Obiekty noclegowe w pobliżu Zakopanego

Noclegi w Polsce 54
Obiekty noclegowe w pobliżu Zakopanego

U północnego podnóża Tatr leży rów Podtatrzański, a w jego kotlinach i dolinach znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe. Największą z nich jest Zakopane określane jako zimowa stolica Polski, która rokrocznie przyciąga miliony turystów, także jesienią, latem i na wiosnę. Część osób odwiedzających Podhale wybierze bliskość Krupówek, znajdą się jednak i tacy, którzy wolą nocować w mniejszych miejscowościach bliskich Zakopanemu. Najbardziej popularnymi z nich są Kościelisko i Murzasichle – podhalańskie wsi położone w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr.

Baza noclegów w Murzasichle

Od pobliskich miejscowości Murzasichle oddzielone jest malowniczym borem – Zakopane leży na zachód od wsi, a Małe Ciche na wschodzie. Zabudowa ciągnie się wzdłuż dwóch głównych ulic, Budzowej i Sądelskiej, przy których znajdują się liczne karczmy i obiekty turystyczne. Do znalezienia pensjonatów czy hoteli przyda się internetowa baza noclegów w Polsce, dzięki której łatwo można wybrać najbardziej atrakcyjne z nich. Za pomocą narzędzia łatwo jest też wynająć własny domek, wystarczy bowiem kliknąć „dodaj obiekt noclegowy”, a następnie dokładnie go opisać.

Murzasichle to dogodne miejsce wypadowe w góry, gdyż blisko niego znajdują się wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stamtąd z kolei można szybko trafić na Polanę Kopieniec czy wybrać się przez Psią Trawkę do Doliny Gąsienicowej, aby wspiąć się na Kasprowy Wierch. Dzięki temu, że zaraz na południe od Murzasichle znajduje się Droga Oswalda Balzera, łatwo jest też wyprawić się dalej i podjechać autobusem na przykład pod Morskie Oko.

Kościelisko – noclegi blisko gór

Po przeciwnej stronie Zakopanego leży Kościelisko, wieś o zabudowie gęstszej niż Murzasichle. Niektóre jej części – Kiry, Gronik i Nędzówka – są najbardziej wysuniętymi na południe osiedlami Podhala. Wyszukiwarka noclegów w Polsce wspomoże wybór odpowiedniego pensjonatu, z którego będzie bliżej do Zakopanego lub w góry, w zależności od upodobań. Turyści wybierający Kościelisko mogą szybko dostać się na szlak wiodący do Hali Gąsienicowej, Doliny Kościeleckiej czy Czerwonych Wierchów. Miejscowość spodoba się przede wszystkim turystom, którzy upodobali sobie Tatry Zachodnie lub chcieliby je w końcu odwiedzić.

Wszystkim, którzy wolą mieć bliżej do Wielkiej Krokwi oraz Krupówek, polecane są zakopiańskie noclegi. Zakopane blisko centrum to dobra lokalizacja nie tylko z powodu atrakcji w samym mieście, ale także infrastruktury narciarskiej czy lepszego skomunikowania z innymi miejscowościami. To również doskonała baza do pieszych wypadów na Halę Kondratową, Nosal czy przez Dolinę Strążyską do Wodospadu Siklawica.

2020-06-24 13:46 Warto zobaczyć 449

Inne artykuły

Baza noclegowa w Karpaczu – tradycyjne chaty i nowoczesne SPA
Warto zobaczyć

Baza noclegowa w Karpaczu – tradycyjne chaty i nowoczesne SPA

Baza noclegowa w Karpaczu – tradycyjne chaty i nowoczesne SPA. Noclegi w niewielkich pensjonatach w Karpaczu. Przytulne domki i apartamenty z widokiem na góry. Ekskluzywne ośrodki wypoczynkowe ze SPA.

Baza noclegowa w Karpaczu – tradycyjne chaty i nowoczesne SPA. Noclegi w niewielkich pensjonatach w Karpaczu. Przytulne domki i apartamenty z widokiem na góry. Ekskluzywne ośrodki wypoczynkowe ze SPA.