Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach

Noclegi w Polsce 54
Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach

Boże Narodzenie tuż tuż...W sklepach pojawiają się oferty świąteczne, witryny sklepowe zaczynają zapełniać się choinkami, bałwankami i innymi przeróżnymi ozdobami, które przypominają nam o zbliżających się wielkimi krokami świętach. W końcu Boże Narodzenie to magiczny czas, więc czemu by nie spędzić świąt z rodziną na nartach? Jadąc w góry w tym okresie na pewno nie będziemy martwić się brakiem śniegu w tym okresie. A cóż piękniejszego jest od wszędobylskiego białego puchu wśród zapierających dech w piersiach widoków? Dlatego jak najszybciej musimy pomyśleć o zarezerwowaniu na ten czas jakiegoś klimatycznego miejsca. Chociaż noclegi Zakopane czy noclegi Karpacz mają bogatą ofertę, trzeba się spieszyć z wyszukaniem czegoś dla siebie. Zarówno hotele Zakopane, jak i hotele Karpacz na pewno w święta Bożego Narodzenia nie będą świecić pustkami! Dlatego im szybciej zdecydujemy się na taki wariant spędzenia Gwiazdki, tym lepiej. Dajmy się namówić na zrobienie sobie wolnego od świątecznej gorączki. Zróbmy choć raz wyjątek i nie martwmy się o to czy wystarczy nam czasu, by doprowadzić nasz dom do perfekcyjnego porządku, czy zdążymy upichcić wszystkie potrawy na czas (i zadowolić nimi wszystkie podniebienia). Pozwólmy sobie odpocząć! :) Gdy już zdecydujemy się na Boże Narodzenie w górach, pozostaje nam wybór konkretnego miejsca. No właśnie, co wybrać? Przedstawiamy Wam propozycje dwóch miejsc, w których na pewno spędzicie wyjątkowo ten świąteczny czas.

Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem

Spacer po Krupówkach, wjazd na Gubałówkę, a może szusowanie na nartach? Pomysłów na spędzenie zimowej przerwy w Zakopanem nie brakuje. A oprócz tego piękne hotele Zakopane posiadające bardzo ciekawe oferty przygotowane z myślą o tym, by ich goście spędzili niezapomniane i magiczne święta. Oczywiście, co ważne, komfort noclegi Zakopane sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających turystów. Ale przecież nie o samą wygodę w święta chodzi. Najważniejsza jest świąteczna, rodzinna atmosfera. A hotele Zakopane postarają się zrobić wszystko co w ich mocy, żebyśmy mogli ją poczuć. Dla wielu z nas Boże Narodzenie jest także okazją do skosztowania tradycyjnych świątecznych potraw, a takich w zakopiańskich menu na pewno nie zabraknie. Wigilijna wieczerza w góralskim stylu przy regionalnej muzyce? Zdecydowanie trzeba wziąć w tym udział. Podczas niej na pewno nie zabraknie wspólnego kolędowania ( i to po góralsku!) czy dzielenia się opłatkiem. A obowiązkową atrakcją przygotowaną dla dzieci, której nie można w święta pominąć, będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Niektóre z noclegi Zakopane z myślą o swoich najmłodszych gościach oferują także wspólne robienie choinkowych ozdób oraz samo jej ubieranie. A jeszcze inne w swojej ofercie przewidują saneczkowy kulig. Poza typowymi świątecznymi propozycjami, hotele Zakopane gwarantują też inne przyjemności. Siłownia, basen, spa, plac zabaw dla dzieci...Można by je wymieniać i wymieniać. Każdego z nas przyciągnie coś innego, ale nikt narzekać nie powinien.

Święta Bożego Narodzenia w Karpaczu

Karpacz to jedno z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w polskich górach. Przyciąga wielu turystów o różnych porach roku. Coraz więcej ludzi planuje spędzenie Bożego Narodzenia właśnie w tej miejscowości. A bogactwo noclegi Karpacz cały czas zadziwia. Hotele Karpacz w żaden sposób nie odstają od tych w Zakopanem. W swoich świątecznych pakietach przygotowanych dla gości oferują równie niepowtarzalne święta. A atrakcji przewidzianych dla przyjezdnych nie brakuje. Wigilijna wieczerza, pachnąca choinka, kolędowanie, wizyta Świętego Mikołaja i wiele, wiele innych.

