi Karpacz - noclegi całoroczne dla dwojga

Codzienne górskie spacery to podstawa wypoczynku w Karpaczu, jednak to nie wszystko, co oferuje ta miejscowość. Karpacz to miasto, które spodoba się nie tylko osobom, lubiącym aktywny wypoczynek w górach.

Codzienne górskie spacery to podstawa wypoczynku w Karpaczu, jednak to nie wszystko, co oferuje ta miejscowość. Karpacz to miasto, które spodoba się nie tylko osobom, lubiącym aktywny wypoczynek w górach.