Ile wydamy na zakup pierwszych nart ?

Ile wydamy na zakup pierwszych nart ?

Ile wydamy na zakup nart?

Zima, czyli czas na narty!

Zima to najlepsza okazja, by zakosztować nart oraz innych sportów zimowych. Zmieniający się klimat sprawia, że śnieg gwarantowany jest jedynie w górach. W niższych regionach kraju korzystać można ze sztucznie naśnieżanych stoków. Nie oddają w pełni warunków panujących na trasach narciarskich. Są jednak doskonałym sposobem na naukę jazdy na nartach, czy snowboardzie. W tej sytuacji nieuchronny staje się wydatek. Zakup pierwszych nart.

Nasze pierwsze narty

Kupując pierwsze, narty należy przede wszystkim dopasować je do wzrostu. Dobrym sposobem na sprawdzenie ich jakości jest zapoznanie się z opiniami użytkowników. Informacje takie można znaleźć na tematycznych forach internetowych. Pomocne są także opinie o nartach znalezione na stronach sklepów online. Użytkownicy często są aż nazbyt krytycznie w odniesieniu do zakupu. Warto z uwagą prześledzić ich uwagi. Istotną kwestią jest rodzaj nart. Zależy on bowiem od uprawianej dyscypliny sportowej. Inaczej wykonane są narty biegowe, inaczej zjazdowe. Jeszcze inną budowę mają narty do skoków w dal. Warto zwrócić uwagę na narty uniwersalne, przeznaczone do zjeżdżania i ski-touringu. Zaleca się jednak, by narty były dopasowane do dyscypliny, którą uprawiamy. To kwestia wygody i bezpieczeństwa. Także długość nart ma w konsekwencji znaczenie dla zdrowia. Zbyt długie narty sprawią trudność przy zmianie kierunków. Krótkie będą mało stabilne. Narty dla kobiet powinny być o 20 cm krótsze niż wzrost. Dla panów różnica powinna wynosić 15 cm. Nieco inne wymiary będą miały narty skiturowe. Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na twardość materiału. Narty powinno dopasować się także do wagi ciała.

Gdzie najlepiej kupić narty?

Jeśli nie mamy specjalnych wymagań co do nart, dobrym wyborem jest sieciowy sklep sportowy. Jest ich w Polsce kilka. W ofercie mają jednak produkty tych samych producentów. Niekiedy jednak istotnie różnią się one cenami. Stąd przed zakupem warto sprawdzić wszelkie promocje. Plusem zakupu nart w sklepach sieciowych jest duży wybór towaru. W internecie znajduje się tez dużo opinii. Sprawia to, że wybór odpowiedniego sprzętu przychodzi bez trudu. Na miejscu można narty przymierzyć. Można też dobrać ich odpowiedni kolor. Atutem jest możliwość zakupu na miejscu koniecznych akcesoriów. Innym sposobem są sklepy online i platformy zakupowe. Tu trafić można także na sprzęt używany. Ten często sprzedawany jest w atrakcyjnych cenach. Niekiedy jest nowy lub używany bardzo krótko. Atutem zakupu sprzętu narciarskiego w Internecie jest niska cena. Ofert sklepów są też znacznie bogatsze. To z pewnością pomoże dobrać sprzęt dla zaawansowanego lub zawodowego narciarza.

Akcesoria narciarskie — buty, rękawiczki, kaski

Podczas zakupu nart musimy mieć świadomość większych wydatków. Równie potrzebne będą bowiem akcesoria. Kask, buty i rękawiczki są na stoku koniecznością. To gwarancja bezpieczeństwa, własnego i innych. Istotnym elementem wyposażenia narciarza są jego buty. Powinny być odpowiednio umocowane do nart i łatwo się z nich wypinać. Od wygodnych butów zależy komfort zabawy. Podczas ich zakupu należy pamiętać, że na nogi trzeba założyć grube, wełniane skarpety. Na stoku niezbędny jest kask. Uchroni on głowę podczas upadku. Zabezpieczy też w trakcie kolizji z innym amatorem sportu. Do kompletu niezbędne są gogle narciarskie. Będą niezwykle pomocne podczas ładnej, słonecznej pogody. Prócz narciarskiego kombinezonu potrzebne będą jeszcze rękawiczki. Koniecznie z zapięciem do kurtki. Ich strata na stoku to katastrofa dla narciarza. Jest niemal równoznaczna z końcem zjazdów.

Noclegi w górach

W ferworze przygotowań do wyjazdu na narty warto pamiętać o zakwaterowaniu. Nocleg w górach warto bowiem rezerwować wcześniej. Może mieć to wpływ na niższą cenę za pokój, czy kwaterę do wynajęcia. Jest to także wygodne. Udając się na wyjazd na narty w góry, jesteśmy przygotowani na wszystko. Zapewniony nocleg przy stoku to połowa sukcesu. Pozostaje się bawić i oddać przyjemności białego szaleństwa. Wygodną opcją są też hotele i ośrodki narciarskie. Oprócz noclegu można liczyć tam na dobre wyżywienie, serwis i wypożyczalnie sprzętu. Na uwagę zasługują schroniska górskie. To idealne rozwiązanie dla narciarzy, którzy pokonują w ten sposób dłuższe trasy. Gwarantowana jest tu cisza, tanie noclegi oraz niezapomniana atmosfera.

 

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje noclegi w górach

2017-01-12 20:53 Porady 1502 Nowe narty,używane narty,noclegi góry

Komentarze

Artykuł Ile wydamy na zakup pierwszych nart ? nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.