Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki

Toruń to perła Województwa Kujawsko- Pomorskiego. To położone nad Wisłą miasto nazywane jest „małym Krakowem” i posiada mnóstwo ciekawych zakątków do zwiedzenia. Dzięki wpisaniu w wyszukiwarkę frazy atrakcje Toruń, miasto odkryje przed wami swoje tajemnice.

Toruń to nie tylko pierniki

Wielu ludzi kojarzy Toruń z przepysznymi piernikami będącymi swoistym znakiem rozpoznawczym miasta. Zasmakujecie tych specjałów nie tylko kupując je w sklepie „Kopernik”, w Toruniu zjecie też lody piernikowe u Lenkiewicza a w „Janie Olbrachcie” napijecie się wyśmienitego trunku, jakim jest piwo piernikowe. Toruń zwany jest również „grodem Kopernika” gdyż to tutaj urodził się sławny astronom żyjący na przełomie średniowiecza i nowożytności– Mikołaj Kopernik. Ten uczony zrewolucjonizował naukę astronomiczną dzięki śmiałej wówczas tezie, że Ziemia krąży wokół Słońca.

Piękne zabytki i nie tylko

Toruń znany jest ze swych zabytków, średniowieczny zespół miejski Torunia został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kilka lat temu miasto promowane było świetnym hasłem „Gotyk na dotyk” i w istocie znajdziemy tu wiele gotyckich budowli. Bazylika katedralna p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty zwany potocznie przez toruniaków „kościołem św. Janów” to olbrzymi budynek sakralny zbudowany w XIV wieku, znany w obecnym kształcie od XV w. Tam też chrzczony był Mikołaj Kopernik. Nieopodal kościoła św. Janów znajdują się restauracje w których zjecie smaczny posiłek, w pobliżu mieści się knajpa „Cybermachina”, gdzie napijecie się piwa oraz pogracie w gry konsolowe oraz w przeróżne planszówki. Zagracie tam zarówno na PlayStation lub Xboxie, ale też na starym i budzącym wspomnienia Pegasusie. Wymienione miejsca znajdziecie łatwo za pomocą swojego smartfona, wystarczy że wpiszecie na stronie noclegopol.platrakcje Toruń” i na mapce wyskoczą wam opisywane miejsca.

Gdzie wypocząć w Toruniu

Toruń jest miastem atrakcyjnym turystycznie, dlatego znajduje się tu wiele hoteli oferujących gościom komfortowy nocleg. Hotele w Toruniu znajdują się zarówno na starówce jak i dalej od centrum miasta. Oferty hoteli sprawdzicie wpisując w internecie „Hotele Toruń”, będziecie mogli sprawdzić dokładną lokalizację wybranego ośrodka noclegowego oraz opinie o nim. Przykładowo, już po wpisaniu Hotele Toruń, pojawi wam się minimapka z ceną noclegu. Spójrzmy na trzygwiazdkowy „Hotel Gotyk”. Oferuje on gościom nocleg w cenie 170 zł za dobę w pokoju jednoosobowym, 220 zł w dwuosobowym w wersji standard i 250 zł w wersji deluxe, 280 zł za apartament. Dogodne jest, że w taką niemałą cenę wliczane jest śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Ceny obowiązują do kwietnia 2017 r. Nocleg możecie zarezerwować mailem lub telefonicznie.

Dla porównania za dobę w jednoosobowym pokoju w trzygwiazdkowym hotelu „Pod Orłem” zapłacimy 130 zł za dwuosobowy 170 zł. Opłata miejscowa pobierana jest od drugiej doby. Parking kosztuje 21 zł za dobę, śniadanie 19 zł od osoby. Zwierzęta nie są akceptowane, musimy zostawić naszego pupila w domu.

Alternatywą dla hoteli na starówce w Toruniu może być tani nocleg w hotelu „Ibis Budget”. Rezerwacja dwuosobowego pokoju na dobę to koszt 95 zł. Parking kosztuje 19 zł za dobę, można też przyjechać ze zwierzęciem. Hotel znajduje się niedaleko starówki oraz klubu nocnego „Stars”. Jak wiadomo, atrakcje Torunia czekają na was nie tylko za dnia ale i wieczorem. Bawcie się dobrze.

Źródło: noclegopol.pl
2017-01-20 11:53 Warto zobaczyć 1641 Atrakcje w Toruniu,hotele Toruń, hotele w Toruniu

Komentarze

Artykuł Atrakcje w Toruniu to nie tylko pierniki nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.