Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka

Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka — atrakcje Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto Polski. Położone jest w powiecie nowosądeckim, w województwie małopolskim. Jeżeli jeszcze tam nie byliście, warto je zwiedzić. Krynica-Zdrój zapewnia bowiem atrakcje zarówno latem, jak i zimą. Miasto słynie z uzdrawiających wód, które eksploatowane były już w XVIII wieku. Niedaleko Krynicy-Zdroju znajduje się ośrodek narciarski Jaworzyna Krynicka. Znajduje się tu kolej gondolowa o długości trasy 2211 metrów. Dzięki niej w krótkim czasie znajdziesz się 468 metrów wyżej. Ciesz się ona wielkim uznaniem wśród turystów. Stanowi nie lada atrakcje Krynicy-Zdroju o każdej porze roku.

Jaworzyna Krynicka — atrakcja Krynicy-Zdroju

Jaworzyna Krynicka to nie tylko kolej gondolowa dla turystów. Tu swój raj mają narciarze. Warto wcześniej pomyśleć o zakwaterowaniu i noclegu w Krynicy-Zdroju. Stąd blisko będzie na narciarskie wypady na stok. A jest tu w czym wybierać. Do dyspozycji narciarzy jest 7 tras o łącznej długości 8,3 km. 2/3 z nich jest doskonale oświetlonych. Są tu łatwe odcinki dla początkujących. Większość tras docenią jednak zaawansowani amatorzy sportów zimowych. Stoki obsługują dwie kanapy i 6 orczyków.

Jak dojechać do Krynicy-Zdroju?

Z północnych regionów Polski dojazd do Krynicy-Zdroju jest niemal komfortowy. Prowadzi on głównie autostradami A1 i A4. Do samego miast prowadzą drogi wojewódzkie 971 i 981. Trzeba mieć na uwadze, że miasto leży niemal u krańców Polski. Odległości do innych miast mogą więc nieco zaskakiwać. Z Krynicy-Zdroju do Gdańska jest niemal 750 km, do Szczecina niemal 900. Mimo wszystko Krynica-Zdrój jest dobrze skomunikowana z resztą kraju. Do Krynicy-Zdroju dojechać można także transportem PKS. Z Krakowa jest tu niespełna 140 km. Linię obsługują także przewoźnicy prywatni. Dobra komunikacja zapewniona jest także z pobliskim Nowym Sączem. Prócz PKS trasę obsługują busy prywatnych firm transportowych. Po dotarciu na miejsce warto od razu zapewnić sobie nocleg w Krynicy-Zdroju. W sezonie warto dokonać rezerwacji kwatery do wynajęcia, zwłaszcza w pobliżu Jaworzyny Krynickiej.

Trasy narciarskie w Jaworzynie Krynickiej

Trasy w ośrodku narciarskim w Jaworzynie Krynickiej różnią się długością i stopniem trudności. W dużej części stanowią wyzwanie dla zaawansowanych narciarzy. Znajdują się na niej także odcinki dla początkujących i stoki dla snowboardzistów. Zagwarantowano tu także trasy rodzinne i dla najmłodszych. Atrakcje zapewnione są dla mniej i bardziej zaprawionych fanów białego sportu. Dla wymagających polecamy trasę czarną nr 5 FIS o długości 1 km. Jest ona sztucznie naśnieżana. Z powodu trudności ceniona przez profesjonalnych narciarzy i snowboardzistów. Trasy rodzinne oznaczone są kolorami czerwonym i niebieskim. Najdłuższa z nich — czerwona 1 ma długość 2600 m. Ponadto jest tam też trasa szkoleniowa, w sam raz dla dzieci. Tu także poćwiczyć mogą początkujący narciarze. Na Jaworzynie aktywne są szkółki nauki jazdy. Instruktorzy z chęcią udzielają cennych porad. Przy stoku są też wypożyczalnie nart i desek. Doskonale wyposażone zagwarantują dobrą zabawę turystom z przypadku.

Krynica-Zdrój miastem uzdrowiskowym

Po zimowym szaleństwie na Jaworzynie warto zwiedzić Krynicę-Zdrój. Tam bowiem najlepiej zrobić bazę wypadową. Po całym dniu na stoku dobrze jest zrelaksować się w jednej z kawiarni. Noclegi w Krynicy-Zdroju są tanie. Choć jest to miasto uzdrowiskowe, stawia się tu także na turystykę sportową. Miasto słynie z wód leczniczych. W Krynicy Zdrój produkowana jest uznana w Europie wysokomineralna woda marki „Zuber”. W mieście znajduje się kilka ośrodków sanatoryjnych. Korzystają z nich kuracjusze w różnym wieku. Warto zapoznać się z ofertą hoteli w Krynicy-Zdroju. Wiele z nich oferuje bowiem udogodnienia dla narciarzy. Poza sezonem można też liczyć na spore zniżki. Na uwagę zasługują tu pensjonaty i kwatery do wynajęcia w pobliżu Jaworzyny Krynickiej. Wiele ofert zawiera też wyżywienie. Oszczędza to czas, który można wykorzystać na stoku.

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

Źródło: noclegopol.pl
2017-01-29 11:46 Warto zobaczyć 1710 hotele Krynica-Zdrój, Atrakcje Krynica-Zdrój

Komentarze

Artykuł Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.