Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka

Noclegi w Polsce 54
Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka - atrakcje Krynica Zdrój

Krynica Zdrój to uzdrowiskowe miasto Polski. Jeżeli jeszcze tam nie byliście, warto je zwiedzić i skorzystać z atrakcje Krynica Zdrój. Szczyt Jaworzyna Krynicka znajduje się niedaleko Krynicy Zdrój. W pobliżu szczytu znajduje się stacja narciarska ciesząca się wielkim uznaniem wśród turystów.

Jaworzyna Krynicka

Wyjeżdżając z Torunia, dojedziemy do niej trasą przez Częstochowę, Kraków i Nowy Sącz. Na Jaworzynę Krynicką dojedziemy też z centrum Krynicy komunikacją miejską. Nie będzie też problemu z parkowaniem, przy stacji znajduje się bezpłatny i obszerny parking.

Po drodze do Jaworzyny możemy zatrzymać się w którymś z hotele Krynica Zdrój i zwiedzić to urokliwe miasto oraz skorzystać z tamtejszych atrakcji uzdrowiskowych. Jaworzyńska stacja narciarska oferuje przyjezdnym niezapomnianą przejażdżkę koleją gondolową w każdą porę roku oraz oddaje do dyspozycji narciarzy i miłośników snowboardu trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Długość tras w Jaworzynie

Trasy w ośrodku narciarskim w Jaworzynie Krynickiej różnią się długością i stopniem trudności ich pokonania. Podobnie jak w przypadku innych tego typu ośrodków, zagwarantowano trasy rodzinne, dla najmłodszych i początkujących oraz trudne dla zaprawionych narciarzy. Znajdziemy jedną trudną trasę jak chociażby trasa czarna nr 5 FIS o długości 1 km, sztucznie naśnieżana, ceniona przez profesjonalnych narciarzy i snowboardzistów. Większość stanowią trasy rodzinne, oznaczone kolorami czerwonym i niebieskim, najdłuższa z nich – trasa czerwona nr 1 ma długość 2600 m. Ponadto jest tam też trasa szkoleniowa, w sam raz dla dzieci uczących się jeździć. Na Jaworzynie są szkółki nauki jazdy, instruktorzy z chęcią udzielą nam parę cennych lekcji. Jest też kilka wypożyczalni nart i desek, jeżeli nie posiadamy własnego kompletu, możemy śmiało pożyczyć za odpowiednią cenę

Ceny

Obecnie na Jaworzynie obowiązuje cennik zimowy w sezonie wysokim. Dla chcących poobiedniej przejażdżki ciekawą ofertą będzie Skipass popołudniowy – od 15:00 do 18:00 za cenę 45 zł ale są też: skipassy 2h za 65 zł (normalny) i 57 zł (ulgowy), 4h za 90 zł (normalny) i 77 zł (ulgowy). Następnie można wyróżnić skipassy dniowe, od 1 dniowego w cenie 110 zł (normalny) i 87 zł (ulgowy) już do droższej opcji – biletu sześciodniowego – za 525 zł (normalny) i 420 zł (ulgowy). Skipassy ulgowe przysługują dzieciom do lat 15 za okazaniem legitymacji oraz osobom powyżej 65 roku życia za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek. Za przejażdżkę koleją gondolową w dwie strony wynosi zapłacimy 27 zł (normalny) i 22 zł (ulgowy). Dzieci do lat 4 jadą za darmo, do biletu ulgowego uprawnieni są m.in dzieci do lat 10, uczniowie szkół za okazaniem legitymacji, studenci do lat 26 za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

Krynica Zdrój miastem uzdrowiskowym

Po zimowym szaleństwie na Jaworzynie, warto też zajrzeć do Krynicy Zdrój. Jest to miasto uzdrowiskowe, znane ze swych wód leczniczych. Ponadto w Krynicy Zdrój produkowana jest uznana w Europie wysokomineralna woda marki „Zuber”. Znajdują się tam ośrodki sanatoryjne, gdzie można podreperować zdrowie. Warto też sprawdzić hotele Krynica Zdrój, żeby gdzieś wypocząć po zwiedzaniu miasta. Będziemy mieć też blisko do stacji narciarskiej na Jaworzynie. Hoteli w Krynicy Zdrój jest wiele, wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i zasobności portfela, jednak warto wydać pieniądze na niezapomniany urlop

Kliknij w link poniżej aby zobaczyć nasze propozycje

Źródło: noclegopol.pl
2017-01-29 11:46 Warto zobaczyć 994 hotele Krynica-Zdrój, Atrakcje Krynica-Zdrój

Komentarze

Artykuł Atrakcje Krynica Zdrój - Jaworzyna Krynicka nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Inne artykuły