Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach

Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. W sklepach pojawiają się oferty świąteczne. Witryny sklepowe przyozdobione są choinkami, bałwankami i innymi ozdobami. Na każdym kroku towarzyszą nam symbole przypominające nam o zbliżających się świętach. Boże Narodzenie to magiczny okres dla wielu rodzin. Dlaczego nie spędzić zatem świąt z rodziną na nartach? W tym czasie na pewno nie trzeba martwić się brakiem śniegu. W górach jest on niemal gwarantowany. A cóż piękniejszego jest od wszędobylskiego białego puchu wśród zapierających dech w piersiach widoków? Warto w tej sytuacji pomyśleć o zarezerwowaniu na święta klimatycznego miejsca. Choć noclegi w Zakopanem, czy Karpaczu stanowią bogatą ofertę, trzeba się spieszyć! W okresie świątecznym miasta te przeżywają prawdziwe oblężenie. Hotele w Zakopanem i Karpaczu na pewno w Boże Narodzenie nie będą świecić pustkami! Dlatego im szybciej zdecydujemy się na taki wariant spędzenia Gwiazdki, tym lepiej. Dajmy się namówić na zrobienie sobie wolnego od świątecznej gorączki. Zróbmy wyjątek i nie martwmy się o doprowadzenie domu do perfekcyjnego porządku. Nie myślmy o gotowaniu wigilijnych potraw. Pozwólmy sobie na odpoczynek! Gdy już zdecydujemy się na Boże Narodzenie w górach, pozostaje nam wybór miejsca noclegowego. No właśnie, co wybrać? Przedstawiamy Wam propozycje dwóch miejsc, w których na pewno spędzicie wyjątkowo ten świąteczny czas.

Święta Bożego Narodzenia w Zakopanem

Spacer po Krupówkach, wjazd na Gubałówkę, a może szusowanie na nartach? Pomysłów na spędzenie zimowej przerwy w Zakopanem nie brakuje. A oprócz tego piękne hotele w Zakopanem posiadają wyjątkowe oferty. Przygotowane z myślą o tym, by goście spędzili niezapomniane i magiczne święta. Oczywiście, co ważne, komfort noclegi Zakopane sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających turystów. Jednak nie o samą wygodę chodzi w Boże Narodzenie. Najważniejsza jest świąteczna, rodzinna atmosfera. Hotele w Zakopanem robią wszystko, co w ich mocy, żeby każdy mógł ją poczuć. Dla wielu święta są też okazją do skosztowania tradycyjnych góralskich potraw. Takich w menu na pewno nie zabraknie. Wigilijna wieczerza w góralskim stylu przy regionalnej muzyce? Zdecydowanie trzeba wziąć w tym udział. Podczas niej na pewno nie zabraknie wspólnego kolędowania, czy dzielenia się opłatkiem. Obowiązkową atrakcją przygotowaną dla dzieci jest spotkanie ze Świętym Mikołajem. Niektóre kwatery noclegowe w Zakopanem przygotowują także robienie choinkowych ozdób. Dodatkową atrakcją jest samo jej ubieranie. Nie można opuścić kuligu saneczkowego. To wyjątkowe przeżycia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Poza typowymi, świątecznymi propozycjami, hotele zakopiańskie gwarantują też inne przyjemności. Siłownia, basen, spa, plac zabaw dla dzieci. Każdego z nas przyciągnie coś innego, ale nikt narzekać nie powinien.

Święta Bożego Narodzenia w Karpaczu

Karpacz to jedno z najpiękniejszych miejsc wypoczynkowych w polskich górach. Przyciąga wielu turystów o różnych porach roku. Coraz więcej ludzi planuje spędzenie Bożego Narodzenia właśnie w tej miejscowości. A bogactwo bazy noclegowej w Karpaczu nieustannie zadziwia. Hotele w Karpaczu w żaden sposób nie odstają od tych w Zakopanem. W swoich świątecznych pakietach przygotowanych dla gości oferują równie niepowtarzalne święta. A atrakcji przewidzianych dla przyjezdnych nie brakuje. To wigilijna wieczerza, pachnąca choinka, kolędowanie, wizyta Świętego Mikołaja i wiele innych atrakcji.

Zimowe szaleństwo – narty

Święta Bożego Narodzenia w górach to niezapomniana przygoda i piękne wspomnienia na lata. A jakby dodać do tego jeszcze jazdę na nartach? Czego chcieć więcej? Tu obie miejscowości cieszą się ogromną popularnością. Zarówno wśród profesjonalnych narciarzy, jak i zaczynających swoją przygodę z tym sportem.

Trasy narciarskie w Zakopanem

Zacznijmy od Zakopanego. To właśnie tam znajduje się najdłuższa i najwyżej położona trasa narciarska w Polsce. A mowa o Kasprowym Wierchu, którego wysokość wynosi prawie 2000 m n.p.m.! Można śmiało powiedzieć, że trasy te narciarskie dorównują austriackim czy szwajcarskim standardom. Innym godnym uwagi stokiem narciarskim jest Polana Gubałówka. Jest to idealna opcja dla początkujących narciarzy. Wielką frajdę będą mieli też zaawansowani amatorzy sportu. Dla zupełnych nowicjuszy i dzieci polecany jest Nosal. Tam znajdziemy łagodne stoki i szerokie trasy.

Trasy narciarskie w Karpaczu

Czas na Karpacz. Baza narciarska Karpacza zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości w polskich Karkonoszach. Dużym zainteresowaniem wśród narciarzy cieszy się Kopa. Jest to najwyżej położony kompleks narciarski po polskiej stronie. Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Trasa wiodąca z Kopy do Karpacza jest dziewiątą pod względem długości w Polsce. To idealne miejsce dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania.

Zapraszamy w góry na święta!

Pamiętajmy, że rezerwując noclegi w Zakopanem i Karpaczu ważny jest czas. Im bliżej do świąt, tym wyższe są ceny kwater. Zawęża się także krąg hoteli, pensjonatów czy domków do wynajęcia. Warto podkreślić, że w wielu ofertach znajdziemy atrakcyjne ceny za pobyt dziecka. Niekiedy hotele oferują dla nich darmowe miejsce w pokoju. Niektóre hotele i pensjonaty umożliwiają wypoczynek ze zwierzętami. Warto zapytać podczas rezerwacji o taką możliwość. Hotele w Karpaczu i Zakopanem oferują turystom prawdziwie europejski standard.

Kliknij w linki poniżej aby zobaczyć propozycję naszych noclegów w górach

2017-11-11 23:24 Warto zobaczyć 1281

Komentarze

Artykuł Boże Narodzenie – magiczny czas spędź święta z rodziną na nartach nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.