Noclegi z widokiem na morze - szlakiem latarni morskich

Noclegi z widokiem na morze - szlakiem latarni morskich

Noclegi z widokiem na morze

W górach najlepszy widok roztacza się ze szczytów. Nad morzem – z latarni morskich. W Polsce znajduje się kilkanaście takich wież. Zlokalizowane są od Świnoujścia aż po Krynicę Morską. Przebycie szlaku polskich latarni morskich to świetny pomysł na aktywne wakacje z rodziną. Ucieszą się przede wszystkim dzieci, które z radością wejdą po schodach, by zobaczyć morze oczami latarnika. Ideałem byłoby zagwarantować sobie jeszcze noclegi z widokiem na morze. W jakich nadmorskich miejscowościach warto nocować? Jakie atrakcje czekają na miejscu?

Najwyższa latarnia morska w Polsce

Najwyższa polska latarnia morska znajduje się w Świnoujściu. Jest to przy tym najwyższy zbudowany z cegły tego typu obiekt na świecie. Latarnia morska w Świnoujściu powstała w połowie XIX wieku. Na jej szczyt prowadzi aż 308 schodów. Roztacza się z niej imponujący widok na forty, port i marinę. Świnoujście słynie też z innych atrakcji. Choćby dlatego warto zostać w mieście kilka dni. Przy okazji poszukiwania kwatery pomocną będzie wyszukiwarka hoteli nad morzem. Bez problemu uda się w niej znaleźć tani nocleg z widokiem na morze. Po zwiedzeniu Świnoujścia warto ruszyć na wschód. Tam na zwiedzanie czekają latarnie morskie w Kikucie i Niechorzu. Po drodze warto odwiedzić Park Narodowy na wyspie Wolin.

Kołobrzeg – tanie noclegi blisko morza

Latarnia morska w Kołobrzegu wybudowana została po wojnie. Obiekt pomocny marynarzom w nawigacji jest także pomnikiem upamiętniającym zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. W mieście odwiedzić można liczne muzea. To z militariami, czy poświęcone historii miasta, pochłonie Was na dłużej. Świetnym pomysłem jest też spacer po świeżo wyremontowanym molo. Tego miasta też nie da się zwiedzić w jeden dzień. Dlatego warto zawczasu zapoznać się z bazą noclegów w Kołobrzegu. Tu także można liczyć na tanie noclegi blisko morza. Kilka pensjonatów znajduje się przy Parku imienia Aleksandra Fredry. Tuż za nim znajduje się plaża wschodnia. Po drugiej stronie miasta jest miejsce, które warto polecić właścicielom psów. Tam bowiem znajduje się plaża dla psów. Specjalny wybieg przygotowany został z myślą o czworonogach. Także i w zachodniej części Kołobrzegu liczyć można na tani nocleg z widokiem na morze

Tanie noclegi w Łebie

Szlak latarni morskich prowadzi dalej na wschód. Na zwiedzających czekają Gąski, Darłówek, Jarosławiec, Ustka i Czołpino. Łeba, pomimo że pozbawiona jest latarni, stanowi wspaniałą bazą wypadową do obiektu w Stilo. Z trójkolorowej wieży, mieszczącej w środku galerię, roztacza się przepiękny widok na Mierzeję Sarbską. Najsłynniejszą atrakcją okolicy są jednak wydmy Słowińskiego Parku Narodowego. W sezonie można dostać się do nich elektrycznym pociągiem kursującym z Łeby. I w tej okolicy wczasowicze mogą liczyć na tanie noclegi blisko morza. Są to bowiem miejscowości typowo wypoczynkowe, bogate w kwatery i domki do wynajęcia.

Ostatnie na szlaku latarnie morskie nad Bałtykiem mieszczą się w Rozewiu, Jastarni oraz Helu. Szlak prowadzi przez położone nad Zatoką Gdańską Trójmiasto. Po aktywnym wypoczynku w mniejszych miasteczkach dobrze będzie odwiedzić Sopot i Gdańsk. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można zjeść pyszny posiłek w restauracjach, czy też zwiedzić lokalne galerie. Kończąc wycieczkę, warto odwiedzić Krynicę Morską. Znajduje się tam najbardziej wysunięta na wschód latarnia morska w Polsce. Z jej szczytu widać Mierzeję Wiślaną i pobliski zalew i Zatokę Gdańską. Przy dobrej pogodzie zobaczyć można część Obwodu Kaliningradzkiego.Nadmorskie miejscowości to bogata oferta noclegów blisko morza. Bez względu na lokalizację, w każdej miejscowości znajdziemy do wynajęcia kwatery, domki i apartamenty blisko plaży. Tanie noclegi z widokiem na morze znajdziemy zarówno w Kołobrzegu, Łebie, jak i innych miastach na Pomorzu. Chętnym na wycieczkę szlakiem latarni morskich z pewnością nie braknie przy tym atrakcji

2020-06-24 13:16 Warto zobaczyć 3299