Nasz pierwszy wyjazd na narty

Pierwszy wyjazd na narty

Czy umiecie jeździć na nartach? Jeżeli nie to żaden problem. Ferie zimowe są doskonałą okazją, żeby się tego nauczyć. To świetny sposób na aktywną turystykę. Poszukując noclegu w Zakopanem i innych górskich miastach warto wziąć pod uwagę taką opcję. Zwłaszcza że wiele ośrodków umożliwia wypożyczenie sprzętu narciarskiego.

Narciarstwo w Zakopanem

Jadąc na narty do Zakopanego, warto zapoznać się wcześniej z okolicznymi trasami narciarskimi. Jedna z bardziej znanych jest na Kasprowym Wierchu. Można wjechać na niego kolejką linową. Przejazd trwa około 20 minut. Ceny biletów za wjazd kolejką linową na Kasprowy to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Kwota zależy od ilości przejazdów oraz wieku. Uczniowie i studenci mogą bowiem liczyć na zniżki. Startując z Kasprowego Wierchu do wyboru mamy zjazd Halą Gąsienicową. To trasa o długości 9,7 km. Opcją jest stok Hali Goryczkowej o długości 5,25 km. Od razu należy tu jednak nadmienić, że trasy te wymagają dobrego przygotowania. Przeznaczone są dla doświadczonych narciarzy.

Łatwiejsze trasy znajdują się na Nosalu. Jest tam też szkoła narciarska. Tam możecie się nauczyć jazdy na nartach. Szkółka oferuje kursy świąteczne dla młodzieży i dorosłych oraz dzieci. Na pierwszy rzut oka niepokoić mogą ceny. Wahają się w okolicach kilkuset złotych za osobę. Warto jednak ponieść taki wydatek. Zwłaszcza gdy chcecie skorzystać z uroków zimy w górach. Skorzystać mogą także najmłodsi. Dzieci świetnie przyswajają naukę jazdy na nartach. Szkoła narciarska dysponuje własną wypożyczalnią i serwisem sprzętu narciarskiego. Wypożyczenie sprzętu to koszt kilkudziesięciu złotych. Na okres nauki to najlepsze wyjście. Nie trzeba bowiem kupować swojego, często dość drogiego sprzętu. Przed wyprawą sprawdźcie przy okazji ofertę noclegów w Zakopanem.

Narciarstwo w Szczyrku

Szczyrk oferuje turystom trasy narciarskie w kilku regionach Beskidów Śląskich. Początkującym zalecamy skorzystać z wyciągu orczykowego Biały Krzyż znajdujący się na Przełęczy Salmopolskiej. Długość wyciągu wynosi 300 metrów. Trasa jest bardzo łatwa, zwłaszcza dla uczących się narciarstwa. Znajdują się tam wyciągi dla początkujących oraz dla dzieci. Przy okazji warto rozejrzeć się na dobrym noclegiem w Szczyrku. W pobliżu znajdują się nie tylko kwatery w ośrodku. Do dyspozycji są kwatery prywatne. Również hotele w Szczyrku oferują wygodny wypoczynek dla narciarzy.

Narciarstwo w Karpaczu

W Karpaczu trasy narciarskie dla początkujących znajdują się na Śnieżce. Znajduje się tam sześć nartostrad o zróżnicowanym stopniu trudności. Biały Jar oferuje trzy trasy, z czego jedna o długości 1100 metrów jest łatwa. Trasy dla początkujących można znaleźć także na Stoku Relaks i Saneczkowej Górze. Bez problemu znajdziecie tam ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi w Karpaczu. Wiele z nich mieści się w pobliżu wyciągów narciarskich. Na specjalną uwagę zasługuje schronisko górskie „Dom Śląski”, który stoi blisko trasy na Śnieżkę.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

2016-12-23 15:46 Porady 1844

Komentarze

Artykuł Nasz pierwszy wyjazd na narty nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.