Nasz pierwszy wyjazd na narty

Nasz pierwszy wyjazd na narty

Czy umiecie jeździć na nartach? Jeżeli nie żaden problem, ferie zimowe są doskonała okazją, żeby się tego nauczyć i uprawiać aktywną turystykę. Sprawdzając noclegi w Zakopanem lub innych górskich miastach, z pewnością znajdziecie też ośrodki wypożyczające narty.

Narciarstwo w Zakopanem

Jadąc na narty do Zakopanego, trzeba najpierw wiedzieć, gdzie znajdują się trasy narciarskie. Na Kasprowy Wierch wiedziecie kolejką linową, po 20 minutach powinniście być już na szczycie góry. Ceny biletu na kolejkę linową na Kasprowy są różne, w jedną stronę wynoszą 48 zł (bilet normalny) oraz 43 zł( ulgowy), w dwie strony 63 zł (bilet normalny) oraz 53 zł (bilet ulgowy). Te ceny obowiązują w sezonie niskim trwającym od 16 grudnia 2016 r. do 28 kwietnia 2017 r. Będąc na Kasprowym Wierchu macie do dyspozycji zjazd Halą Gąsienicową 9,7 km oraz Halą Goryczkową o długości 5,25 km. Są to jednak trasy bardzo trudne, więc wymagają pewnego doświadczenia w jeździe na nartach.

Łatwiejsze trasy znajdują się na Nosalu. Jest tam też szkoła narciarska „STRAMA”. Tam możecie się nauczyć jazdy na nartach, gdyż szkoła oferuje kursy świąteczne dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci. Ceny takich kursów są różne, przykładowo kurs świąteczny dla młodzieży i dorosłych odbywający się w dniach 29-30 grudnia 2016 r. kosztuje 130 zł od osoby, zaś kurs podstawowy dla dzieci od 3 do 14 lat wynosi 400 zł za osobę. Cena może wydawać się wysoka, ale opłaca się ponieść taki wydatek, jeżeli podróżujecie rodziną a chcecie by wasze dziecko również nauczyło się jeździć na nartach. W szkole narciarskiej znajduje się również wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego. Ceny wypożyczenia kompletu wahają się od 10 do 40 zł, cena kompletu narciarskiego dla dziecka na godzinę wynosi 10 zł, na 3 godziny tylko 20 zł, na dobę 32 zł. Dla dorosłych wypożyczenie kompletu kosztuje 15 zł za godzinę, 20 zł za dwie, 25 zł za trzy godziny oraz 37 zł za dobę.
Przed wyprawą sprawdźcie, które ośrodki wypoczynkowe oferują noclegi w Zakopanem.

Narciarstwo w Szczyrku

Szczyrk oferuje turystom trasy narciarskie w kilku miejscach Beskidów Śląskich. Dla początkujących zalecamy skorzystać z wyciągu orczykowego Biały Krzyż znajdujący się na Przełęczy Salmopolskiej. Długość wyciągu wynosi 300 metrów, jest to bardzo łatwa i przystępna dla uczących się jazdy trasa. Tam też znajdują się wyciąg dla początkujących oraz wyciąg dla dzieci. Warto zainwestować w bilet 2 godzinny, to wydatek rzędu 30 zł. Noclegi w Szczyrku oferuje chociażby pobliska „Gazdówka”. Cena noclegu wraz z śniadaniem i obiadokolacją to 109 zł za dobę. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej ośrodka noclegowego.

Narciarstwo w Karpaczu

W Karpaczu trasy narciarskie dla początkujących znajdują się na Śnieżce. Znajduje się tam sześć nartostrad o zróżnicowanym stopniu trudności. Biały Jar oferuje trzy trasy, z czego jedna o długości 1100 metrów jest łatwa. Łatwe trasy można również znaleźć na Stoku Relaks ( długość 80m) i Saneczkowej Górze (długość wyciągu 100m). Ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi w Karpaczu znajdują się również w pobliżu wyciągów narciarskich, chociażby rezydencja „Biały Jar”, schronisko górskie „Dom Śląski”, który stoi blisko drogi na Śnieżkę.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

2016-12-23 15:46 Porady 1244

Komentarze

Artykuł Nasz pierwszy wyjazd na narty nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.