Zimowe szaleństwo – narty

Samo spędzenie Bożego Narodzenia w górach to niezapomniana przygoda i piękne wspomnienia na lata. A jakby dodać do tego jeszcze jazdę na nartach? Czego chcieć więcej. :) Obydwie miejscowości cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalnych narciarzy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Ale zacznijmy od Zakopanego i okolic, bo to właśnie tam znajduje się najdłuższa i najwyżej położona trasa narciarska w Polsce. A mowa o Kasprowym Wierchu, którego wysokość wynosi prawie 2000 m n.p.m.! Śmiało można powiedzieć, że trasy narciarskie, które się na tym szczycie znajdują, dorównują austriackim czy szwajcarskim standardom. Kolejnym godnym uwagi stokiem narciarskim jest Polana Gubałówka. Jest to idealna opcja dla początkujących narciarzy, ale także dla tych którzy już się w tym sporcie trochę bardziej odnajdują. A dla zupełnych nowicjuszy i dzieci polecany jest Nosal. Tam znajdziemy łagodne stoki i szerokie trasy. A teraz czas na Karpacz. Baza narciarska Karpacza zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości w Karkonoszach (po polskiej stronie). Dużym zainteresowaniem wśród narciarzy cieszy się Kopa. Jest to najwyżej położony kompleks narciarski w polskich Karkonoszach. Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Trasa wiodąca z Kopy do samego Karpacza jest dziewiątą pod względem długości trasą narciarską w Polsce. Jest to idealne miejsce dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Są tam i trasy łatwe (dla dzieci i początkujących) i trudne (jak na przykład Liczyrzepa).

Zapraszamy w góry! :)

Pamiętajmy, że w sprawie rezerwacji noclegi Zakopane i noclegi Karpacz bardzo ważny jest czas. Im bliżej do świąt, tym nie tylko ceny są bardziej wygórowane, ale także krąg hoteli, pensjonatów czy domków się zawęża. Warto podkreślić, że w wielu ofertach znajdziemy atrakcyjne ceny za pobyt dziecka, a niekiedy hotele oferują dla nich darmowe miejsce w pokoju (dzieci do 3 roku życia). Ponadto warto przemyśleć zabranie ze sobą naszych czworonożnych przyjaciół, ponieważ niektóre hotele Zakopane czy hotele Karpacz zapewniają swoim gościom taką możliwość.

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć propozycję naszych noclegów w górach

2017-11-11 23:24 Warto zobaczyć 903

Komentarze

Artykuł Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Inne artykuły

Szlakiem latarni morskich - noclegi z widokiem na morze
Warto zobaczyć

Szlakiem latarni morskich - noclegi z widokiem na morze

Latarnia w Kołobrzegu wybudowana została dopiero po wojnie. Obiekt nie tylko wspomaga marynarzy w nawigacji, ale służy także jako pomnik upamiętniający zwycięstwo. W mieście odwiedzić można liczne muzea, na przykład z militariami czy poświęcone historii miasta.

Latarnia w Kołobrzegu wybudowana została dopiero po wojnie. Obiekt nie tylko wspomaga marynarzy w nawigacji, ale służy także jako pomnik upamiętniający zwycięstwo. W mieście odwiedzić można liczne muzea, na przykład z militariami czy poświęcone historii miasta.

Jakie atrakcje czekają na nas w Karpaczu?
Warto zobaczyć

Jakie atrakcje czekają na nas w Karpaczu?

Zarówno latem, jak i zimą, krajobraz dostarczy nam niezapomnianych wrażeń – dlatego Karpacz to dobry wybór na wyjazd dla dwojga. Noclegi w Karpaczu dla dwojga w klimatycznej górskiej chacie przysporzą każdej parze wielu wspomnień.

Zarówno latem, jak i zimą, krajobraz dostarczy nam niezapomnianych wrażeń – dlatego Karpacz to dobry wybór na wyjazd dla dwojga. Noclegi w Karpaczu dla dwojga w klimatycznej górskiej chacie przysporzą każdej parze wielu wspomnień.