Kulinarne podróże czyli co zjeść w Zakopanem

Kulinarne podróże czyli co zjeść w Zakopanem

Kulinarne podróże czyli co zjeść w Zakopanem

Będąc na wakacjach w górach będziemy musieli uzupełnić siły przed dalszą górską wędrówką. To doskonała okazja by skosztować góralskich specjałów Zakopanego. Wpisując w internecie hasło Restauracje Zakopane bez problemu znajdziemy lokale gastronomiczne w całym mieście.

Zakopane gdzie warto zjeść

Szukając restauracji w Zakopanem musimy mieć świadomość, że ceny z reguły będą wysokie, to turystyczne miasto również nastawione na portfele turystów zagranicznych. Jednak warto poszukać lokalu, który oferuje posiłki w cenie adekwatnej do jakości. Ważne są też opinie klientów restauracji. To czy dany lokal ma dobrą renomę wśród klientów sprawdzimy w serwisie noclegopol.pl, aplikacji Okazjonauci.pl lub w Google. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Restauracje Zakopane” i wyskoczy nam lista różnych lokali w tym mieście.

Ponadto na stronach internetowych poszczególnych lokali powinno być dostępne menu, tak żebyśmy bez odwiedzin danej restauracji w porę rozeznali się w cenach. Na przykładzie „Steku Chałupa” – restauracja ta oferuje dania będące połączeniem kuchni amerykańskiej (steki, burgery) ze specjałami regionu, przykładowo stek z grilla z oscypkiem i cukinią kosztuje 35 zł. Oscypek znajduje się w ofercie jako zakąska i podawany jest z boczkiem i żurawiną – 14 zł.

Ceny są całkiem rozsądne jak na polski portfel, można zjeść barszcz czerwony za 6 zł, ale też skosztować amerykańskiego steku za 44 zł. Menu dostępne jest w gwarze góralskiej, po angielsku, niemiecku, węgiersku i rosyjsku. Znajdziemy też menu dla dzieci. Sama restauracja oceniana jest pozytywnie. Znajduje się ona na Krupówkach. Oprócz „Stekowej Chałupy” znajdziemy w Zakopanem jeszcze kilka restauracji z kuchnią góralską. „Kuźnia Gazdowo” znajduje się na Krupówkach i oferuje dania kuchni regionalnej. Zjemy tu smażony oscypek z boczkiem za 14 zł, zjemy kwaśnicę na baraninie z grzybami za 11 zł a golonkę za 30 zł. Najdroższym daniem jest tu zestaw „Góralska Juzyna dla dwok”, za 100 zł dostajemy golonkę, kiełbaski baranie, żeberka, kaszankę, ziemniaki pieczone oraz surówkę. Jednak dla kilku osób jest to już opcja bardziej opłacalna. Podobnie jak w „Stekowej Chałupie” menu są dostępne w językach obcych, na stronie internetowej „Kuźni Gazdowo” znajdziemy też menu dla najmłodszych.

Po sytym obiedzie, jeżeli jesteśmy jeszcze w stanie się poruszać, możemy się wybrać na deser do Wytwórni Lodów Naturalnych również na Krupówkach, gdzie za 4 zł dostaniemy około 100 g lodów w wybranym przez siebie smaku a jest ich sporo, przykładowo zjemy tam lody o smaku miodu z cytryną a także słodkiego karmelu. Oprócz lodów wypijemy tu kawę i herbatę

Nocleg z wyżywieniem

Jeśli chcemy dogłębnie zwiedzić Zakopane i otaczające go Tatry, musimy poświęcić na to więcej niż jeden dzień. Przed wyruszeniem w podróż warto sprawdzić noclegi Zakopane. Standardowo wszelkie ośrodki noclegowe zapewniają przyjezdnym posiłek w cenie pakietów śniadaniowych i obiadokolacji najczęściej w formie szwedzkiego stołu. Przykładowo, nocleg w rozsądnej cenie z wyżywieniem otrzymamy w „Willi u Futra” płacąc 65 zł od osoby za dobę plus 15 zł za śniadanie i 20 zł za obiadokolację. Obiekt znajduje się w spokojnej dzielnicy Zakopanem w pobliżu restauracji i basenu. Do centrum dojdziemy spacerem w 20 minut. Dla porównania warto sprawdzić inne tanie i polecane noclegi w Zakopanem .

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

2017-01-07 22:47 Porady 2228 co zjeść w Zakopanem,restauracje Zakopane