Murzasichle, Kościelisko, Zakopane — kwatery i domki na nocleg

Murzasichle, Kościelisko, Zakopane — kwatery i domki na nocleg

Murzasichle, Kościelisko, Zakopane — kwatery i domki na nocleg

Murzasichle,Kościelisko i Zakopane to najpopularniejsze miejscowości w Tatrach, gdzie turyści chętnie wynajmują domek lub kwaterę na nocleg. Skąd bierze się takie zainteresowanie tymi miastami? U północnego podnóża Tatr leży Rów Podtatrzański. W jego kotlinach i dolinach znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe. Największą z nich jest Zakopane. Określane jako zimowa stolica Polski, rokrocznie przyciąga miliony turystów. Sezon trwa tam cały rok. Domki i kwatery noclegowe w Zakopanem poszukiwane są jesienią, latem i na wiosnę. Zimą miasto przeżywa istne oblężenie. Część osób odwiedzających Podhale wybiera bliskość Krupówek. Są jednak i tacy, którzy wolą wynająć kwaterę lub domek w mniejszych miejscowościach bliskich Zakopanemu, choćby w Kościelisku, czy Murzasichle. Te podhalańskie wsie położone w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Tatr.

Apartamenty, domki i kwatery noclegowe w Murzasichle

Od pobliskich miejscowości Murzasichle oddzielone jest malowniczym borem. Zakopane leży na zachód od wsi, a Małe Ciche na wschodzie. Zabudowa ciągnie się wzdłuż dwóch głównych ulic. Budzowa i Sądelska, przy których znajdują się liczne karczmy i kwatery noclegowe, stanowią ścisłe centrum. Dzięki internetowej bazie noclegów w Polsce łatwo znajdziesz w Murzasichle atrakcyjne apartamenty, domki i kwatery noclegowe. Z pomocą narzędzia łatwo też wynajmiesz własny domek. Wystarczy kliknąć „ dodaj obiekt noclegowy”, a następnie dokładnie go opisać.

Murzasichle to dogodne miejsce wypadowe na górskie szlaki. Blisko niego znajdują się też wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Stamtąd z kolei można szybko przejść na Polanę Kopieniec, czy wybrać się przez Psią Trawkę do Doliny Gąsienicowej. A to już tylko kilka kroków, by wejść na Kasprowy Wierch. Dzięki temu, że zaraz na południe od Murzasichle znajduje się Droga Oswalda Balzera, łatwo jest też wyprawić się dalej i podjechać autobusem pod Morskie Oko.

Kościelisko – noclegi blisko gór

Po drugiej stronie Zakopanego leży Kościelisko. To wieś o gęstszej zabudowie niż Murzasichle. Niektóre jej części – Kiry, Gronik i Nędzówka – są najbardziej wysuniętymi na południe osiedlami Podhala. Nie bez powodu domki do wynajęcia, apartamenty i kwatery cieszą się w Kościelisku tak wielkim powodzeniem. Można się stamtąd szybko przedostać się na szlak wiodący do Hali Gąsienicowej, Doliny Kościeleckiej czy Czerwonych Wierchów. Miejscowość spodoba się wszystkim, którzy za cel wypoczynku obrali sobie Tatry Zachodnie. W Kościelisku znajduje się wiele atrakcyjnych kwater, pensjonatów i domków noclegowych. Ich wybór wspomoże wyszukiwarka noclegów w Polsce.

Wszystkim, którzy wolą bliskość Wielkiej Krokwi i Krupówek, polecane są noclegi w Zakopanem, zwłaszcza blisko centrum. To doskonała lokalizacja dla turystów. Przede wszystkim kwatery i domki blisko centrum Zakopanego to bezpośrednie sąsiedztwo atrakcji w mieście. Dużą zaletą jest też bliskość infrastruktury narciarskiej. Noclegi w centrum Zakopanego to także dobre skomunikowanie z pobliskimi miejscowościami. To również doskonała baza do pieszych wycieczek na Halę Kondratową, Nosal czy przez Dolinę Strążyską do Wodospadu Siklawica.

Jeśli chcesz spędzić niezapomniane chwile w Tatrach, poszukaj dobrego noclegu w wyszukiwarce. Gwarantuje ona doskonałe lokalizacje domków, apartamentów i innych kwater noclegowych nie tylko w Zakopanem, ale i pobliskich miejscowościach turystycznych — Kościelisku i Murzasichle.

2021-07-26 16:41 Warto zobaczyć 1811